| Lavinia17lavy a întrebat:

De mai mult timp sunt certata cu o prietena.Cum as putea sa ii recastig increderea, chiar daca ea nici nu ma baga in seama?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Indiferent ce se va-ntampla, spune-i ca-ti pare rau pentru cele intamplate, ca vrei sa te impaci cu ea( vine Anul Nou si nu vrei sa fi certata cu ea, te-ai spovedit si asa ti-a cerut preotul, ti-era dor de ea, etc). Poate ca pe moment nu va reactiona, dar timpul rezolva multe. Multa bafta!

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prietenia este cel mai de pret sentiment care leaga sufleteste 2 persoane dar o data rupta sau lezata aceasta legatura practic este imposibil de a o reface exact cum a fost. Este ceva similar cu repararea unui obiect de pret prin lipire care oricat de bine ar fi facuta nu poate fi ascunsa unui expert.

| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice sa-ti gasesti alta prietena. Daca daca tii la asta atat de mult, ai putea vorbi direct cu ea si sa ii spui ca apreciezi prietenia ei.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca mai bine iti faci o alta prietena.

| chiranvlad a răspuns:

Greu de facut... puneti un prieten sa o scoata in oras si la masa aceea sa o astepti tu sa vezi ce o sa se intample

| WildLife1001 a răspuns:

Incearca sa o convingi ca te-ai schimbat, si ca nu iti vei mai repeta greselile, si ca prietenia voastra valoreaza mult pentru tine.

| Lavinia17lavy explică:

Multumesc tuturor! happy