| Credinoameni a întrebat:

Buna! Stau la camin si colegii mei se culca pe la 1 noaptea! Eu ma culc pe la 11, dar nu pot dormi din cauza luminii. Ideii ca sa pot dormi cu lumina aprinsa?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Ideal ar fi sa discuti cu ei si daca sunteti de acord sa va faceti un program de somn similar. Ca altfel e complicat si va incurcati unii pe altii. Cand tu te trezesti poate ei mai dorm, cand tu dormi ei fac galagie. Dar in situatia in care nu va intelegeti poti sa cumperi niste dopuri de urechi (gasesti la farmacie) ca sa nu auzi zgomotul si sa iti pui pe ochi o bentita sau o masca pentru dormit.

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Discuta cu ei pe tema asta, în caz contrar ia-ti niste dopuri de urechi sau mutatea in alta camera.

| Catrice a răspuns:

Pui pătură pe caphee hee

| Frank51 a răspuns:

Stingi lumina, și spui să nu facă gălăgie. Cel mai bine este să dormiți deodată, eu m-am obișnuit și mă adaptez în fiecare an la colegii noi, decideți la ce oră e stingerea, și la ora aia se stinge lumina și nu se mai face gălăgie. Probabil încă ești mai sensibil la ce mișcă prin cameră, cu timpul te obișnuiești și o să poți dormi normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Administratorul Visinescu iti sta la dispozitie :

https://www.youtube.com/watch?v=YMDppD1Pya4

| AndreeaWTS a răspuns:

Te costă 8 lei, și ai rezolvat problema.

https://www.emag.ro/......DCYPLNMBM/

| stefan339 a răspuns:

Asculta relaxing sleeping music si vei adormi instant, e testata in camin