| Lavynya99 a întrebat:

Prietena mea are o problema de familie si ea m-a rugat sa postez intrebarea fiindca ea nu are cont.Deci cum spuneam are o problema de familie:parintii ei i-au ascuns pana acum ca ea are un frate. Ea are 13 ani. A aflat ca are un frate mai mare de la alte persoane si acum e foarte suparata.Se intreaba ce ar trebui sa faca.Eu i-am spus sa vorbeasca cu parintii, dar ea nu vrea fiindca ii este teama de reactia lor... Ce spuneti ca ar trebui sa faca? Va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
| PurpleDark2 a răspuns:

Da,ar trebui sa vorbeasca cu parintii ei.Ei sunt singurele persoane ce o pot lamuri.
Este posibil ca persoanele de la care a aflat sa o fi mintit, sa se fi inselat...thinking Nu stiu.

9 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Sa nu se mai uite la telenovele!

| myna2011 a răspuns:

Dupa parerea mea, ea ar trebui sa se informeze poate cineva a vrut sa glumeascu cu chestile astea; iar daca se dovedeste a fi real, ar fi frumos sa il caute pe fratele ei si atunci sa vb cu parinti!

| MisDia a răspuns:

Nustiu da mai multe detalii adica fratele ei statea cu ea in casa?

| Lavynya99 explică:

Mi-a spus ca a vorbit cu bunicul ei despre asta si nu crede ca el ar fi mintit-o!

| ÐÿÅ a răspuns:

Pai incearca s-o convingi sa vorbeasca cu parintii pentru ca daca nu le spune, cu siguranta ei vor afla de la alte persoane ca ea stie si vor reactiona si mai rau.

| Lavynya99 explică:

Nu ea nu sta cu el in casa,nici macar nu stie unde locuieste, nu stie nimic despre el. Vrea sa afle, dar nu stie de unde si cu parintii a spus ca nu vrea sa vorbeasca!

Răspuns utilizator avertizat
| Lavynya99 explică (pentru PrettyDollRock):

Dar nu sunt eu in cauza, am scris prietena mea! Dar nu parintii ei au spus altor persoane, ci acele persoane au stiut acest lucru pentru. ca tatal ei e din sat...si s-a aflat! Dar ea nu a stiut...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comunicarea cu părinții este cea mai bună rezolvare a problemei.
Pa, pa.