| anonim_4396 a întrebat:

E vineri seara, am facut un scurt drum pe vremea asta rece catre bara de tractiuni din apropierea unei scoli si pe drum, in timp ce mergeam pe strada, aveam tot felul de ganduri ca de obicei, ma uitam in jur la oameni, ma gandeam la faptul ca fiecare are o poveste interesanta de viata, si mi-am pus intrebarea reflectand la viata mea, cat de mult difera viata mea de viata lor, de viata modesta, mediocra, viata care iti ofera necesarul in asa fel incat sa nu spui ca iti pare rau ca traiesti.
Se intampla sa imi las astfel de ganduri sa imi treaca prin cap de fiecare data cand intru in depresie. Simt cum se deschide o noua poarta in capul meu, unde nostalgia, motivatia, tristetea isi fac loc printre celelalte ganduri si se pun in fata lor. Ca sa revin pe pamant si sa uit de ce sunt trist, sa ma imbunez, gasesc sportul foarte bun pentru asta, ma elibereaza de toate gandurile rele, tocmai d-aia m-am hotarat sa merg sa fac niste tractiuni.
Ajuns acasa am ramas cu gandul la oamenii din jurul meu, ce fel de viata au avut, de ce fiecare persoana este diferita, de ce le este unora oferita o viata mai buna decat altora, exista oare Karma?!
Aasadar m-am hotarat sa imi scriu scurt, ca sa nu va plictisesc, viata mea, de ce am ajuns cum am ajuns azi, cine ma face cine sunt, care sunt intamplarile si lucrurile care m-au schimbat, cum am evoluat si cum o sa evoluez.
Dupa cum ti-ai dat seama, nu am talent la povestit, nu vreau sa imi fac o cariera in asta laughing, am sa ma prezint pe scurt ca sa va faceti o idee cine sunt. Numele nu are importanta, oricum ma folosesc de faptul ca totul este anonim aici, asadar am sa pot pune cele mai penibile momente din viata mea, poate o sa radeti, poate o sa ma judecati, nu ma intereseaza, e anonim (sper XD). Am 21 ani, student la Poli, am 1.90m si 90Kg, sunt destul de binefacut, la 90Kgwinking, sociabil, cu simtul umorului prea dezvoltat, uneori sarcasmul meu ii face pe oameni sa creada ca sunt nebun de-a binelea. Ca sa va ajut sa va faceti o imagine mai buna, imaginati-va ca il vedeti pe David Schwimmer (actorul din F.R.I.E.N.D.S. de il joaca pe Ross), dar cu nasul mai mare si cu parul putin ondulat, chiar si personalitatea se aseamana oarecum cu cea a personajului din serial.
Bun, am sa incep:
Totul incepe in 1995 cand m-am nascut(WOW), Taica-miu, un cizmar si un betiv profesionist cu o istorie de copil crescut la tara, invatat si educat de bunica-mea si bunica-miu, niste parinti extraodinari, care au adunat vinete si ardei toata viata si le-au vandut la piata, au reusit sa il educe exceptional pe acest tanar. Glumesc, insa stiu ca taica-miu nu este cel mai destept om de pe pamant, ii inteleg trecutul, a trait intr-o vreme in care nu i se oferea posibiltatea sa intalnesti si sa inveti lucruri in viata, cum tuturor azi ni se ofera prin intermediul internetului, asadar el a facut ce a putut, a ajuns in Bucuresti la 16 ani, departe de familie, intr-o lume noua ca sa evolueze, inca de la varsta de 16 ani munceste ca si croitor intr-o fabrica de incaltaminte, nu stiu daca va puteti imagina ce inseamna asta, are acum peste 55 ani, el nu a vazut nimic altceva mai mult de jumatate de viata decat fabrica si pielea pe care a trebuit sa o taie in fiecare zi ca sa ofere familiei ceva de pus pe masa, asta l-a tinut in viata. Uneori, adica mereu ma supar cand il vad beat, il urasc sa il vad beat, am sa povestesc mai tarziu de ce, dar probabil dupa cum va imaginati, bautura cu prostia nu este cel mai frumos lucru.
