| anonim_4396 a întrebat:

Buna Sunt băiat am 17 ani și stau în cameră cu fratele meu. De fiecare dată el se dezbracă în faţa mea, îşi dă boxerii jos de faţă cu mine, iar eu mereu mă duc la baie pentru a mă schimba. De fiecare dată îmi zice"tu de ce nu te dezbraci de faţă cu mine, ţi-e ruşine de mine, doar sunt fratele tău, suntem băieţi amândoi, ce ai tu am şi eu".Ar trebui să încep să mă dezbrac şi eu de faţă cu el? Oarecum îmi e ruşine (eu am 17 ani şi el 21) pentru că de fiecare dată mă simt ciudat fiindcă mă duc la baie ca să mă schimb. Aştept sfaturi

Răspuns Câştigător
| Wawikki a răspuns:

Eu zic sa stai fără grijă, e fratele tau si cu siguranta nu s-ar uita cu alți ochi la tine. Eu si sora mea avem aceeași situație dar nu a fost niciodata vorba de rusine sa ne dezbrăcam una in fata celeilalte.
Totodată, dacă tu nu te simti comod in aceasta situatie el va trebui să iti respecte decizia si sa te lase sa iti continui obiceiul acesta asa cum te-ai obisnuit. Nu trebuie să te simti obligat nici asa, nici asa, ci sa faci strict ceea ce simti, fiindca fiecare avem intimitatea noastră.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Eu sunt de acord cu dezbracatul numai pana la boxeri, organele sa ramana pentru el iar privirile sa nu fie incercate, trebuie sa existe decenta indiferent de situatie.

| Anonim12092928 a răspuns:

Sincer să-ți spun mi-e cel puțin mi se pare normal sa te schimbi împreuna cu fratele tău adică ce are el in pantaloni aia o ai și tu și in plus sunteți rude ce crezi ca poate face?