| zαмвєѕтє a întrebat:

sunt foarte trista, nu stiu cum sa fac sa am si eu un prieten, toate prietenele mele au prieteni sad si este foarte trist.
Va rog ajutati-ma cum sa ma port cu baieti?, ce sa fac?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai rabdare si in acelasi timp fi mai atenta. Poate vre-unui baiat ii place de tine dar nu stie cum sa-ti spuna. Nu strica sa-l incurajezi cu un zambet, poate sa intri in vorba cu el despre una-alta. Daca comunicati este bine, caci asa descoperiti ce puncte comune aveti si daca prietenia voastra are sansa.

| thealchemist a răspuns:

Sa fii naturala, si o sa se intimple de la sine.
nu e important doar sa ai un prieten, ci pe cel de care ai nevoie, care te place pe tine. daca te prefaci, si joci numai teatru, nu va merge. poti sa verifici asta in cazul altora care pretind ca sunt altcineva doar ca sa atraga atentia. deci nu e nimic pe care sa-l faci tu, doar sa gasesti persoana potrivita pentru tine.

| Vizitiul a răspuns:

Te comporti ca si pana acum. Nu incerca sa pari ceea ce nu esti, e posibil sa fii catalogata eronat.
O sa apara persoana care o sa te aprecieze exact asa cum esti. Nu te grabii, ai timp pentru toate in aceasta viata. Important e sa ai pacienta. In viata, fara pacienta, nu izbutesti nimic. Iti vorbesc din proprie experienta.
"Atunci cand iti doresti foarte mult un lucru, atunci nu-l poti avea!"
Deci, relax.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Incearca sa gndesti ca ei

| xFaith a răspuns:

Hey nu trebuie neaparat sa te grabesti sa ai un prieten, ai toata viata inainte happy
Va veni vremea cand iti vei gasi jumatatea cand te vei astepta mai putin happy
Cum sa te comporti :
- fii tu insati
-zambeste fi mereu vesela, glumeata
-desfati parul, da gratios din gene

Succes :*

| GdX a răspuns:

Sa stii ca si eu sufeream pe la 16 ani ca toti aveau pretena si eu nu. Dar am realizat ca nu conteaza sa ai sau sa nu ai, acum am 20 de ani si daca raman fara ma gandesc ca o data si o data vine alta. Stai linistita se va gasi si pentru tine cineva care sa te placa asa cum esti, pentru ca conteaza cum te porti pentru ca pana la urma te vei comporta asa cum esti de fapt si faci mai mult rau. Ai incredere in tine. Succes.

| zαмвєѕтє explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri

| ..:::Andrada:::.. a răspuns:

* In primul rand sa fii tu insatziwinking E cel mai important lucru love struck

Cu timpul vei obtzine ceea ce vrei :*

| anonim_8893 a răspuns:

Si eu am patit asta la fel ca tine, nimeni nu ma placea pentru ca aveam fite, ca imi bt joc de toti si astea...asta pentru ca am auzit cati baietii si-au batut joc de fetele. dar cand am cunoscut un baiat, am simtit ceva pentru el incat eram dispusa sa ma schimb pentru el, am devenit cea mai buna prietena de a lui, avea incredere in mine, l-am ajutat cu tot ce am putut si la un moment dat l-am intrebat ce ii place la o fata, zicea "pai imi place sa fie naturala, sincera, de incredere, etc" si cand am primit raspunsu ala.am schimbat.sa fiu o fata de care sa ii placa baiatu. si dupa un timp s-a indragostit de mine.ne-am combinat si nah.suntem impreuna de 1 an.happy deci incearca sa fii mai normala. daca esti imbracata gen emo funky sau pitipoanca astea.(fara suparare) ar trebui sa te schimbi.si la comportament la fel.incearca sa fii buna prietena cu ala de care-ti place tie. castigai incredere si dupa aceea intreaba-l ce ii place la o fata. dupa ce primesti raspunsu incearca sa schimbii. sa fii o fata d care sa ii placa.big grin crede-ma ca reusesti happy

| gabrielle_1925 a răspuns:

Fi tu insati! Ce e pentru tine va veni la momentul potrivit!

| RELU2749 a răspuns:

Depinde cum arati.

| SHINIGAMI a răspuns:

E o chestie foarte simpla aici. Cit de mult iti plac tie baietii, atit de mult le plac si lor fetele. Punete in pielea lor..., daca tie ti-ar placea ca un baiat sa se uite la tine vreo 2 minute si apoi deodata sa faca cunostinta cu tine si apoi peste 30 de minute sa va sarutati, sa stii ca baietii sunt mult mai nerebdatori, e de ajuns sa privesti la ei o minuta si sa incepi tu conversatia si a doua zi va tineti de mina. Succes, si nu uita ca ai numai o viata si ai grija sa nu o traiesti in regrete.

| MiTzZa a răspuns:

Sincer sunt baiat, trebuie sa fii naturala, sa nu faci tu primul pas, daca vrei sa ai un avantaj an plus, cand cineva asi ancearca norocu la tine nu accepta din prima...lasa-te greu data pe "spate" pentru ca baietilor le place competitia,,,, si daca tu te lasi greu multi or sa vrea sa srtea cu tine, pentru ca e si o concurentza de genu "frate eu stau cu ea voi nu at ireusit" sincer o sa gasesti un patruped numit baiatlaughing e plina tara de asemenea specimenetongue succes si numai bine papa:X:*