Se intampla sa isi gaseasca aleasa, maica-mea, care din pacate nu stiu foarte multe, pentru ca mi-a murit la varsta de 1an si 8 luni. Ce stiu din ce spuenau ceilalti este ca era o super femeie, foarte frumoasa, am vazut in poze, cu un caracter unic, bland si calm, inca mai imi pun intrebarea cum de s-a cumplat cu taica-miu care e groaznic de urat si prost laughing (glumesc din nou).
Da, in momentul asta taica-miu a trebuit sa i-a o decizie, ce sa faca cu mine, el trebuind sa mearga la servici, nu putea lasa un copil de 2 ani singur acasa, iar rude in Bucuresti nu aveam, majoritatea traiau la tara. Am ajuns sa copilaresc la bunici in cele din urma, la parinti mamei, niste oameni exceotionali, au avut grija de mine pana la varsta de 6-7 ani, cand tatal meu s-a recasatorit, s-a intamplat sa faca si un copil cu noua mama. Asadar, recasatorit, avea cine sa aiba grija de mine la Bucuresti, scurta paranteza: Inainte sa ma nasc eu, a cumparat cu mama mea naturala un apartament in Bucuresti, cu 2 camere.
Acum nu stiu daca va puteti inchipui ce inseamna pentru un copil de 6 ani sa isi intalneasca noua mama, sa plece de langa bunicii care i-au oferit toata dragostea si atentia, eram foarte rasfatat de ei.
Noua mama, este o femeie cu vreo 8-9 ani mai tanara decat taica-miu, crescuta tot la tara, din care am inteles erau cea mai saraca familie din sat, cu niste parinti betivi si la fel de educati ca parinti lui taica-miu. Venita la Bucuresti, a ajuns sa lucreze in aceeasi fabrica cu taica-miu, asa si s-au cunoscut.
OK, acum incepe cosmarul, venit la Bucuresti, eram lasat pe mana lui maica-mea vitrega, care bineinteles ca nestiind cum sa educe un copil, asculta in stanga si in dreapta, eu fiind foarte rasfatat, nu cu niste maniere foarte frumoase, venisem de la o viata de la tara, adica scuipatul, injuratul, tipatul, batutul, etc, erau la ordinea zilei, eram un mic dracusor, lasat unei femei care nu avea nici o idee de unde sa ma ia. Problema este urmatoarea, v-am zis ca taica-miu obisnuia sa bea, adica cand spun ca bea, se face praf, il puteai privi in ochi si iti puteai da seama ca nu mai e el, ca creierul plutea in licoarea aia veninoasa. Muncitori fiind, nu reuseau sa faca indeajuns de multi bani incat sa ne intretinem, majoritatea banilor fiind dati si pe bautura de taica-miu, apareau tot felul de certuri, eram mic, nu mai stiu exact motivele certurilor, stiu ca erau la ordinea zilei.
Ca sa va faceti o idee ce inseamna cearta intre ei: se incepea usor, se injurau, avansau usor, se scuipau, urlau din ce in ce mai tare dupa care unul ceda, de cele mai multe ori taica-miu si se sfarsea intr-o bataie. Acum serios, inca mai ma trezesc uneori noaptea si imi amintesc cum stateam in Sufragerie, unde domreau parintii, iar in dormitor stateam eu cu sora mea mai mica, mult prea mica ca sa inteleaga ce se intampla in jurul ei, si stateam stupefiat cu o perna pe cap plangand auzind tipetele si injuraturile dintre ei, chiar s-a intamplat odata sa intru in dormitor, unde se refugia maica-mea ca sa scape de el, si sa vad cum o batea, efectiv o sa va descriu, cu toate ca stiu ca o sa va oripilez probabil, o lua de par si ii dadea cu pumnul in fata, pana nu mai putea, cu sora mea mai mica care era exact langa si plangea, era sange peste tot, nu vreau a va inchipuiti ce se intampla in capul unui copil care vede un astfel de lucru, efectiv e o chestie care te schimba pe viata, si asta o sa se vada in ceea ce o sa povestesc mai incolo. Bun acum va intrebati de ce ramanea maica-mea vitrega sa ramana cu el in casa, chestia cu batutul nu s-a intamplat numai de cateva ori, puneti-va in pielea ei, rusinea pe care ar fi trebuit sa o suporte daca ar fi plecat de acasa, singura fiind in Bucuresti, si cu un copil, unde se putea duce?, se complacea cu situatia.
