| 69Adriana69 a întrebat:

Știe cineva dacă se da ajutor pentru tinerii căsătoriți în Slatina, jud. Olt? Pe net găsesc articole numai pentru Bucureșteni.
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o prevedere legala in acest sens, care sa fie aplicabila la nivelul intregii tari.
Din ce am citit autorul respectiv a fost o propunere a primarului general al Bucurestiului si a fost discutata in Consiliul general. Daca s-a aprobat a fost numai pentru Bucuresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu s-a aprobat asa ceva nici macar in Bucuresti.
Propunearea era pentru 1500 lei si doar pentru prima casatorie, cu tineri intre 18 si 35 de ani.

| doctorandus a răspuns:

Simplu: cand se da o lege se da pe toata tara.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru doctorandus):

Ea posibil sa se refere la ajutoare acordate de primarii IN LIMITA UNOR BUGETE. Vezi de exemplu pomana aia jalnica de 2500 RON data de vaca de firea in Bucuresti pentru mame. In loc sa faca orasul ala locuibil, atunca cu banii de parca sunt ai ma-si...

| Juper a răspuns:

Eu sunt din Slatina happy happy happy