| ღДℓἷʂմƙᾄღ a întrebat:

Am o problema. De fapt nu e chiar problema mea. E in legatura cu verisoara mea. Ea are 13 ani si are prieten de 23 de ani. Si-a inceput viata sexuala cu el din a 2 luna de cand erau impreuna, si in fiecare zi fac dragoste, de minim 4 ori pe zi. Eu zic ca nu prea e normala chestia asta. Si in plus el a si batut-o, din cauza ca era gelos ca ea si-a salutat fostul iubit. Ea e si pedepsita din cauza ca fumeaza, si o data s-a simtit rau din cauza tigarilor si a fost dusa la spital. Eu zic ca prietenul ei nu o merita, adica e prea mare. Stiu ca nu e treaba mea, da nu mi se pare ca o iubeste, ci doar o exploateaza. Fostul ei iubit o iubeste cu adevarat, cand a auzit ca ea i-a spus ca il iubeste pe iubitul ei prezent, lui i-au curs cateva lacrimi. Tot incerc sa ii deschid ochii, da ea e hotarata sa se casatoreasca cu asta de 23 de ani (scuzati cacofonia), dar sa fim seriosi e mult drumul pana la nunta... Nu stiu ce sa ii mai zic.
Sa o las sa se distruga singura?
Poate ca asa isi invata lectia?
Mama ei a aflat ca a avut o relatie cu cel de 23 de ani, durata relatiei fiind de "1 luna". Ce ar trebui sa fac? Mie acum mi-e frica deoarece daca ii spun mamei ei pe urma ea ma va ura si nu vreau asta sad

75 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fă cum ți-a spus Godisnowhere!
Este un pedofil care profită de o copilă prostuță și naivă, punându-i sănătatea, viitorul și viața în pericol.
Anunță imediat adulții/părinții! Ei vor ști cum să procedeze.

| XDarkAngel a răspuns:

Pff. aici e clar că tipul doar o foloseşte. Adică, frate, de parcă s-ar gândi un bărbat de 23 de ani la o puştoaică de 13. Chiar nu ştiu ce să zic, vară-ta e chiar dusă, ori îi e frică să se despartă de el, ori e prea obsedată ca să vadă!
În primul rând, de 4 ori pe zi e mult prea exagerat, adică, dacă face asta de la aşa o vârstă, o să arate la 20 ca la 30, şi ar trebui să-i spui asta! Sigur că doar atât nu o va convinge, dar cu fiecare lucru mărunt adunat la un loc poate fi un arsenal! Şi ce dacă vei fi bătută, în acele momente trebuie să te gândeşti că faci asta pentru ea, iar când va fi mai mare îţi va mulţumi! Sau ar trebui să faci cumva să-l demaşti pe tip, m-am gândit la un plan, dar întâi trebuie să ştiu câţi ani ai thinking

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru XDarkAngel):

Si eu tot 13 ani am. Dar totusi gandesc mai matur ca ea (parerea mea). Si nu prea merge sa-l demasc pentru ca el de la 6 jumate merge la lucru pana la 2 -3 apoi merge la casa lui si sta acolo. Nu prea isi face aparitia pe afara, doar cand il mai cheama fetele de 19 ani din gasca.

| XDarkAngel a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Nu ştiu ce să zic. Poate ar trebui să vorbeşti cu el, odată când îl prinzi singur să încerci să-l faci să se demaşte singur, să-l faci să recunoască că n-o iubeşte pe verişoara ta, şi să înregistrezi pe ascuns. Iar dacă obţii ceva, să-i arăţi fetei. Dacă nici aia nu o va convinge. Oricum, e un plan riscant, care greu îl obţii fără să te pregăteşti. Dar nu părea prea insistentă, dacă faci asta îşi va da seama.
Dacă mă gândesc, nu e un plan prea bun laughing, dar îţi ziceam în cazul în care prinzi o "deschidere".
Dacă nu reuşeşti pe cont propriu, atunci trebuie să apelezi la cineva, de preferat adult.
Verişoara ta pare "spălată pe creier" straight face sad!