Acum din nou fac o paranteza, nu i-am inteles oricum niciodata pe acesti oameni, se intampla sa se inteleaga pe la pranz, si pe seara sa se certe.
Revin, imaginati-va cum s-a comportat mama vitrega pe parcusul anilor, fiind aceasta ura, stiind ca eu sunt baiatul barbatului care o bate si se cearta, eu fiind de cateva ori motivul certurilor lor.
A existat o ura intre noi, inca exista, am sa povestesc mai incolo ce este in prezent.
Dupa cum va dati seama, rezultatele la scoala erau excelente, pana in clasa a 4-a am dus-o cum am dus-o, dar din a 5-a s-a stricat de tot, numai note mici am avut. Acum vreau sa discut putin legat de scoala, nu mi se oferea cea mai buna educatie acasa, parintii mei abia stiau sa vorbeasca corect si sa faca o inmultire, ce sa mai vorbesc despre altceva. Ei stiau doar sa ma certe daca luam note proaste.
Saraci fiind, va dati seama ce fel de copil eram eu la scoala, majoritatea colegilor avand un statut social modest spre bun. Eram atat de sarac incat imi cumparam haine doar de craciun, ca si cadou de la MosCraciun, purtam o pereche de adidasi tot anul, mancam mancare de cartofi in fiecare zi aproape si fasole, dimineata la pranz si seara! Mentionez ca maica-mea e un bucatar groaznic!
Eram cel mai fraier din clasa, majoritatea isi bateau joc de mine, era imposibil sa nu fie asa, parca ceilalti aveau un al 6-lea simt si ma atacau intentionat pentru ca simteau ca sunt slab, era inevitabil dupa situatia de acasa. Eram psihic terorizat, am trait cu depresie in fiecare zi aproape, partea proasta e ca si profesorii ma tratau prost, nu stiu daca simteau ca sunt un copil complexat de tot felul de probleme, dar probabil trebuia sa existe o oaie neagra banuiesc.
Ajuns si la o varsta in care incepe sa iti placa fetele, va dati seama, nu sunt nici frumos, adica genul de baiat care sa atraga fetele fara sa isi foloseasca sarmul, nu reuseam decat sa creez si mai multa frustrare in viata mea. Ma uitam in jurul meu si vedeam cum majoritatea baietilor aveau prietene si se sarutau, faceau sex si tot felul de povesti, reuseau sa imi intareasca depresia.
Eu reuseam sa fiu tipul din friendzone, daca si acolo, imi luasem gandul de la fete, avand niste experinte nu prea placute, niste fete spunandu-mi in fata ca sunt urat si prost, etc., nu eram nici foarte destept in perioada aia. A avut un impact imens asupra mea toate chestiile astea.
Nu stiu daca va inchipuiti, dar cand te afli intr-o astfel de situatie ai nevoie sa evadezi si asta am facut, s-a intamplat sa imi cumpere mie si surori mele un calculator ai mei, prin clasa a 5-a ("unul extrodinar"), si ne-am bagat internet in a 6-a cred. Am evadat in lumea jocurilor pe calculator, acolo era locul unde eu reuseam sa fiu fericit. Am fost introdus de catre niste prieteni de la bloc intr-un joc online, joc pentru care am creat dependenta.
S-a intamplat ca in clasa a 6-a spre a 7-a maica-mea sa mai faca un copil cu taica-miu!, moment in care s-a intamplat cea mai buna chestie pentru toata lumea, s-au despartit. Mai exact, maica-mea s-a mutat in dormitor cu sora mea si cu cealalta surioara mai mica, iar eu cu taica-mi in sufragerie. Taica-miu a luat decizia de a plati toate facturile, dar fara sa dea vreun ban de mancare fetelor, de asta se ocupa maica-mea. Maica-mea isi luase mana de tot de pe mine, adica aveam liber sa fac ce vreau, taica-miu fiind toata ziua la serviciu, lucra si cate 12-16 ore pe zi, eu trebuia sa imi gatesc, sa imi spal hainele, sa fac curat (in sufragerie in general), etc. In perioada aia, in care puteam face ce vreau, puteam sa ma droghez, sa fumez, sa fac tot felul de chestii, nu era nimeni sa imi zica ca nu e bine, ca e rau.
