| Gabrielabuc a întrebat:

am o curiozitate, fiind vorba despre masturbare. de obicei masturbarea dupa cum am auzit opreste cresterea inaltimi!laughing. adica oasele cartilaje nu se mai dezvolta? un doctor poate afla ca te-ai masturbat? ce poti sa faci pentru a creste in inaltime (1.68).crying( FARA MISTOO. STIU PARE STUPID DAR E O CURIOZITATE.happy

6 răspunsuri:
| klary a răspuns:

Masturbarea nu-ti dauneaza fizic nicicum, dar psihic in timp s-ar putea sa dezvolte ceva, poate o timiditate, poate o neputinta sexuala, si pentru inaltime cred ca mai ai timp, cam pana pe la 21 de ani baietii tot cresc, ajuta-te cu putin inot,

| Seba2013 a răspuns:

Da asa este, masturbarea opreste cresterea, pentru ca scade testosteronul.
Da poate, pentru ca cand scade testosteronul urca prolactina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine mai ti-a zis de treaba asta? minciuni gogonate

| Ahead a răspuns:

Nu, nu este adevarat.
2 - Nu nu poate afla.
3 - Practica diverse sporturi precum inotul, basket etc.

Mult succes!

| Anonimusxxxxx a răspuns:

Cati ani ai?

| PrinceRO a răspuns:

Nu ma ca eu ma masturbez de vreo 2 oni laughing si am 1.80m deci nu e adevarat