| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU nu stiu daca e buna categoria care am ales- o,dar am o mare problema sad Eu sunt adoptată cu fratele meu și nu sunt sigură că îmi este de sânge adică părinții zic ca ne tragem din aceeași familie cel puțin acolo mă aflat, dar suntem total opusi el e un prăpădit a făcut multe probleme si eu o fata care învață e educata etc. Ideea e ca tot visez o femeie de vreo 5 ani îmbrăcată în negru care nu știu zici ca mă supraveghează oarecum și un bărbat am visat cu care eram în biroul lui era ceva om important din armata si eu eram mică în vis de vreo 5-7 ani.Chiar și tata zice că nu putem avea măcar același tată nu îl avem.Nu știu ce să zic chiar nu vreau să fiu cu el și că de fapt părinți mei au fost niște bețivi eu nu cred că is rudă cu iei. Sper să nu râdeți, dar visele mele se cam împlinesc și de mică tot aveam sentimentul ăsta ca cineva e lângă mine chiar și acum la vârsta de 16 ani.Am mai visat un accident unde bărbați femeii a murit zi ea era o femeie plinuța și plangea,dar nu văzut ce sa intamplst cu ea,nu știu există o posibilitate ca părinții mei să fi murit și nu știu cum pe mine m- au găsit aia? Cica am avut si un frate geaman adică aia care sigur e mama fratelui meu. Știu ca ce cred eu pare a fi o telenovela,dar poate e adevărat cine știe m-au luat cu un motiv? Sau m- au găsit,furat? Nu stiu, dar știu că aceste persoane au ceva cu mine și știu că nu pot fi rudă cu el măcar nu în totalitate.Va rog scuzati- mă pentru greșeli și nu râdeți ajutor sad Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te obsedeaza foarte mult parintii tai naturali si de aceea inventezi povesti in vis, despre ei, cu ei... in final, nu raman decat vise de noapte, asa ca, traieste-ti prezentul si fa-ti planuri de viitor!
cat priveste caracterul fratelui, poate sa-ti fei frate de sange si total diferit tie, este normal, se intampla tuturor, este vorba de caracterul lui care nu-i mostenit genetic, ci asa este firea lui!
cat despre infiere, nu te puteau fura sau gasi, ca sunt implicatii legale imense si nimeni nu risca sa faca asta, sa ajunga dupa gratii.
dar, dupa cum spuneam, iti pierzi prea mulat energie visand si inventand povesti, in loc sa te focusezi pe prezent, pe oamenii minunati care v-au infiat si va cresc.
Invata foarte bine si arata-le ca esti recunoscatoare pentru mana care ti-au intins-o pentru ca ti-au oferit un viitor pe care parintii naturali nu ti l-au putut oferii, raspalteste-i cu bunatate si note mari si inceteaza sa le mai povestesti despre porcariile de mai sus, pentru ca-i amarasti!
La 16 ani, ar trebui sa fii mai matura si sa nu mai pui atata baza pe niste vise generate de gandurile si scenariile tale, trezeste-te la realitate si focuseaza-te pe carte, ca asta te va ajuta in viata sa ajungi ceva!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa fii sigura ca esti adoptata atunci solicita parintilor adoptivi sa-ti arate hotararea de adoptie, la fel poti solicita sa-ti spuna cine iti sunt parintii biologici.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Oricum visele nu au nimic de a face cu realitatea asa ca nu cauta adevarul in vise. Fratii pot fi de caractere / personaliati / fizic diferit chiar din aceeasi parinti. Daca v-au spus cinstit ca sunteti adoptati nu stiu de ce v-ar minti in alte privinte. Apoi daca au vrut sa adopte 2 cand v-au luat e de inteles ca au cautat 2 frati. Iti inteleg framantarile dar poti sa intelegi ce ti se spune si sa ii privesti ca niste adevarati parinti daca va ofera tot ce aveti nevoie.