OK... stiu ca am zis ca o sa scriu putin, dar m-a luat valul, daca ai ajuns pana aici, nu cred ca te-ai plictisit si probabil vrei sa afli ce se intampla in continuare.
Relatia mea cu taica-miu nu era sentimentala, era ceva de genul: Ce ai facut la scoala? si cam atat, era mult prea beat mereu ca sa putem avea o discutie ca intre tata si fiu, cu maica-mea era acelasi lucru, nu reuseam decat sa ne certam, ba pe situatia mea scolara cu care o faceam de ras, pentru ca nu era stralucita si alte chestii.
Ok, nu am vorbit despre sora mea, ce-a mare, care se intampla sa nu fim apropiati, din cauza certurilor intre parinti, pastram o distanta, exista o ura, totul se rezuma in mare parte la bani, taica-miu dandu-mi mie mai multi bani, cu toate ca nu cred, pe parcusul anilor cred ca fost in mod egal, plus ca sora mea primea bani si de la maica-mea, in orice caz, nu avem o legatura de frate sora stransa, nu vorbim, nu stim unul de altul ce face, pastram o distanta, nu ne lasam sa ne apropiem emotional, inca nu stiu de ce, chiar si azi se intampla acelasi lucru. Ea are insa niste rezultate la invatatura foarte bune, chestie care ma uimeste si ma pune pe ganduri, de ce?!, oarecum s-a nascut mai tarziu, am trait in acelasi mediu oarecum, insa ea e mai constincioasa.
Am petrecut o perioada buna de 2 ani aproape in fata unui ecran, jucandu-ma acel joc, ca sa fiu mai exact, ma trezeam la 6 ma jucam pana plecam la scoala, ma intorceam si ma jucam din nou pana adormeam. Am facut asta o buna perioada de timp, incepusem sa visez acel joc, nu stiam altceva, lumea mea se rezuma numai la acel joc. Insa s-a intamplat sa ajung singur la concluzia ca genul asta de viata nu e ceva ce eu il vreau in viata mea, asta s-a intamplat pe la sfarsitul clasei a 8-a asadar, ganditi-va ca aveam un caracter pe care il creasem in jurul 2 ani de zile si il puteam vinde cu vreo 2 mii de euro pe vremea aia. Am zis ca trebuie sa renunt si ca jocul asta imi mananca viata. asadar am sters tot, absolut tot!
Am intrat la un liceu prost, nu o sa spun care, ideea era ca, colegi imi semanau, aveau majoritatea aceeasi situatie ca a mea acasa, aceeasi poveste avea fiecare, aici insa ma simteam bine, ma simteam langa oameni care ma inteleg, erau diferiti, nu aveau fitele si figurile celor din generala, era o alta lume. Am intalnit niste oameni grozavi, inca pastrez legatura cu cativa.
In perioada liceului a fost frumos, ce-a mai frumoasa perioada as spune, nu prea am facut scoala in schimb, dar au fost niste ani frumosi, cu niste experinte frumoase.
La liceu am intalnit un om care m-a schimbat total, Diriginta mea, o profesoara de matematica exceptionala, nu mai preda in prezent la acel liceu, s-a mutat la unul din liceele de top. Am avut norocul sa intalnesc acest minunat om, care m-a ajutat pe langa sa invat la matematica si sa iau nota 10 la BAC ( chiar am luat 10), dar m-a invatat atat de multe lucrui despre viata, uneori involuntar, prin simpla ei prezenta, prin simplele ei gesturi si modul de a vorbi si gandi au avut impact asupra mea, m-a facut sa inteleg ca exista si altfel de oameni decat cei pe care ii vazusem pana atunci.
In perioada liceului s-a intamplat ca taica-miu sa isi gaseasca un loc de munca nou, la care facea mai multi bani, tot ca cizmar, mai exact la fostul loc de munca nu prea il platea, nu stiu exact ce se intampla, dar nu ii dadeau salariul, si ramasese cu vreo 2 salarii de dat intainte sa plece, salarii pe care nu le-a primit. Incepuse situatia sa se imbunatateasca putin, cu maica-mea nu se mai certa, s-a intamplat sa se certe odata foarte rau, asa de rau incat era sa o omoare, a dat cu pumnul spre fata ei, ea s-a ferit si el a dat cu pumnul in geam, cioburile i-au zgariat mana, sangerand foarte rau, a trebuit sa vina ambulanta, a venit bineinteles si politia, a fost ceva extraodinar, toti vecinii ne stiau. Nu vreau sa va zic cum se uitau vecinii la tine cand stiau ca esti copilul betivului de la acel etaj. S-a intamplat ca dupa acel eveniment sa nu mai se certe, adica el s-a mai calmat, au mai existat certuri dar fara batai.
