| einstein08 a întrebat:

Vreau sa imi dea cineva un sfat in legatura cu ce urmeaza sa povestesc!

Am un prieten bun, pe care il cunosc de 9 ani. Am fost impreuna de cateva ori, doar ca de fiecare data s-a despartit de mine pentru ca nu era pregatit sa avem o relatie sau cel putin asta era pretextul. E cu 2 ani mai mare decat mine, el avand 17 si eu 15.
Acum ii place de o fata si il ajut cu asta, dandu-i sfaturi in legatura cu ea. Insa, de fiecare data cand iesim, se comporta de parca ar vrea sa fim impreuna. Cand vede ca vorbesc cu alti baieti devine gelos, ma ia in brate super spontan, fara nici un motiv si recent a incercat ceva oarecum ciudat)).
Mancam niste snacksuri si a venit la mine cu unul in gura spunandu-mi sa musc din el si mi-a spus sa fac asta de multe ori, dar l-am refuzat.
Apoi a venit la mine cu seminte, provocandu-ma sa fac acelasi lucru. Insa si atunci l-am refuzat.
Acum regret oarecum ca nu am facut-o, pentru ca cel mai sigur ne-am fi sarutat.
Ce as putea face pentru a ajunge sa ne sarutam? Pentru ca sincer as vrea sa fim din nou impreuna si sigur asta l-ar convinge sa o facem.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai raspunde la provocarile lui sa vezi, tu ai refuzat, asta e nasol. Poate nu ii mai place de aia, sau va place pe ambele, cine stie, unii se distreaza cu doua in paralel. Vezi cum reactioneaza si ce iese, nu mai refuza daca-l placi, daca nu iese, aia e, dar ai incercat, daca tu il respingi, clar ca el ce sa mai faca? Poate nu era hotarat doar pana acum, cine stie.

4 răspunsuri:
| sunt0anonima a răspuns:

Data viitoare dă-i si tu snacks urihappy

| darrio2007 a răspuns:

El te considera doar o buna prietena. Va fi cam greu sa il convingi sa deveniti altceva. Incearca sa faci diferenta intre un prieten si un eventual iubit.

| Mosotti a răspuns (pentru darrio2007):

Da, de obicei daca doi se plac se plac din prima, daca nu, dupa n timp nu are cum, raman doar amici si atata, sa caute pe altcineva. Insa nici ea nu a raspuns la provocari, l-a respins!

| Andreeush a răspuns:

De ce ai vrea să fii cu cineva imatur? Nici măcar nu știe ce vrea.