| anonim_4396 a întrebat:

sunt SIMONA si as dori sa stiu cum curat o jeaca de piele care este plina de mucegai.soacra mea a pus-o in baie intr-un dulap si nu am stiut.va rog sa ma ajutati daca stiti ceva truc.va multuesc mult.simona.va salut

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand: stergel bine cu o carpa inmuiata in spirt sanitar! Dupa ce s-a curatat, pune-l pe un umeras, afara, la aerisit, cateva zile.
Daca este necesar, dupa uscare sterge-l cu o carpa inmuiata in ulei de glicerina sau de rapita si mai lasa 1-2 zile la aerisit.

Janina
| Janina a răspuns:

Buna, am gasit aici ceva : http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=57636

| gabrielutzu a răspuns:

Arunc-o.