Problema acum cu mine e ca si in perioada liceului nu putusem sa renunt la calculator, inca ma jucam dota, foarte mult, avem un grup de prieteni care se jucau si ei, si jucam cate 3-5 ore pe zi stand toti pe skype glumind si pierzand timpul aiurea. Tiaca-miu ma certa cu nu fac nimic cu viata mea, ca doar stau in fata calculatorului, avea dreptate, nu imi placea asta, dar era adevarat. Oarecum, nici nu incerca sa ma inteleaga, nici nu avea cum, doar stia sa arunce vorbe. Se intampla ca viata amoroasa de adolescent sa imi lipseasca, pe toata perioada liceului nu am iesit cu o fata, s-a intamplat sa mai vorbesc, dar ajungeam in friendzone de fiecare data. Virgin fiind, trebuia sa ma descarc, vizionam porno in feicare zi, devenise o dependenta, incepusem sa o fac de plictiseala, incercam sa depasesc recoduri daca eram singur acasa, incepusem sa ma uit la tot felul de porno din ce in ce mai perverse, am avut totusi o limita, am ramas la amatori, nu am intrat pe chesti de rough si bdsm, etc.
Am trecut si prin viata de liceu fara sa intalnesc sau sa interactionez cu o femeie. Sincer nici nu stiam cum, nu aveam de la cine sa invat, majoritatea prietenilor erau si ei virgini, doar cativa, cei care erau mai instariti si cu o situatie familiala mai buna, prieteni cu care am cam incetat sa vorbesc dupa ce am intrat la liceu, erau mult prea fitosi pentru mine, nu puteam tine pasul cu ei. Cu taica-miu nu vorbeam, daca deschideam vreun subiect cu el ajungeam sa ne certam, sau nu puteam ajunge la nici un consens, era beat mereu, nu puteai vorbi cu el, avea creierul distrus.
Trecut si de liceu, am dat bacul, l-am luat din prima, am invatat in clasa a 12-a cat pentru toti ani. Vreau sa mentionez ca eu pe toata perioada scolara nu am avut meditator cum aveau majoritatea colegilor, mai ales in generala, cu profesorii de clasa majoritatea. Doar in clasa a 12-a am avut un meditator de romana. A fost anul in care m-am ambitionat cel mai tare sa fac ceva cu viata mea, nu puteam sa nu i-au bacul, ma vedeam in aceiasi pantofi ca si taicamiu, doar ca eu nu eram casatorit, doar as fi muncit toata viata ca sa pot sa am unde sa dorm si ce sa mananc.
Bun, am luat bacul, imediat dupa ce am aflat rezultatul, ajung acasa, iar pe seara vine taica-miu si ma intreaba daca l-am luat sau nu, eu ii zic ca da, iar urmatoarea fraza inca ma bantuie, ma felicit fara sa exclame vreo emotie si dupa ma intreaba cand ma angajez. Problema lui era ca eu ii sunt o povara, o povara ce nu merita carata de el in spate. A trebuit sa imi caut ceva de munca, nu puteam pierde vara, pe celelalte le pierdusem, ma certam cu el des din cauza asta, eram mult prea dependent de calculator, ma jucam toata ziua, am mentionat mai sus.
M-am angajat imediat la o saptaman dupa ce am luat bacul la un callcenter, vindeam produse prin telefon. Vreau sa zic ca aceasta experienta a reusit sa ma scoata din cochilia mea de timiditate, nu reuseam sa leg doua cuvinte cand vorbeam cu cineva strain, pe langa ca am invatat in perioada de training o gramada de chestii despre comunicare, dar a fost o experienta ce m-a scos in lume. Asta era si scopul meu, nu am vrut un job din care sa nu am ce invata, Taica-miu voia sa ma duc la el la fabrica, nu as fi mers acolo nici daca m-ai fi batut, am fost odata sa vad despre ce e vorba, si mi-am zis ca niciodata in viata mea nu am sa calc intr-o astfel de fabrica.
