| aurelgabriel a întrebat:

Bună TPU!
De ce este important ca bărbatul sa știe când are menstruație soția lui? Sunt corpuri total diferite.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca barbatul vrea sex cand i se scoala lui, fiind foarte importnat sa stie si perioadele cand femeia nu poate sa-i ofere ce-si doreste, fiindca menstruatia este un proces fiziologic ciclic, cand nu se recomanda sexul, fiindca poate sa-i provoace femeii hemoragii si dureri foarte mari.
Mai exista si o perioada fertila a femeii, pe care barbatul este bine sa o stie, ca sa puna prezervativul daca vrea sex, fara sa puna femeia la risc de sarcini nedorite.

Vei intelege asta peste ani, daca vei avea o sotie pe care o iubesti si incerci sa o protejezi, nu sa o violezi cand nu poate saraca sa aiba sex cu tine, din motive fiziologice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa nu o calce pe nervi

| ioana748 a răspuns:

Sa înțeleagă anumite stări prin care trece soția, eventual sa fie mai tolerant.
Sa știe ca nu pot avea act sexual.
Eventual dacă este o simpatie extraordinara între ei sa știe de ce nu se simte nici el prea bine.
Nu cred ca poți sta în casa cu un bărbat și acesta sa nu știe când ești la menstruație.
Dacă este un subiect care nu l i canta, atunci nu trebuie detaliat.
Soția ii spune ca este indisponibila câteva zile și înțelege el.
happy

| KovacsB a răspuns:

Poate pleci la pescuit.

| Kittenintheoven a răspuns:

Bună! Consider că ai pus o intrebare foarte bună, hai să iți explic.
Atunci cănd iubitul/soțul știe că noi avem menstruație, noi dorim puțin mai multă atenție de la el, in special atunci cănd avem dureri abdominale care de obicei sunt insuportabile, și un mic sfat, dacă știi cănd îi vine menstruația o să fie mai indragostită de tine, părerea mea.

| gbai a răspuns:

Pentru a o ajuta sa se simta mai bine, sa i ofere confortul dorit