| MartinAlabert a întrebat:

Bună, sunt cu un băiat, de 3 zile, nu e urât dar nici frumos dar nu îmi place cum se îmbracă, are doar 3 bluze pe care le poarta zilnic și sunt pe corp și pare slab tare.
Cum sa ii spun să poarte alte haine?

Poate pare o întrebare superficială, și da este, dar vreau un răspuns

32 răspunsuri:
| Punyaso a răspuns:

Roagă-l să-şi schimbe hainele, că nu-ţi dă bine la ochişori, şi dacă nu acceptă ameninţă-l sau spune-i ca nu e atrăgător sau nu e frumos aşa.

| whatevernvm a răspuns:

Daca iti place de el, ori il accepti, ori de duci la altul.
Nu esti tu Dumnezeu sa ii zici omului cum sa se imbrace ca asa ti s-a sculat tie. Daca nu miroase urat de la haine, e ingrijit si spalat, ce mama ei de treaba de intereseaza pe tine ca are 2 bluze? Da, e superficiala. Atat intrebarea, dar mai ales gandirea ta in sine. L-ai face sa se simta foarte prost doar ca sa ai tu satisfactia sa il vezi imbracat cum iti convine. In locul lui m-as retrage frumos si te-as lasa in durerea ta