Am intrat intre timp si la facultate, la Politehnica am aplicat, chiar nu stiam unde sa ma decid sa intru, am avut o nota de 8 la bac, am avut un vecin care facuse politehnica, mai ma documentasem, putin am zis ca politehnica mi se potriveste, a trebuit oricum sa iau o decizie de moment, nu prea am avut timp sa ma gandesc, nu imi imaginam ca o sa iau bacul.
La noul loc de munca am intalnit o tipa, lua metroul cu mine catre munca, am intrebat-o daca i-ar placea sa iesim, ea nu era din Bucuresti, asa ca am hotarat sa ii arat orasul.
Ok, in toata perioada asta de liceu si generala am facut diferite sporturi, nu am stat numai in fata calculatorului, doar ca nu le-am mentionat ca era si mai mult de povestit. Am facut asa fotbal in clasa a 4-a, 5-6 handbal, 7-8 atletism, 9-10 nimic, 11-a KickBoxing, iar din a 12-a am inceput sa fac exercitii fizice (calisthenics).
Am iesit cu ea de cateva ori si am inceput sa cream o conexiune. Problema e ca eu nu stiam cum sa avansez, noi doar vorbeam, eu eram mult prea speriat sa o sarut sau sa o tin macar de mana. Am avut prima experienta cu sarutatul unei fete, cand eram cu o colega de generala pe afara si cu inca o prietena de a ei si vorbeam si discutam. Mie imi placea de ea, nu stiu cum ne-am jucat noi si a zis ea sa luam liftul dintr-o scara de bloc si sa mergem pana la ultimul etaj si inapoi, eu credeam ca vrea sa ne sarutam, ei bine, ne-am urcat in lift si cand am ajuns pe la jumate am desfacut gura, am tuguiat buzele, (da, am deschis gura, ma duceam direct cu limba eu), si m-am dus cu capul catre capul ei, ea mi-a pus mana la gura si a intors capul. A fost un moment sublim, nu am vorbit timp de vreo 2 ani dupa acel moment. Asta in generala cred. Revin la fata cu care ieseam, a venit odata cu initiativa sa iesim la film, am iesit, cand a vazut ca nici acolo nu am curaj sa o sarut, ea tot imi dadea semne, eu nu le intelegeam, asadar aia a fost ultima noastra intalnire.
Am intrat la facultate, mi-am dat demisia de la job, nu puteam tine pasul si cu job-ul si facultatea. Am intalnit o groaza de oameni noi, mentalitati noi, mi-am marit zona de cunoastere din nou. Nu vreau sa discut foarte mult despre facultate sau despre colegi, m-am schimbat oricum, nu mai era ca in generala, am inceput sa fac parte din grupurile bune, eram mai sociabil, mult prea sociabil decat ceilalti, probabil fostul job isi punea amprenta asupra mea, plus ca majoritatea colegilor erau din provincie, erau la fel de timizi ca mine oarecum. Oricum se vedea o oarecare diferenta in gandire fata de cei din liceu.
Dupa fosta experienta cu acea tipa am inceput sa caut cum sa devin mai bun cu femeile. Am cautat pe Youtube si am gasit. Paranteza: Daca a fost un lucru bun pe care l-am invatat din jocuri, a fost Engleza. Ma uitam la niste tipi care invatau baietii cum sa devina barbati, vorbeau foarte multe despre mentalitatea pe care trebuie sa o ai, la faptul ca trebuie sa fii sigur pe tine, si alte chestii precum cum sa vorbesti, tonalitatea vocii, cum sa atingi o femeie, etc. Mi-am dat seama ca daca vreau sa evoluez si sa devin o persoana mai buna, trebuie sa ies din zona mea de confort, si trebuie sa ma pun in situatii complicate. Asadar m-am hotarat sa plec cu WorkAndTravel in USA. Am plecat toata vara de unul singur in STATE. 4 luni de zile de unul singur, fara nimeni, doar eu. Vreau sa zic ca m-am descurcat atat de bine, incat nu ma asteptam. Inainte sa plec eram terminat, nu puteam sa dorm seara, atat de frica imi era, nu stiam ce o sa se intample, daca o sa fac bani, daca o sa ma descurc. Am avut 4 job-uri, schimbam 3 job-uri zilnic, lucram 16 ore pe zi. Am facut mai multi bani decat face taica-miu in 2 ani. Am creat niste prietenii incredibile cu niste oameni superbi, am cunoscut o groaza de oameni, niste experiente de neuitat. La final de sezon am calatorit in toata america, cu toti bani ramasi, nu am regretat nimic, meritam dupa o vara muncita zi de zi. A fost grozav, nu am cuvinte, daca stau sa povestesc tot, ai mai citi inca 2 ore.
