| CrinaCorban a întrebat:

Deci: Unei prietene de-ale mele ii place de un baiat. ea zice ca nu ii mai place dar se da singura de gol. Pana la urma a recunoscut. Eu si cu o alta prietena de a noastra o tachinam si o intrebam de ce nu ne-a spus si chestii din astea.
Mie si celeilalte fete ne place de niste baieti care sunt frati si tatal lor e preot. Fata pe care o tachinam, s-a imprietenit cu o alta fata cu vreo 2-3 ani mai mare ca noi (avem 15) si care s-a bagat si a scris pe toti pereti ca eu + baiatul ala si fata aia plus fratele lu celalalt= LOVE! Noua nu ne-a convenit pentru ca noi nu am scris cu marcar permanent pe un perete, acolo unde vede toata lumea. Din cauza ei si parintii mei au de suferit pentru ca daca citesc unele vecine mai superstitioase ii zic mamei ca uite ce fiica are care e cu nu stiu cu cine.
Chestia e ca daca ii zic baiatului respectiv ce a facut ea o sa ii faca viata un calvar, mai ales ca invatam la acelasi liceu iar el desi e baiat de preot e foarte rau. Sa ii zic?

2 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Da, daca iti place de el mai bine ii spui ca sa lamuresti treaba asta.

| Romeo44 a răspuns:

Eu zic mai bine sa ii spui, daca iti place de el ar trebui sa stie si lasa babele ca maicata nu are ce sa iti faca, ca esti fata si pana la urma toti ne facem iubiti, iubite.