| Mihaltan_Mihaela_1999 a întrebat:

Buna Sunt racita dar nu stiu cum sa-i spun mamei pentru ca o sa zica ca mam racit din cauza ca am fost la o colega de scoala afara si am stat mult, mai ales ca nu ma lasa sa lipsesc de la scoala. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fa-ti un ceai de lamaie/ia un Nurofen/Codrex, nu sta asa, si chiar daca afla mama, nu este o crima, din contra te va sfatui ce ai de facut.
O zi buna sa ai si multa sanatatehappy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Isi va da seama singura ca esti racita.

| Kaℓi a răspuns:

Raceala nu se poate ascunde, nu ai cum! daca nu e observabila, mai ales de catre mama ta, poate e inexistenta... ai febra? stranuti, tusesti, te doare gatul, capul, iti curge nasul?

| T0T a răspuns:

Explica-i logic cum sta treaba cu raceala si cu scoala, asta daca poti.

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand chiar daca vei lipsi si mergi la doctor vei primi scutire
Mai ales acuma, cand sunt variatii de temperatura poti raci foarte usor.
Oricum mama isi vada seama ca esti racita.
Medicamente nu pot sa recomand, pentru ca unele sunt pentru persoanele peste 12.
Consuma ceaiuri cu lamaie, dar stai de vorba si mama ta.

| Doub a răspuns:

Uaaau. Incredibil, ai... ai... racit.straight face
Iti faci un ceai cald cu multa lamaie si stai la caldura.
Oricum o sa-si dea seama.