| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Acum o luna a murit o ruda si eu am avut un vis ciudat, eram in curte la mine, cu foarte multa lume si imi aduc aminte (cred) ca visul a inceput cu o vecina destul de apropiata care a lesinat si dupa i-am vazut chipul rudei decedate care avea ochii deschisi dar era moarta si in vis, era schimbata, avea infatisarea fizica la fel dar avea detalii schimbate. De exemplu avea parul lung in vis iar in realitate il avea scurt... Dupa il vad pe tata cum il ia intr-o patura alba si il duce intr-o camera (locul unde a murit in realitate) si eu ma duc cu el iar tata pleaca si raman doar eu cu acea ruda decedata care doar statea invelit in patura si nu facea nimic, eu cautam ceva dar nu stiu ce si de acolo nu imi mai aduc aminte. Si bunica l-a visat dar in vis nu era mort, era viu, bunica il intreba anumite lucruri dar el nu vorbea deloc. Voi credeti ca a incercat sa ia legatura cu noi? Nu stiu daca cineva din familie a mai visat ceva cu persoana respectiva dar eu am inteles de la doamna mea de religie ca persoanele moarte pot incerca sa ia legatura cu persoanele vii prin vise. Daca este asa voi ce rost credeti ca au avut aceste doua vise(al meu si al bunicii) adica nu s-a intamplat nimic fantastic, eu nu prea cred in vise.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Voi credeti ca a incercat sa ia legatura cu noi? "

noi nu credem dar tu poți crede orice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Amintiri cu bunica au rămas la tine pe creier în memorie. De acolo au ieșit și au creat un video, un vis.