| Alexandracoman433 a întrebat:

Buna TPU, am o relație de 1 an și iubitul meu mai vine in weekend și în timpul săptămânii la mine și rămâne și peste noapte. La el nu m-a dus niciodată să rămân peste noapte și l-am întrebat când pot rămâne peste noapte la tine și mi-a spus că nu prea are loc la părinții lui. La vară trebuie să își cumpere și pat dublu, acum sta cu fratele lui în camera și i-am spus odata și odată trebuie să stam doar noi doi și el m-a întrebat vrei sa ne mutam împreună și i-am răspuns că da, doar că mai am 5 luni de liceu și termin liceul și mi-a răspuns pai daca ne mutam împreună trebuie sa lucram amândoi că eu nu dovedesc de unul singur. Ce părere aveți? Eu am 20 de ani și el 31

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Petru "distractie" este bine si la tine.
Dupa liceu ce vei face? Mergi la facultate sau mergi sa lucrezi?

| Alexandracoman433 explică (pentru Bula):

Sa lucrez

| Bula a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Succes!
Daca veti ramane impreuna cu el, veti avea mult de lucrat (zeci de ani) pana ce veti avea locuinta voastra...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai pus odată întrebarea. Nu ți au plăcut răspunsurile atunci, ai reformulat sa primești răspunsuri pe placul tau?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Păi... Are dreptate.
Nu are sens să dormi la el în cameră cu frate-su, iar dacă vreți gospodărie separată, trebuie să lucrați amândoi.

| Freya1 a răspuns:

În primul rand e de înțeles dacă stau la grămadă sa nu poți sa ramai la el, dar ție ți se pare totuși ok ca la 31 de ani, nu ca sta la ai lui ca nu e ceva chiar asa gresit, dar sa locuiască intr-un loc fără intimitate, cu ai lui și cu frates-o și sa mai și spună voalat ca nu se muta pentru ca asa trebuie sa muncească sa se întrețină?
Chiar nu îți pare nimic în neregula cu tipul?
Înțeleg ca e ok sa îl ajuți și sa fie doua salarii în casa daca sunteți doi, dar problema e ca el nu se întreține nici pe el singur.
Ai grija cu cine îți încurci viata sa nu regreți mai târziu.

| SilentRain a răspuns:

Am murit de ras laughing la 31 de ani stă cu fratele lui în camera, iar tu vrei neapărat să fi babardita de un boschetar care ți-a zis-o in fata că nu ai susținerea lui
Ba mai mult trebuie sa plătești și facturile, eventual să stai și după curul lui laughing)

| Lioana a răspuns:

Multi barbati se așteaptă ca partenera sa lucreze ca sa nu trebuiasca sa o intretina ei. Tu stii cel mai bine ce vrei. Vrei sa fii o întreținută? Sau vrei sa muncesti sa aduci si tu bani in casa, nu numai el.
Daca preferi prima varianta, cauta altul mai bogat care poate sa te intretina. Viața costă daca nu te mai intretin parintii.

| raMLesS a răspuns:

Cea mai buna varianta e sa te lasi de liceu iti zic eu... lasa-te de liceu si muta-te impreuna cu el si munceste si tu pe ici pe colo poate mai scoti si tu acolo un ban.

| carevaescu a răspuns:

Dacă evaluezi un om după starea materială, atunci cineva fără posibilități nu este pentru tine.
Îți recomand să evaluezi orice potențial partener pe baza principiilor

| helpforyou a răspuns:

Daca esti la liceu si vrei sa te muti cu el, asta presupune ca nu vrei sa mergi la facultate. Si atunci este normal ca te vei angaja dupa liceu. Asta aduce aproape a casnicie.
Deci, are dreptate cand iti spune ca trebuie sa lucrati amandoi.

| iulia0514 a răspuns:

Părerea mea este următoarea.
Termina liceul după îți cauți de lucru și va mutați împreună. Acum asta depinde de ceea ce-ți dorești tu dacă voiai să stai acasă și el să te întrețină din salariul lui atunci lasă-l și caută altul! Are și el dreptatea lui e dificil să trăiești cu un singur salariu mai ales ca va trebui să închiriați o căsuță sau un apartament și mai trebuie plătite facturile la lumina gaz apă etc și plus ca mai aveți nevoie și de mâncare și alte chestii e dificil sa împărți un singur salariu pentru toate astea!

| damian32243 a răspuns:

La 31 de ani doarme cu fratele lui in pat?
Ai ales un mort de foame.
Cum iti asterni asa dormi.