| oanasunshine a întrebat:

Deeci mie imi place un baiat...si sunt aproape sigura ca si el ma place. Eu as avea tupeu sa ii zic, ca nu sunt prea timida, dar am mai facut o data greseala asta, spunandu-i unui baiat ca il plac, si dupa am regretat. Si de aceea, nu prea m-as mai risca. Ce as putea sa fac? El chiar pare timid, si nu prea il vad facand primul pas,chiar daca ma baga in seama si se poarta dragut cu mine. Ceva sfaturi? Funda.

7 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Baiatul trebuie sa faca primul pas - daca nu este in stare sa fie treaba lui -este timid? - ia sa vezi cand ii vin nervii ce ii fuge timiditatea

| allllexaaaa a răspuns:

Incearca sa te intelegi bine cu el, totusi la un moment dat cand veti conversa mai mult, cand va veti intelege din ce in ce mai bine, poti sa ii spui.

| NoChanceForUs a răspuns:

Cheamă-l în baia băieților îmbrăcată sumar. Dacă pleacă, e gay. Dacă rămâne, nu e timid.

| BodyFleci a răspuns:

Poi discuati si voi bla bla... IN NICI UN CAZ LA SCOALA! Daca este timid se va rusina in fata colegilor. Iesiti si voi mai multi colegi la un suc, o pizza si te apropii mai mult de el. In ziua de azi asa se face big grin Sper ca ti-am fost de ajutor si repet nu la scoala, pentru ca se va rusina si te va alunga.

| BodyFleci a răspuns:

P.S.: Baietilor le place sa fie lingusiti si sa ii bagi in seama, dar mai ales sa razi la glumele lor laughing Ca niste catelusi...

| Iulia26 a răspuns:

Eu zic sa te dai putin la elhappy Va intelege ca il placi, daca nu este un tanau. Cel mai bine este sa flirtezi cu el. Daca raspunde, ai noroc! Tot ce trebuie sa faci este sa ii transmiti ca il placi indirect. Ma intelegi?winking Pentru a face asta ai nevoie de flirt. Fa-i ochi dulci! Complimenteaza-l! Daca intr-adevar merge, ii poti spune ca il placi, ceva de genul "hei, mi se pare ca esti foarte dragut si imi place aia, aia aia la tine". Tu hotarasti ce sa faci, eu doar ti-am sugerathappy

| Biuțaa a răspuns:

Eu as spune sa-i zici ca il placi. depinde de el si de cata incredere ai in el, daca tu crezi ca o sa-ti para rau si de data asta atunci n`o face.