M-am intors in tara un nou eu, nu mai era vechiul Andrei, aveam si vreo 10-15 kg in plus, dar nu la asta ma refeream, mi se schimbase mentalitatea. Cat am stat in USA, mi-am comandat niste carti in seductie si in dezvoltare personala, niste carti care din nou m-au ajutat sa ma schimb in gandire.
Pana sa plec in state am mai intalnit o fata cu care m-am sarutat pentru prima data, la 20 de ani. Eram in Cismigiu, ne suisem, nu stiu exact cum se numese, dar e un loc in Cismigiu. Ne-am pus noi de vorba, si am inceput sa vorbim despre cine cum s-a sarutat. Ea avea experienta, eu nu. I-am zis la un moment dat daca vrea sa ma sarute, ea a inceput sa rada si a zis ca nu se intreaba, dupa care am stat cateva secunde fara sa vorbim, mi s-a parut o eternitate, dupa care a zis ok. Nu am crezut ca pot sa vad cu incetinitorul cum a inchis ochii si se indrepta spre mine cu gura. In capul meu era doar: Se intampla, nu cred, se intampla, nu cred. Dupa a urmat o sesiune de saruturi pana pe seara cand am dus-o acasa. M-am dus acasa cu metroul si mereu aveam ganduri ca sunt cel mai urat din metrou, ma uitam tot timpul la ceilalti tipi si niciodata nu ma gaseam atractiv ca ei, ei bine acum eram invingator, asa de bine ma simteam, pluteam. Am vrut sa avansez cu tipa asta si am zis ca trebuit sa ne retragem undeva ca sa o si facem, si ea era virgina, acasa nu puteam, era tot timpul cineva, iar ea nu era din Bucuresti, statea la niste unchi, si venea doar in Weekend. Am hotarat sa o duc la o matusa de 80 de ani, ce are un apartament exact ca in anii 70, numai televizorul ce e nou si are termopane. Am convins-o si pe tipa sa mearga, i-am zis matusii ca stau cu o fata putin pe la ea in una din camerele libere ca e prea cald afara (if you know what i mean). Matusa nu e proasta si-a dat seama si a zis ca da. Problema e ca odata ajunsi la ea, tipa s-a cam molesit, o suna maica-sa sa vada daca e in regula, a mintit-o ca e la film cu mine. Nu a vrut sa o facem, doar ne-am sarutat si mai imi treceam din cand in cand mana peste sani ei, care erau inca in sutien. Asadar, am ramas virgin si cand am plecat in USA. In state am cunoscut niste fete, am sarutat cateva fete, doar ca nu am avut foarte mult timp de fete, munceam foarte mult, iar in excursie eram mai mult pe drum.
Bun, acum vad ca am povestit prea mult si m-am axat mai mult pe intamplari. Toate lucrurile de mai sus au reusit sa ma transforme. V-am povestit copilaria mea, adolescenta, toate lucrurile astea au avut un mare efect asupra mea, eram un copil, care nu credea ca poate sa obtina o femeie in viata lui, toate experientele precedente o spuneau, nu eu, toti oamenii care ma faceau urat sau prost, care ma demoralizau, exista si conceptul asta in psihologie, daca ti se repeta in continuu ca esti intr-un anume fel devi asa. Si eu ma uitam in oglinda si nu ma puteam privi, eram urat, groaznic, nu stiam cum sa ma ingrijesc corect, cum sa imi aranjez parul, cum sa ma imbrac si cel mai important cum sa ma comport! Eram un copil timid, care radea tot timpul ca sa ascunda faptul ca e trist, incerca sa castige atentia celorlalti prin diferte prostii pe care le faceam, deveneam un clovn. Mi-am pus de multe ori intrebarea, de ce sa traiesc, de ce sa merit una ca asta, cu ce am gresit sa am o astfel de viata. de multe ori gaseam cea mai buna solutie moartea, am vrut sa ma sinucid de prea multe ori. Am avut totusi un gand, ca daca continui sa sper, cu timpul lucrurile se vor imbunatati. Eram atat de frustrat pe plan scolar, stiam ca nu am note bune, toata lumea imi spunea ca o sa ajung un nimeni, chiar si rudele, maica-mea, taica-miu, nu vedeam ca o sa ajung la facultate, ca o sa ajung USA, eram frustrat sexual, eram refuzat si criticat ca si urat de prea multe ori de catre fete, imi interzisem sa mai ma gandesc la fete, stiam ca nu era sortit pentru mine. Avea depresii in fiecare zi, Nu stiam ce inseamna sa iubesti, sa primesti iubire sau sa o daruiesti. Tot ce am putut face a fost sa sper. M-am transformat pe parcusul a 2 ani intr-o complet alta persoana, asta multumita unor experiente si unor oameni. Am avut si curajul sa incerc, am avut si motivatia necesara.
