| Sara2008Andra a întrebat:

Sunt Sara si am 11 ani. Parintii mei sunt foarte stresati. Cum pot sa ii ajut?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| StefanDrg a răspuns:

Toata lumea e stresata in ziua de azi, nu ai mare lucru ce sa faci. Incearca sa fii mereu pozitiva, sa zambesti mereu si intotdeauna sa asculti de ei, ei iti vor doar binele intotdeauna, chiar daca iti interzic unele lucruri o fac tot pentru binele tau.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ia-i în brațe, pupă-i, ajută-i dacă au nevoie de ajutor.

| darrio2007 a răspuns:

Sa ii lasi in pace. Tu nu stii ce probleme au si nu ii poti ajuta cu nimic, avand in vedere varsta ta.

| ania a răspuns:

Roagă/te pentru ei lui Dumnezeu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi sunt stresati numai au servici nu mai au bani, au copil care trebuie sa i dea de mincare adica tu, deci clar este un stres mare pe ei, tu nu ai cum sa îi ajuti deoarece nu le poti da tu serviciu si bani, traim vremuri grele si nu depinde de noi sa schimbăm situatia.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îi asculți, îți faci temele, îi ajuți prin casă.