| wtfucker a întrebat:

Buna TPU.Am o mare problema.Anul asta am luat proasta decizie de a ma muta la alta scoala.Am crezut ca va fi mai bine, dar nu a fost deloc asa.Nu ma pot acomoda si nu imi place deloc scoala asta.Parintii nu ma inteleg, eu stau toata ziua cu bunica mea care are probleme psihice.Nu o mai suport nici pe mama nici pe tata. Iubitul meu e singurul care ma intelege si tin foarte mult la ei.Dar parintii si bunica se comporta groznic cu mine!

2 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| MadRabbiT a răspuns:

Greseala e a ta ca te'ai mutat, scoala este sa inveti nu sa te simti tu bine ( parerea mea ) si in privinta cu parintii asta e viata accepto mergi mai departe si iubitul asta este intotdeauna ceea mai comica afirmatie laughing ( pana cand ). Si bunica cred ca nu ar trebui sa o mai pui la socoteala este bolnava psihic poate majoritatea timpului nu stie ce face. Sfatul meu este sa rezisti sa nu cedezi si cine stie poate vine si soarele pe strada ta.