| Sara2 a răspuns:

Nu mi se pare o problema diferenta de varsta, dar nu are nici un drept sa o bata si el daca o iubea si o respecta nu s-ar fi culcat cu ea, o astepta macar pana la 16-17 ani, atunci da, era un semn de respect si apreciere ca a asteptat-o atata timp
fa tot posibilu si desparte-o de el, va plange acum, dar peste cativa ani iti va multumi

| MaTrIx8378 a răspuns:

In afara de apa plata, ai mai baut ceva inainte sa spui acest caz?

| sabin89 a răspuns:

Si, ma rog, de unde stii tu de cate ori pe zi fac ei sex? Am impresia ca adaugi si de la tine. Dar, sa zicem ca ar fi asa. Decat sa-i spui mamei ei, mai bine spune unui politist; si roaga-l sa-ti respecte anonimatul. Politia sigur va incepe sa-i urmareasca si il va chema pe musiu corupatorul si ii va lua un "interviu". Ea nu va pati nimic, dar el va fi speriat zdravan. Asta e solutia cea mai buna.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru sabin89):

Nu adaug de la mine. Daca mi-a spus verisoaramea ca fac de 4 ori pe zi, eu ce sa ii spun? Bravo copila tine-o tot asa, in curand te vad lucrand la striptease club? Ce pot sa ii spun decat : Iti strici viata sad Imi zice absolut tot ce face cu el, ba chiar mi-a zis ca pe ea pot sa intreb orice ca e experimentata. Sincera sa fiu cand am auzit ce a zis am zis un Ok...

| tuGatita a răspuns:

Am citit cam toate discutiile. si din cate am inteles eu nu prea are de ce sa iti para rau daca ii spui mamei ei. ce naiba? vara-ta te foloseste pe tine ca sa se vada cu ala. Asta nu e corect. Totusi ii faci un bine zicandu-i matusii. Sa o tina in casa ce ii trebuie p*** la varsta asta? Si "iubi" ei sunt convinsa ca nu e intreg la mine. Cum sa dizvirginezi o fata de 13 ani? nebun sa fii, sau de 12 mai ales. ori ii zici mamei ei chiar de nu iti va mai vorbi un timp ori o lasi asa si daca pateste ceva o avei avea pe constiinta TU! Alege ce e mai bine pentru amandoua daca tii la verisoara ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))))))))))))))))))))))

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ti se pare asa amuzant?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wt...
I'm speechless.

Orice ar fi, anunţă părinţii fetei imediat! Chiar dacă vara ta te va urî acum, iţi va mulţumi mai târziu.
Pedofilul ăla libidinos o foloseşte pe acea fetiţă naivă in cel mai repugnant mod posibil!
Şi ce face e ILEGAL! Părinţii ar trebui să depună neapărat plângere.

| τττ a răspuns:

Salut.Nu este deloc ok ce se intampla, cred ca esti constienta.Baiatul e prea mare, si el vrea doar sa-si bata joc de verisoara ta. Face sex cu ea de placere, eu nu prea cred ca o iubeste.Trebuie sa-i spui mamei tale, si daca te bate ce? Iti e frica? Fi mai matura, ce naiba? Vorbeste cu vara-ta, daca nu e de acord las-o sa-si bata joc singura de ea, sa isi invete lectia.Stiu ca ti se rupe sufletul sa vezi ce face verisoara ta, dar uneori din greseli omul invata.Sincer,la 13 ani e cam devreme sa incepi viata sexuala.Am cel mai mare respect pentru tine ca o iubesti pe verisoara ta si nu vrei sa i se intample ceva rau! Unii "tin" atat de mult la rudele lor, incat nici nu le pasa daca merg pe un drum gresit.

| Xenya a răspuns:

Nici tu nu cred ca ai mai mult de 13 ani... daca gandesti asa! Cum sa nu ii spui mamei ei?! Tu te gandesti ca eu un copil? ala daca se chinuie putin poate sa ii fie frate.In relatia lor nici nu cred ca e vorba de iubire, nu stiu ce ii trece tipului prin cap daca sta cu o pustoaica de13 ani!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru Xenya):

Acum 2 ani a dezvirginat-o si pe fosta lui, ea atunci avand 12 ani straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Get out of here, tu vorbesti serios?

