| maniunika a întrebat:

Sugereaza-mi te rog ceva idei privind o surpriza pentru mamy! As vrea sa-i fac ceva placut, dar nu am idei ce! La ziua ei i-am facut un Slideshow cu pozele ei... i-a placut enorm! Vreau sa-i mai fac ceva, dar idee nu am ce... Ajuta-ma te rog!

Scuzați ca nu e la categoria corespunzătoare, dar aceasta e cea mai frecventata categorie!

3 răspunsuri:
| Afãrinツ a răspuns:

In primul rand, e categoria buna
in al doilea rand, poti incerca sa-i faci o poezie, sa ii iei un cadou frumos cu bani ca un parfum sau bijuterii fine si haine. eu mereu ma aliez cu tata pentru luarea cadoului.
poti intreba bunicii sau tatal, exact ca mine. ei te vor indruma pentru ca o stiu mai bine, presupun ( cu siguanta, caci sunt mai mari decat tine si au stat mai mult timp cu ea ).
fa-i ceva din inima, ceva dulce.
ce ti-am zis eu este doar o opinie. daca nu te-am ajutat, bazeaza-te pe prieteni sa te ajute

| Bubuletu a răspuns:

Ceva rafinat dar... dulce! Un parfum, o rochie, un breloc... mie imi plac lucrurilor personalizate! Dar acestea merg la persoanele cu un buget mai mare. De ce? Pt ca cele cu mai putini bani ii cheltuie pe ceva ce chiar vor folosi, pe ceva de care au nevoie; cele cu mai mulți bani își permit lucruri care doar fac fericita persoana respectiva, ca doar nu o vezi pa mama ta la servici cu un tricou,, te iubesc, mami"big grin
Mesajul diferă de relația pe care o ai cu ea. Dacă e mai rece, merge varianta cu ceva rafinat; dacă e mai de prietenie, merge cea cu personalizatul. Multă bafta! Funda...

| Portocalovinsky a răspuns:

Pai, totul depinde de gusturi.
Daca prefera ceva mai rafinat, poti sa ii cumperi un parfum sau cateva cosmetice, etc.
Daca are gusturi mai simple, ii poti da un buchet de flori sau, sa incerci confectionezi un album cu poze de familie, sau ce crezi tu ca i-ar placea cel mai mult.
Sper sa iti fie de folos, o zi buna!