| grthgeh5ystv4467gyert a întrebat:

Buna TPU am o problema destul de mare, acum ceva timp am cunoscut un baiat cu care vorbesc de 5 luni aproape in fiecare zi, il iubesc, dar mama nu e de acord sa fiu cu el deoarece e tigan iar ea zice ca acum sunt mica si nu am nevoie de relatii acum doar de la liceu cand voi fi mai mare, iar eu am vorbit cu el sa ma astepte pana atunci deoarece vom fi la liceu in acelasi oras, problema e ca avem certuri f dese pentru ca el la scoala mai sta cu alte fete, mai vorbeste putin cu ele se mai joaca, si eu sunt f geloasa si am impresia ca el se indreapta spre ele pentru ca vorbeste cu ele(uneori mai vorbeste si pe retele de socializare dar f putin) chiar ieri mi-a zis ca nu mai vrea sa aiba nimic cu mine si ca il stresez prea mult si ca sunt geloasa acum "ne am impacat" si vorbim din nou, dar eu ma gandesc intru na ca el sta cu acele fete si vorbeste cu ele si ma poate lasa pentru ele in fiecare moment chiar daca el zice ca nu ma lasa. Problema e ca eu in 5 luni m-am atasat de el cum nu m-am atasat de nimeni vreodata si nu as putea renunta la el niciodata. Ce sfaturi imi puteti da, sa renunt la "relatia" asta s au sa continuam?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asculta INTOTDEAUNA de mama ta, ca ea iti vrea intotdeauna binele!
Nu te asteapta nimic frumos, bun si fericit alaturi de un tigan, fiindca proveniti din doua lumi total diferite, iar pentru el si familia lui nu vei fii niciodata "de-ai lor".
Dupa cum vezi el este curvar iar tu extrem de geloasa, deci o combinatie care nu duce niciodata la fericire sau viitor impreuna.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai descris o groaza de probleme aici si tu inca ceri motive de despartire? Neseriozitatea lui(ca totusi sunteti adolescenti si inca aveti chef destul de experimentat), gelozia ta, certurile dintre voi, dezacordul mamei si cine mai stie ce, chestii pe care poate nu le-ai mentionat, imi par motive foarte solide de despartire.

| sammie a răspuns:

Dupa cate a facut tu inca mai intrebi daca mai are rost sa continuati? Ala poate sa fie impreuna cu 5 fete deodata daca de la niste certuri deja n-a mai vrut sa fi-ti prieteni. Si asa poate face si cu relatia, nu-ti mai raspunde 5 zile la telefon si dupa aceea iti da block, si gata a scapat de tine. Vezi-ti de copilarie si lasa relatiile. Din cate vad, tu-ti afectezi viata psihica din cauza ca te-ai obisnuit sa te atasezi foarte repede, sa ai incredere foarte repede si nu esti experimentata nici in iubire. Si cel mai probabil ai si 13-14 ani.

| grthgeh5ystv4467gyert explică (pentru sammie):

Ai dreptate, dar dupa atata timp nu pot renunta la el, el cand nu mai voia sa vb ma bloca peste tot si eu ma rugam de el sa ma deblocheze in final ma debloca

| sammie a răspuns (pentru grthgeh5ystv4467gyert):

Atunci, gandeste-te la ce ti-a facut, fa o lista cu lucrurile acelea si spune-ti in minte ca nu te merita. Va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca el nu va mai vorbi in fiecare zi cu tine, chiar si daca e greu, iti va fi bine mai tarziu. Zic din propria experienta, doar ca cu el eram deja impreuna. Incet incet, dupa plansete, m-am obisnuit sa nu-l mai am langa mine in fiecare zi. Si uite, acum imi e mai bine.

| dullcat a răspuns (pentru grthgeh5ystv4467gyert):

Te injosesti enorm rugandu-te sa te deblocheze... Poti mai mult de atat.Rupe relatia si cauta-ti pe cineva cu bun simt care nu te foloseste doar pentru scopuri egoiste.

| VadimIvanov a răspuns:

Mai bine îți găsești pe altcineva mai bun decât el.
Poate el nu are sentimente pentru tine si nu te place.