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru anonim_4396):

Da, vorbesc serios.

| Xenya a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Deci nu pot sa cred...cum este posibil sa stea cu o fata mai mica ca el cu atatea ani si colac peste pupaza o mai si dezvirginezi la 12 ani! Asta cine se crede zeul sexului?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

laughing eu am aproape 25, nu sunt un fat frumos dar nici disperat nu sunt, insa dupa mintea mea de om simplu, nu m-as uita dupa pustoaice de 13 ani, trebuie sa fi dezechilibrat mintal sa faci asa ceva!

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru Xenya):

La fel gandesc si eu...Dar in fine. Daca verisoara mea ramane gravida o sa faca avort, si o sa faca vizite la ginecolog cu un adult, adultul fiind prietenul ei... Cam asa se gandeste sa scape de viitoarea posibila sarcina. Si daca nu merge asa o sa faca avort in camera ei, ca stie cum se face, i-a explicat sora mamei ei, care la randul ei, a ramas gravida la 14 ani si a avortat ramanand sterila. Eu incerc sa ii zic pe ocolite ca isi strica viata da nu prea intelege.

| IrinaAniri a răspuns (pentru anonim_4396):

... eu am tot 13 si aproape zilnic primesc cereri de prietenie de la barbati de 22 27 de ani, pe care ii accept de curiozitate, si apoi incearca sa ma duca cu zaharelul sa ma intalnesc cu ei, si sa ma duc la ei acasa, etc etc, dar nu-s proasta

| anonim_4396 a răspuns (pentru IrinaAniri):

LoL.

| Xenya a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Imi permiti sa te intreb ce varsta ai? Eu cred ca e cazul sa nu mai vorbesti pe ocolite si sa vorbesti direct! Chiar daca o sa se supere pe tine acum dar cred ca o sa ii faci un bine si o sa iti multumeasca mai tarziu! P.S: Sau e cam tarziu sa ii deschizi ochii?

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru IrinaAniri):

Si acum ca am venit si eu pe acolo si am stat o saptamana a dormit la mine. Si tot timpul cand ieseam amandoua pe afara ea mergea la el, iar eu stateam si ma uitat la cum creste iarba. Nu cunoasteam aproape pe nimeni de acolo. Cum doarmea la mine aveam voie sa stam pe afara pana la 10 -11, asa ca a gasit o portita de iesire, pentru a se intalni cu pr ei.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru Xenya):

E cam tarziu sa ii deschid ochii, deja au jumatate de an impreuna, nu o sa ma creada... In plus ea continua sa imi zica ca se iubesc reciproc (scuzati cacofonia). Aa da, sunt de-o varsta cu verisoara mea.

| IrinaAniri a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

... nu mai stiu ce sa mai zic, imi pare rau pentru tine ca ai o asa verisoara inconstienta. eu sincer cred ca oricat i-ai spune tot nu va intelege, asa ca ori ii spui mamei ei, ori te duci la politie

| chocco1995 a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Pe bune? mie nu imi vine sa cred cum poate gandi o pustoaica de 13 ani

| Pitzipoanca a răspuns:

Pe tine sa nu te intereseze daca te va uri sau nu. Iti pasa de ea? Daca da, fugi la mama ei si spune-i tot. El trebuie sa faca puscarie - asta intr-o tara normala. E corupere de minori si, la 13 ani, nu exista clauza aia "cu acordul minorului". Ea e o curva. Poate e dat de hormoni. Sunt doi distrusi, mai jos decat unde e ea acum nu se poate. Poate el o va lasa gravida ca s-o tina langa el. Fugi la mama ei si spune-i tot. Ca fac sex, ca a batut-o, ca bla-bla-bla.

