| Alexandracoman433 a întrebat:

Buna TPU, am o relație de 1 an și două luni și îmi vine în gând uneori pe fostul iubit fara sa vreau, nu știu a trecut atat timp de când nu mai sunt cu el și nu știu de ce îmi vine câteodată în gând, nu vreau să mă gândesc la el dar nu știu de ce îmi este în gânduri. Eu sunt fericita cu noua mea relație, as vrea sa nu îmi mai vina în gând fostul, îmi vine câteodată să mă uit și pe pagina lui, să mă uit ce mai postează, as vrea sa nu mai fac asta.

Răspuns Câştigător
| AdioTPU a răspuns:

Poate că e curiozitatea. Cum se zice: prima dragoste nu se uita niciodată. Poate că în subconștientul tău ai vrea sa te uiți și să vezi că încă e singur, că nu te-a înlocuit cu o alta. Blocheaza-l pe toate rețelele de social media și nu vei mai fi tentata sa vezi ce postează.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mde... prima dragoste nu se uită (ușor)

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca te rog sa folosesti si semne de punctuatie cand scrii. Apoi, in era social media eu cred ca foarte multi intra pentru a verifica ce face fostul sau fosta, de curiozitate. Da-i block si concentreaza-te pe relatia actuala.

| Freya1 a răspuns:

Poate relația voastră nu sa consumat în totalitate și atunci normal sa îți sara gândul la el.Sau poate nu v-ati despartit din cauza unor fapte grave și regreți despărțirea.
Momentele frumoase și prima iubire nu le ștergi cu buretele.Iar dacă actuala relatie nu merge nici mai bine decât fosta...și nu e nimic deosebit...

| anonim3247 a răspuns:

Cam ați ajuns la final tu cu ăsta de acum.

Răspuns utilizator avertizat
| robiolic a răspuns:

Baga-ti mintile in cap