| Gulerez_Marius_1990 a întrebat:

azi am sedinta cu parintii si inca nu i-am anuntat pe ai mei.si am facut urmatoarea prostie
am schimbat notele din carnet si am dat carnetul parintilor sa mi-l semneze si dupa le-am schimbat la loc si m-am dus la dirigina
i-am spus doamnei ca ai mei nu pot ajunge la sedinta si ca au vazut carnetul si daca e sa imi treaca si alte note si sa il aduc dupa sedinta semnat
cum sa fac sa nu sune diriginta unul din >parinti?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum ai schimbat notele in carnet? Crezi ca minti pe altii? Tot pe tine te minti.Mai tarziu vei realiza ce greseala ai facut acum.Esti penibil, baiete.

| Infraverde a răspuns:

O sa ii sune, eventual, si nu o sa te mai poti ascunde. Mergi la parinti si spune-le adevarul. O sa se supere, o sa te certe, dar e mai bine sa afle de la tine decat de la diriginte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe scurt carnetul tau de note e o mare mazgaleala si crezi ca o sa scapi cu minciuna?

| MaryNeagu1997 a răspuns:

Ai putea sa le furi telefoanele parintilor tai si sa le arunci de la balcon sau sa te faci ca le-ai scapat in apa

| CarmeValentina a răspuns:

Mai bine spune-i dirigintei ca ai tai au telefonul inchis
dupa dale telefoanele pe mut