| maria1738 a întrebat:

Buna,suntem de 8 luni impreuna si parintii lui inca nu ma accepta mama lui este pocaita iar restul nu. Parintii mei sunt divortati iar el mi-a spus astazi din nou… ca nu mai suporta sa ii zica de mine intr una si de familia mea. Parintii lui spun ca nu am o familie ok doar prin faptul ca sunt doar eu cu Mama. El cred ca vrea sa lase totul balta dar eu nu pot, il iubesc prea mult si am mai trecut odata prin chestia asta si dupa aceea a fost totul bine. Ce pot sa fac?

11 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Cred ca sunteti foarte tineri din multe puncte de vedere. Intr o relatie este nevoie de maturitate. Aceasta inseamna ca voi doi sa intelegeti ca este relatia voastra si atat Nu conteaza parerea nimanui in legatura cu legatura voastra. Daca iubitul tau este influențat de familia lui si chiar afectat de parerea lor, inseamna ca nu este matur si nici relatia voastra nu are cum sa fie vreuna prea fericita.
Puteti ramane la stadiul de prieteni, iubiti, pana veti reusi sa fiti pe picioarele voastre si atunci treceți la nivelul următor al relației, in care sunteti independenti si nu conteaza parerea nimanui, voi sa fiti fericiti.
Cred ca momentan el nu este pregătit pentru o relatie serioasa. Da i timp sa se mai maturizeze. Si tu o ai pe mama ta, sa nu uiti asta. Nimeni nu are voie sa ti jignească familia.
Nimeni nu are voie sa te jignească nici pe tine. Daca nu esti pe placul cuiva, nu este vina ta, problema lor. Incearca sa ti stii mai mult valoarea si daca prietenul tau este depasit de situatie, poate ar trebui sa luati o pauza. Cred ca ai nevoie de o parte masculina care sa ti asigure echilibru si completare nu stare urata si mult dezechilibru.
In alta ordine de idei, nu s au terminat baietii de pe Pamant.
Iti doresc zile cu liniste,
Toate cele bune,

| Robert2526 a răspuns (pentru ioana748):

Hmm mi-a placut raspunsul tau, excelent. Se pare ca nu esti asa rautacioasa cum te credeam eu?

| ioana748 a răspuns (pentru Robert2526):

Multumeschappy

| KovacsB a răspuns:

A mirosit pocaita aia batrana ceva.

| Standt a răspuns:

Daca el vrea sa va despartiti, degeab te agati. Nu veti avea o viata buna.
Vorbeste cu el si clarifica lucrurile.

| maria1738 explică (pentru Standt):

Si ce as putea sa vorbesc cu el? Daca se ia cineva de el din familia lui cu motivul eu, imi spune pentru ca mereu mi-a spus tot si ii trist si ingandurat si acest lucru il duce la nervi si depresie si imi spune lucrurile acelea. Eu mereu i-am spus ca totul va fi bine si cu timpul o sa rezolvam dar el tot asa crede. Si nici el nu ma poate lasa si nici eu pe el. Ce as putea sa vorbesc cu el? Pentru ca in orice moment cand ii spune ceva despre mine, chiar daca noi suntem fericiti el isi strica starea si imi spune lucruri ca "nu mai are sens nimic", "nu o sa fie niciodata bine".

| sistar19 a răspuns (pentru maria1738):

Dă-i papucii fraierului pentru că e imatur din orice punct de vedere

| Standt a răspuns (pentru maria1738):

Ce o sa rezolvati cu timpul? In cat timp? In 40 de ani? Nu merita chinul pana atunci.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Sa mergeți înainte dacă va iubiți sincer! Dacă nu, rămâneți buni prieteni.

| maria1738 explică (pentru AlexCriss2000):

Si ce as putea sa vorbesc cu el? Daca se ia cineva de el din familia lui cu motivul eu, imi spune pentru ca mereu mi-a spus tot si ii trist si ingandurat si acest lucru il duce la nervi si depresie si imi spune lucrurile acelea. Eu mereu i-am spus ca totul va fi bine si cu timpul o sa rezolvam dar el tot asa crede. Si nici el nu ma poate lasa si nici eu pe el. Ce as putea sa vorbesc cu el? Pentru ca in orice moment cand ii spune ceva despre mine, chiar daca noi suntem fericiti el isi strica starea si imi spune lucruri ca "nu mai are sens nimic", "nu o sa fie niciodata bine".
Ce as putea sa fac?

| sistar19 a răspuns:

Din câte ai explicat văd că familia lui este misogină. Știi, nimănui nu îi convine, mai ales în societatea românească, când o femeie este singură pentru că nu are un bărbat în viața ei care să o "ghideze". Eu zic să îi lași că sunt duși cu pluta, mai ales mama lui