| elyfel a răspuns:

Trebuie sa incerci sa stai de vorba cu ea si sa-i explici ca nu e varsta potrivita, sa mai astepte ca nu e o prioritate asta.
chiar daca o spui mamei ei e spre binele ei si cand va fi mai mare isi va da seama singura ca a gresit si-ti va multumi.
in legatura cu casatoria o sa vada peste cativa ani ca nu se merita daca el o bate.eu personal nici n-as sta cu unul care ma bate, nu as tolera una ca asta.
lasa, in timp o sa vada si cealalta fata a lucrurilor

| MetalHead04 a răspuns:

E grav aici... spune-i mamei ei..chiar daca se va supara pe tine spune-i despre aceasta relatie si poate pe urma..se va invata minte:p

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Fa crezi tu ca e bine.Nu cred ca te va uri daca incerci sa-i salvezi viata.In plus nimic din asta nu e normal.Ai putea sa vorbesti cu mama ei si sa ii spui sa nu ii zica, sau cel mai bine sa ii spui in fata ce ai de spus.Ca ceea ce face ea e complet gersit, oricum ai privi situatia asta.Stiu ca nu ai vrea sa afle mama ei.Dar daca vorba buna nu merge, in ultima instanta spune-i ei ca vei vorbi cu mama ei. Poate asa va incepe sa te asculte.Sincer,iti urez succes, si sper sa reusesti.

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică:

Va rog sa ma scuzati, dar desi vad ca mai raspundeti mie nu-mi apar raspunsurile voastre sad asa ca scuzati-ma daca nu pot sa raspund. Eventual in vreo max 30 de min ar trebui sa imi apara.

| IrinaAniri a răspuns:

E grav ce se intampla, si e clar ca tipul de 23 o foloseste doar, eu zic sa ii spui parintilor ei ce a facut, iar atunci ei o sa ia masuri drastice ca sa ii interzica sa se mai vada cu el. ca sa nu isi dea seama ca ai parat-o incearca sa ii iei apararea atunci cand vor vorbi cu ea, asa nu te va banui

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru IrinaAniri):

Sincera sa fiu, e in stare sa puna pe cineva sa ma bata daca zic ca e cu ala de 23, sau sa ma bata cu mana ei.

| IrinaAniri a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Pai nu o sa afle daca vorbesti cu matusa ta de asta si faci cum ti-am zis

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru IrinaAniri):

Poi nu, da chestia e ca eu sunt singura persoana care stie.

| IrinaAniri a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Matusa ta o sa ii spuna ca ea cu ohi ei i-a vazut impreuna

| ღДℓἷʂմƙᾄღ explică (pentru IrinaAniri):

Poi nu merge scuza asta. Cum sa iti zic. La ea acasa sunt probleme in familie, tatal ei fiind un betiv ordinar (scuzati exprimarea) care ii permite sa aiba gagic de 23. Mama ei o tot cearta, asa ca ea a plecat singura la bunica ei in alt oras cu un taxi. Mama ei trece zilnic pe acolo ca sa ii dea de facut exercitii la mate si sa ii corecteza ce a facut. Si in plus acum e pedepsita nu mai are voia toata vara afara din cauza incidentului cu tigarile. Deci nu are cum sa o vada.

| mixxjim a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Fata, indiferent daca ea mai vorbeste cu tine sau nu in viata ei ii faci cel mai mare rau daca taci. vorbeste cu maica-sa, spune-i tot, ii spui ca nu vrei sa stie vara-ta ca stie de la tine, maica-sa e femeie matura si ar trebui sa stie cum sa puna problema. ala e de puscarie, mai ales daca spui ca o si bate, gandeste-te ca intr-o zi poate sa-i dea una s-o lase moarta. deci lasa ca nu mai vorbeste, ii salvezi viata, si daca e chiar asa de proasta sa nu mai vorbeasca cu tine inseamna ca n-ai pierdut mare lucru. si mai stii ceva? ala ar trebui reclamat la politie imediat, e un dezaxat! hai ca m-am enervat rau!

