| Dienutzaa a întrebat:

Peste o saptamana am sedinta cu parintii la scoala si nu stiu ce sa fac. Sunt cu un baiat din scoala de 4 luni, totul este frumos si minunat intre noi dar parintii mei nu sunt de acord ca eu sa am o relatie la varsta asta [ am 15 ani], ei sunt genul de parinti care vor ca eu sa invat si sa iau numai note bune, pana acum am avut numai medii bune dar de cateva zile am avut si niste note mai putin bune, unele le-am spus parintilor dar mai sunt si altele de care nu au aflat...Imi este foarte frica sa nu afle mama la sedinta de relatia mea cu acesta si sa imi spuna sa ma despart de el,mai ales dupa notele alea. Daca va afla cum as putea sa ii conving sa ma lase sa imi continui relatia cu el sau cum as putea sa mint ca relatia nu este adevarata si a fost doar o minciuna spusa de cei care vor sa imi faca rau? Am nevoie urgent de sfaturi va rog. Multumesc, dau funda si vot. Promit! :*

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

De note oricum va afla la sedinta, mai bine spune-i inainte iar de relatia ta ce sa zic, le spui parintilor ca o sa inveti mai bine, ca o sa-ti dai silinta sa iei note mai mari dar numai sa nu te desparta de acel baiat

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi din ce in ce mai bine.ai facut impotriva voiei parintilor, care te iubesc, intretin si ajuta, i-ai mintit, si vrei inca sa-i minti in continuare.mai mult.pentru un putan care nu are pic de responsabilitate la fel ca tine.io zic, sa -i spui asa lu respectivu; iubite, parintii mei vor sa te cunoasca. daca e de acord, bine, daca nu.inseamna ca ai gresit total.si mai departe, o relatie frumoasa si reusita, trebuie sa te ridice in viata nu sa te coboare.tu ai luat note din ce in ce mai mici fiindca nu mai inveti, ti-e gandul la prostii.

| PurceluAtomic a răspuns:

Le zici parintilor tai ca n-ai nicio relatie, ce mare branza. Daca cineva zice ca te-a vazut cu baiatul respectiv, tu spui ca nu-i asa si ca au mintit fiindca sunt gelosi pe prietenia voastra laughing

| Anonymous112 a răspuns:

Diana. Daca se intampla sa afle mama ta despre relatia ta cu respectivul baiat ii spui ca celelalte colege din clasa / scoala sunt invidioase pe tine. Si la medii / note ii spui ca ai fost obosita si nu ai mai putut. Acesta este sfatul meu. FUNDA happy?

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Hei ar fi bine sa-i spui mamet tale ca el e cem mai bun prieten al tau si ca nu te-a tradat niciodata,, asa te va crede.zii ca pleci sa invatati si iti va permite

| bookute a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui ca te-ai despartit de prietenul tau si ai "suferit", din asta rezultand note mai putin bune. Oricum, daca profesorii tai nu stiu de relatie, nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, doar daca nu ai facut ceva la scoala si diriginta ar fi nevoita sa ii spuna despre relatia ta (doar daca stie). Sper ca te-am ajutat.Bye

| ada1999 a răspuns:

Pai ar trebui sa-i spui ca de acum esti mare si trebuie sa ai si tu un prieten(iubit) si ar trebui sa-i spui ca poti avea si prieten si sa inveti bine in acelasi timp...numai ca aici depinde de tine daca poti face asta tongue nu stiu daca ai inteles ceva dar mai clar daca prietenul tau iti ia din timpul de invata si nu te lasa atunci ar trebui sa faci cum iti spune mama ta si sa te desparti de el...dar daca nu poti avea si note bune si sa fii cu el :* Sper sa te ajute cu ceva! tongue