| ioannayoa a întrebat:

...Nu stiu cum sa incep...Deci (fara deci big grin ) in saptamana asta(si cealalta) toate prietenele mele sunt plecate ori la tara, ori la mare si eu ma plictisesc. Vreau sa ies in oras, dar n-am cu cine.Intr-o zi m-am gandit (prima data in gluma) sa ies cu un baiat (prieten, coleg).Dar nu stiu cum sa ii zic, nu vreau sa par innebunita dupa el, sau ceva de genu'. Suntem doar prieteni si nu vreau mai mult, nu sunt ca fetele care umbla numai dupa baieti, dar chiar nu am cu cine sa ies si ma plictisesc foarte tare.Va rog, ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Poti incerca sa faci niste treaba prin casa... Ia sa vezi cum iti trece plictiseala.

| Ezeru a răspuns:

Vorbeste cu acel prieteni si spune-i ca ai vrea sa iesiti ca prieteni. Spune-i ca te plictisesti in casa si ai vrea sa iesi. Din vorbele tale sa reiasa ca vrei sa iesiti ca prieteni. Mult succeswinking

| Angel16ms a răspuns:

Buna! happy deoarece baiatul acela e si prietenul tau ar trebui sa il intrebi si el sa te inteleaga ca doar sunteti prieteni! Asta fac prietenii...doar de ce sunteti prieteni nu?
Intreaba-l si daca crede ca il placi ii spui ca sunteti doar prieteni si e normal sa iesitiwinking

| Denymdfk a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa-ti faci atatea probleme... daca baiatu nu crede ca tot ce zboara se mananca nu se va gandi ca iti place de el sau ceva, ci pur si simplu vroiai sa iesi afara.
Daca crede asta, ii spui subtil ca "voiam sa ies cu un tovaras afara " ca sa-si dea seama ca este in zona -friends only-.
Pana la urma baietii sunt cam prostuti...nu e greu sa ii faci sa creada ce vrei tu. Nu trebuie sa iti fie frica sau rusine thinking sau orice sentiment ai tu cand te gandesti sa iesi cu un baiat afara, e absolut normal.