| IrinaAniri a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Mama, pai si cu proleme in familie, ce sa faa sa raca fata daca nu sre parte de iubire decat din partea ta, incearca sa se apropie de altcineva, in cazul asta cred ca iti va fi mai greu decat credeam sa o convingi... dar acum totusi, nu merita sa incasezi o bataie pentru verisoara ta, spune-i mamei ei si gata, oricm cine o sa te bata poate sa ajunga si la politie.

| MetalHead04 a răspuns (pentru ღДℓἷʂմƙᾄღ):

Atunci e proasta.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Eu zic sa mai lasi minciunile astea...

| Zendayya a răspuns:

Verisoara ta de 13 ani fumeaza si are o relatie sexuala cu un tip de 23 de ani care profita de ea si o mai si bate. Nu pot face chestia asta sa sune bine(sau macar convenabil) nici cum. Ea nu isi da seama va isi face un rau deoarece este prea mica si la varsta ei nu stie inca ce vrea de la viata. Mai bine opreste-o acum inainte sa fie prea tarziu! Pune-te o clipa in locul ei: poate esti fericita pe moment, dar gandeste-te ce va fi in viitor! Se distruge si fizic si mental! Si cred ca trebuie neaparat sa ii spui mamei ei pentru ca doar ea o poate opri sa nu isi distruga viata. Daca tu ai fi fost mama nu ai fi vrut sa stii ca sa iti poti ajuta fiica? Chiar daca verisoara ta se va supara pe tine, in viitor isi va da seama ce mare bine i-ai facut. Oricum, din ce ai zis despre ea, imi dau seama ce personalitate are. O fata rebela care face ce vrea fara sa se gandeasca la consecinte. Si daca nici mama ei nu o poate opri, atunci va trebui sa isi asume responsabilitatile si sa suporte consecintele ce vor aparea in viitor. Si daca se va casatori cu el ce va face apoi? Sigur o va bate si mai mult, pentru ca toata lumea cred ca isi da seama ce relatie poate avea un asemenea cuplu. Si daca se intampla sa o lase insarcinata? Sunt aproape sigura ca o va parasi. Oricum ai lua-o tot ea va avea de suferit, dar si-o face cu mana ei. Si daca nici mama ei nu o poate opri, atunci veriaoara ta e o cauza pierduta.
Imi pare rau de toate fetele care se lasa folosite in asa hal, dar imi pare si mai rau de oamenii pe care ii raneste cu naivitatea ei (in special e mama ei)
Cred ca am apus tot...
sad straight face sad straight face

| Zendayya a răspuns:

Si inca ceva... Iubitil ei poate fi acuzat de intrerinere de relatii sexuale cu un minor si de violenta fizica. Asta daca ea sau mama ei face plangere la politie straight face

| amaliaamely a răspuns:

Buna! Incearca sa ii explici ca nu este bine ce face si ca ar putea sa ia si ceva bola transmisa princ ale sexuala..si daca nu merge ia-ti inima in dinti si zii la mama ei...nu iti fie frica nu o sa itit faca nimic verisoara ta, si incet incet vav recunoaste ca ai avut dreptate
SPER CA TE-AM AJUTAT!happy
BAFTAhappybig grin

| sniper2998 a răspuns:

Sunt socatlaughing ar trebui sa nu mai o crezi tot ce iti spune... "de minim 4 ori pe zi" si tu spui "nu prea mi se pare normal" pe dracuuuuuuuuu e foarte anormallll, fii atenta, e o situatie socant de nepotrivita! daca stii spune-i dracu mamei ei! nu sta asa ca se va distruge degeaba, deja e pe jumatate distrusa verisoara ta! spune-i mamei tale, bunicii, oamenilor de pe strada, mamei ei si la toti sa nu mai faca asta ceva! si daca ea sau el da in tine du-te la politie, pentru mai multe sfaturi geo_man98@yahoo.com

| Jenniffer a răspuns:

