| Lavynya99 a întrebat:

Prietena mea are o problema de familie si ea m-a rugat sa postez intrebarea fiindca ea nu are cont.Deci cum spuneam are o problema de familie:parintii ei i-au ascuns pana acum ca ea are un frate. Ea are 13 ani. A aflat ca are un frate mai mare de la alte persoane si acum e foarte suparata.Se intreaba ce ar trebui sa faca.Eu i-am spus sa vorbeasca cu parintii, dar ea nu vrea fiindca ii este teama de reactia lor... Ce spuneti ca ar trebui sa faca? Va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
| PurpleDark2 a răspuns:

Da,ar trebui sa vorbeasca cu parintii ei.Ei sunt singurele persoane ce o pot lamuri.
Este posibil ca persoanele de la care a aflat sa o fi mintit, sa se fi inselat...thinking Nu stiu.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comunicarea cu părinții este cea mai bună rezolvare a problemei.
Pa, pa.

| Lavynya99 explică:

Mi-a spus ca a vorbit cu bunicul ei despre asta si nu crede ca el ar fi mintit-o!

| Lavynya99 explică:

Nu ea nu sta cu el in casa,nici macar nu stie unde locuieste, nu stie nimic despre el. Vrea sa afle, dar nu stie de unde si cu parintii a spus ca nu vrea sa vorbeasca!

| ÐÿÅ a răspuns:

Pai incearca s-o convingi sa vorbeasca cu parintii pentru ca daca nu le spune, cu siguranta ei vor afla de la alte persoane ca ea stie si vor reactiona si mai rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecou a răspuns:

Sa nu se mai uite la telenovele!

| MisDia a răspuns:

Nustiu da mai multe detalii adica fratele ei statea cu ea in casa?

| myna2011 a răspuns:

Dupa parerea mea, ea ar trebui sa se informeze poate cineva a vrut sa glumeascu cu chestile astea; iar daca se dovedeste a fi real, ar fi frumos sa il caute pe fratele ei si atunci sa vb cu parinti!