| Marcu_Anca_1990 a întrebat:

Buna am o problema...fostul meu sot ma vrea inapoi si imi promite ca sa schimbat si ca nu o sa imi mai greseasca si nu stiu daca sal cred avem un copil impreuna...eu am o relatie de 5 luni si sunt fericita baiatul ma iubeste ma respecta a riscat multe lucruri pentru mine si acum cand iam promis ca povestea noastra de dragoste o sa aiba final fericit nu stiu ce sa fac cu tatal baiatului cateodata imi vine in mibte sai mai dau o sansa ca poate dar dupa ma gandesc daca pierd un om asa bun care ma iubeste si ar face orce pentru mine pentru o speranta ca poate va merge a doua oara, sunt indecisa si ma framant zilnic va rog sa imi dati un sfat poate ati mai trecut prin situatii asemanatoare..va multumesc

Răspuns Câştigător
| Alle02 a răspuns:

Draga mea,iti spun parerea mea,sincer.
In primul rand daca sotul tau te-ar fi iubit,nu ti-ar fi gresit atat de mult cum ai spus si tu mai sus.
In al doilea rand copilul poate sa creasca fara ca tu sa fii impreuna cu tatal lui,daca tu nu te simti bine in preajma lui,sau stii ca mereu iti vei amintii greseliile lui,nu merita.
Plus,ca ai langa tine un om care ai zis, ca te iubeste si a riscat multe.
Eu zic, sa ramai unde esti pentru ca ai ajuns acolo cu un scop, alaturi de acest barbat si gandeste-te acesta, actualul iti iubeste copilul ca si cand ar fi al lui? Atunci...merita totul!
sper ca te-am ajutat cat de cat.

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri ca nu are rost.Fostul sot nu se va schimba, sau daca o va face va fi pentru o scurta perioada de timp.Ramai langa acela care te iubeste si te respecta.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Familia mea e asemanatoare (iti spun din perspectiva copilului). oamenii nu se schimba si nu merita sa pierzi un om bun pentru unul care deja a avut o sansa si a ratat-o si sunt sigura ca si copilul tau iti va intelege cand va creste. multa bafta

| gelu1970 a răspuns:

Anca tu esti cea care trebuie sa decida.
in plus cea care cel mai bine isi cunoaste fostul sot.
deci daca tu il cunosti ca fiind un individ ce poate poate suporta o schimbare asa de mare atunci stai si cumpaneste bine.
mult succes.
PS: am avut ocazia sa cunosc familii cu astfel de probleme, insa un schimb real din partea cuiva, nu am avut sansa sa vad. Utopie.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Lupul isi schimba blana, dar naravul ba.Ramai asa cum iti e bine si lasa prostul.Se va schimba o luna, dupa o sa revina la ce a fost.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Lasa trecutul unde este.Ai un om minunat langa tine! Apreciaz-l!

| alexandru0sorin a răspuns:

Salut man, bunica mea imi spunea o vorba care era cam asa dar nu stiu sigur daca m-eu amintesc bine

"nu da pasarea din mana pentru cioara de pe gard"

adica na nu stiui eu cum sa interpretez chiar toate cuvintele astea intelepte dar poate tu te descurci cu ele mai bine decat mine

| Marcu_Anca_1990 explică:

Da problema e ca noua ni sa intins o cursa am venit impreuna in Germania si aici nea separat l-a trimis la 90 km de mine la munca si eu am ramas aici...lumea incearca sa ne separe..imi iubeste copilul cat am stat impreuna o saptamana sa purtat frumos cu el....fostul sot e venit aici unde muncesc eu si incarca sa ma recastige mie una imi e mila sa il despart de copilul lui el find bulgar no sal poata vedea tot timpul.e complicata situatia si ma framant zilnic