Chiar daca te va uri, trebuie sa-i spui mamei ei. Tu faci tot ce poti ca ea sa fie in siguranta. Acest barbat trebuie sa ajunga la puscarie, unde ii e loc. Exploateaza o minora.

| Deanme a răspuns:

La final ai spus ca mama ei a aflat si apoi ai spus ca daca afla de la tine. Pai ii poti spune mamei ei sa ca nu a aflat de la tine. Oricum daca e sa se faca nunta trebuie sa afle si paritii ei. Sincer am vazut multe lucruri ciudate in viata mea dar aceasta mi se pare trasa de coada.

| chocco1995 a răspuns:

Pe buneeee? e aiurea ..ala 23 si ea 13..in principiu nu conteaza varsta, dar el o exploateaza asa cum ai spus si tu. daca ar iubi-o sincer si nu s-ar purta asa cu ea nu era mare problema...si mai ales ca s-a culcat cu el dupa 2 luni, ea ce minte a avut? are doar 13 ani ala e barbat in toata firea, ea doar un copil, ar trebui neaparat sa-i spui mamei ei, ii faci un bine, mai ales ca ala o si bate...sa-si ea gandu de la casatorie,vb cu ea pentru ca esti fata si tu o intelegi cel mai bine,fa-o sa revina la relatia anterioara, si la varsta ei sa fumeze asa incat sa i se faca rau, sa o lase mai moale, isi face singura rau, se distruge singura, are nevoie de ajutorul celor care o iubesc sincer!

| AnonyMess a răspuns:

Uff uf ale eu iti zic ca pretenasi k ala merita sa fie la puskarie 1 e minora 2 o sa pretreaca 5-6-8-9-10! ani in spitale. 3 vreau si eu crying 4 hm...5 de ce nu? te tzuk dulce dulce dulce :X:X:X:X

| gux2 a răspuns:

Mai bine spune-i mamei ei.Chiar dc te uraste o perioada intr-o zi o sa iti multumeasca.

| halooha a răspuns:

Sincer am ramas socat cum drk ea are 13 si ala 23 e anormal e prea mica sa stii ca esti tare nes adica u te gandesti ca nu o sa imi vb cu tine da nu te gandesti ca iai face un bine spunandu-i mamei ei ar trebui sa-ti fie rusine ca gandesti asa

| Gyo5 a răspuns:

Mda uite eu iti dau un sfat care sper sa primeasca o funditawinking Deci nu o mai stresa prea tare cu asta, incerca sa stai de vorba cu ea si sa aflii ce i place la el.Bun dupaceea incerci sa i explici ca el este un om ''RAU'' si nu are ce sa caute cu ea.Bun daca nici asta nu vrea ar trebui sa i spui la unul dintre parinti.Asta e cel mai bine.Pentru ea te va ura.Dar cat poate sa tina ura asta? 10 20 30 40 ANI? o sa vezi ca o sa iti multumeasca peste 1 2 3 4 ani pentru gestul pe care l`ai facut. Ajut`o nu o lasa sa cada in prapastie!

| Ang3l_9673 a răspuns:

Adevarat ma.dar in primul rand ar trebui sa ii spui ei punctul tau de vedere...in mod normal va crede ca esti geloasa dar daca chiar merita sa te bagi si e o persoana de calitate va trece peste si va renunta ..nu pot sa cred ca nu realizeaza ca un baiat de 23 de ani nu ar sta cu o minora din dragoste adevarata..imi pare rau oricum nu spunandu'i mamei ei rezolvi. daca poti tu bine daca nu las'o pe ea sa isi dea seama pentru ca daca si'a inceput viataa sexuala cu el deja e prea tarziu si nu mai e nimic de pierdutwinking

| mariuscristi a răspuns:

Nu fi geloasa pentru ca ea poate sa se f----ta. lasand gluma baiatul acela e pedofil de umbla cu una de 13 la varsta lui