| Mizzy a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa ştiu cum un copil poate scăpa de trauma emotionala (fără psiholog) pe care a avut-o atunci cand mama persoanei respective era in casă cu un străin (bărbat) şi ii sugea ****,iar acel copil a vazut.Din fericire, nu sunt eu acel copil.

Răspuns Câştigător
| D3I3 a răspuns:

Ce mama are! Daca mama o observat ca copilul a vazut ar fi trebuit sa il duca imediat la psiholog si sa ii explice situatia.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și lui i se va suge și va vedea că e ceva normal și bye bye traumă.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! incearca sa consolezi acel copil! il poti ajuta facandu-l sa uite...fa-i toate poftele precum prăjitură lui preferată, hobby-ul lui si sportul preferat.Sau comunica cu el dar cu subiecte departe de aceasta tema si convinge-l ca nu are mare importanta faptul ca a fost prezent la locul "faptei". Meriti"a doua sansa"

| Nika29 a răspuns:

Vorbește și comunică cu acel copil. Încearcă să-i explici că-s niște chestii pentru maturi. Sau mai bine anunță cei de la drepturi copiilor, că cu așa mamă departe nu ajunge. Sau ar fi o bună decizie să vorbești și cu ea să-i explici că poate ajunge copilul ei un maniac cu așa amintiri.