| gates75 a întrebat:

Buna,
Stie cineva ce rugaciuni trebuie sa faci pentru a-ti gasi jumatatea sau ce ritualuri?
Daca da, va rog sa imi spuneti si mie.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Deci
nu trebuie sa crezi in ritualuri si chestii de astea pentru ca aceasta este o prostie.big grin

roaga-te la Dumnezeu sa iti gasesti pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze si asta este tot. sau da anuntuti pe matrimoniale sau eu stiu

as fi curioasa sa stiu ce varsta ai.
niciodata nu stii cand dragostea iti va bate la usahappy

tu doar deschideitongue

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Iei un clopoțel în mâna stângă, rupi o pană de curcan și ți-o legi la cap sub un elastic, începi să dansezi în cerc și să scoți zgomote ca amerindienii cu mâna la gură. Asta îți va aduce ploaia. Ai nevoie de apă și nori că te-a bătut Soarele în cap prea mult se pare.

| lilboutique a răspuns:

@Gizăz: Buna idee!rolling on the floor

| MMihai a răspuns:

Nu știu dacă ești femeie sau bărbat!
Și eu ar trebui să mă însor și nu am cu cine!
Ideea cu ritualuri și rugăciuni, pentru a-ți găsi jumătatea, este chiar o prostie!

| MMihai a răspuns:

" Răspund la intrebarea pe care mi-ai adresat-o ca raspuns la întrebarea mea:
Am XY impliniti si locuiesc în Xxxxxxxx.
Nu am fost căsătorită niciodată si nu am copii.
E firesc sa intreb si eu când se va intampla asta si mai ales cum sa fac sa se întâmple?
Cred ca e firesc..."

Să o iau sistematic, nu știu ce pregătire și nici ce meserie ai!
Evident că până la XY de ani ai cunoscut diverși bărbați!
Fiind foarte pretențioasă sau ei cu prea puține calități nu ai decis să te măriți cu nici unul, dintre respectivii bărbați pe care i-ai cunoscut!
Ăsta este un site are cam 220.000 de utilizatori reali, majoritatea nu ș-au dat numele real, ci au pseudonime.
Sunt foarte mulți copii și adolescenți, sunt și mulți liceeni și circa 300 sau 400, de studenți și între 100 și 250 de adulți.
Eu sunt un adult născut în 1954.(28.09.1954).
Este greu de discutat, lucruri serioase, deci discuții pentru adulți, pe un site, pentru copii!
Îți voi lăsa 2 adrese de poștă electronică :
„„„„ Mihaidavidoglu1954@gmail.com """"", și
„„„„ Mihaidavidoglu@yahoo.com """"", și un nr de telefon pe Romtelecom „„„ 021--260.26.10 """", ( este un nr de telefon de București.).
Am rețineri să îmi scriu adresa, pe acest site!
Ți-o voi da normal, dar nu vreau, să îmi scriu pe site, adresa!
Evident că și tu ai, cel puțin o adresă, dacă nu mai multe adrese de poștă electronică.

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Daca existau asa ceva, numai existau divorturi. Dupa parerea mea este un pacat sa te rogi, iar pe langa sa faci ritualuri.Nu poti obliga pe cineva sa te iubeasca.Cum poti trai cu ideea ca el te iubeste datorita unui ritual cretin si nu pentru cine/ce esti tu cu adevarat? Nu stiu cum poti sa te bucuri de o astfel de "iubire".
Bye!

| opium a răspuns:

Sari de 3 ori in piciorul drept, apoi de 3 ori in piciorul stang,apoi spui urmatoarea incantatie:
Trompi strange-te oua,da sa ploua,da sa ploua,
Da-ne jetul tau de roua, da sa ploua, da sa ploua!
Sa imi spui ce ai rezolvat! PUP!

| Basel a răspuns:

Paaai iti cumperi de la aprozar putina marijuana cam 3 pungi de 5 kg
mergi iei un butoi si il umplii cu pene de gaini si alte chestii inflamafile sa faci un foc mare de tabara
te duci pe un deal inalt
tragi curent de la un stalp si iti aduci sisteme audio si bagi melodii de la trupele
slipknot slayer metallica si altele
dar
prima data acasa... te apuci si faci tigari din marijuana cumparata de la aprozar
poti folosi si ziare
de preferabil revista felicia pentru ca vor avea un gust mai dulceagwinking
dupa ce ai terminat de facut cigaretele
mergi fumos te apuci si instalezi toate cele de mai sus
sistemele audio etc.
si la sfarsit... le zici la amici tai baietii care vrea sa si-o traga
si in caz ca esti baiat le zici la amice.
asta e ritualul big grin

| Liliana_Adriana_Mos_1968 a răspuns:

Roaga-te la dumnezeu cu inima curate spovedestete si preotul sa ti dea binecuvantarea sa l intalnesti

| Liliana_Adriana_Mos_1968 a răspuns:

Nu trebuie ritualuri trebuie sa tii post sa te spovedesti si sa te rogi din inima la dunezeu sa iti intalnesti sufletul pereche care te cauta si el cu atata ardore domne ajutati amin