| Cristi572 a întrebat:

Bună tpu.Sunt în Italia de o lună cu mama me,ea locuiește aici iar eu stau cu altcineva în România,problema e că eu vreau înapoi in țară dar persoana cu care trăieste mama mea aici s-ar putea supăra dacă vreau să mă întorc înapoi,din cauză că anul trecut trebuia să stau de tot aici dar nu m-am acomodat iar el vrea din nou să stau aici dar eu nici măcar nu știu limba, n-am prieteni aici și nu m-aș putea descurca la școală, mama nu vrea să-i spună că vreau să mă întorc din cauză că s-ar putea să iasă o ceartă.Ce aș putea să fac în situația asta?(răspunsuri de genul,, rămâi acolo că e mai bine" nu ajută". Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prieteni iti poti face, limba, daca vrei, o poti invata si chiar si la scoala te vei descurca. Multi copii ar vrea sa fie in locul tau.

| Petru1123 a răspuns:

Spune-i frumos ca nu te poti acomoda cu zona si ca nu te simti bine acolo, iar el va intelege daca e un om intelegator.