| Cristi572 a întrebat:

Bună TPU.Sunt în Italia de o lună cu mama me,ea locuiește aici, iar eu stau cu altcineva în România, problema e că eu vreau înapoi in țară, dar persoana cu care trăieste mama mea aici s-ar putea supăra dacă vreau să mă întorc înapoi, din cauză că anul trecut trebuia să stau de tot aici dar nu m-am acomodat. El vrea din nou să stau aici, dar eu nici măcar nu știu limba, n-am prieteni aici și nu m-aș putea descurca la școală. Mama nu vrea să-i spună că vreau să mă întorc din cauză că s-ar putea să iasă o ceartă,totuși ea e de acord să plec, singura problemă e tipul ăsta..Ce aș putea să fac în situația asta? Nu mai am mult timp(răspunsuri de genul,, rămâi acolo că e mai bine" nu ajută". Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai innebunit TPU cu intrebarea asta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa inveti limba. Italiana nu este grea, iar in momentul in care vei invata limba vei putea merge la scoala si iti vei putea face prieteni.

| KillaNoFilla a răspuns:

De ce acea persoana vrea sa ramani?

| jasmin1rose a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa fii hotarat.
Atata timp cat mama ta este de acord ca tu sa pleci, exista sanse mari ca acest lucru sa se si intample.
Trebuie sa te gandesti la un plan. Cum o convingi sa-l convinga pe el.
Alege o zi in care e binedispusa.
Eu daca as fi in locul tau i-as spune ca mai este putin pana incepe scoala si ca o rogi sa te lase sa te intorci in tara, unde te simti bine printre prietenii si colegii tai.
Spune-i ca macar anul acesta sa te mai lase in Romania pentru ca nu esti pregatit pentru scoala acolo.

Succes!