Dupa venirea din USA s-a intamplat sa pierd virginitatea cu fata superba, fata de preot, o fata atat de frumoasa incat cand le-am aratat-o prietenilor au zis ca e model. Nu am sa mai povestesc acum, daca vreti sa povestesc ce s-a intamplat cu aceasta fata, lasati-mi mesaj, sau adaugati-ma la prieteni, am sa postez din nou toata povestea, am foarte mult de povestit.
Acum, vreau sa te intreb pe tine, cel care ai citit, cat de diferita a fost viata ta de a mea, ai avut tot ce ai vrut?, s-a intamplat sa nu ai pe cineva in spate care sa te sustina? ba din contra sa te traga in spate, sa iti bage bete in roate? s-a intamplat vreodata sa iti vina gandul ca nu ai vreun motiv sa traiesti, ca viata ta se rezuma doar la tristete?
Lasa-ma sa stiu ce parere ai despre tot ce am scris, iti multumesc enorm daca ai citit, cand o a ajung bogat, si am sa ajung, promit sa te invit la mine la Conac.

18 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Nu cred c-am mai spus-o până acum nimănui cap-coadă, doar frânturi. M-am născut la Iași în `96 dintr-un tată olandezo-american și-o mamă rusoaică (tot româncă mă consider). Mama a fugit de-acasă cu amantul când eu aveam 9 luni, au făcut accident de mașină în Austria și au murit, poze n-am cu ea pentru că frustratul de tata le-a ars pe toate. Tata a fost un avocat respectat pe drept internațional în Olanda și Belgia dar cu afaceri imobiliare în câteva state. Ne-am mutat în București pentru că și-a extins afacerile imobiliare. După ceva timp am plecat în Japonia apoi Qatar iar când aveam eu vreo 5 ani am plecat în SUA unde s-a căsătorit cu o tipă cu vreo 12 ani mai mică căreia eu îi spun mamă. Abia terminase facultatea de arhitectură, începuse masterul, avea un job la guvernul american, nicio experiență cu copiii (eram un drac de copil și cu ceva depresii, anxietate, atacuri de panică din cauza bonelor care nu prea mă lăsau să văd lumina zilei). Părinții ei erau români dar stabiliți în SUA, aduși cu forța în România de Securitate când ea avea un an dar fugiți înapoi când ea avea 3 sub protecția Statelor Unite. Și tata a intrat în partea de relații internaționale, era plecat mai mereu în misiuni. Pentru că mama adoptivă nu putea avea copii au adoptat un băiat și pentru moment a renunțat la cariera diplomatică, rămânând doar tata. Am început școala în SUA, după un an ne-am întors în România eu, mama și frate-meu, tata avea foarte multe misiuni diplomatice și era mai tot timpul plecat. Am stat un an jumătate la București unde am făcut pian la Lipatti iar apoi ne-am mutat la Brașov. M-a dat la o școală germană, ea era foarte modestă și a preferat să lucreze ca profesor ca să nu stea acasă. Am doar cuvinte de laudă dat fiind faptul că s-a sacrificat pentru mine enorm. Tata între timp a revenit în Europa, când eram eu clasa a VII-a, în două săptămâni, în mijlocul anului școlar, ai mei au decis să ne întoarcem în Olanda, mama a început să profeseze ca arhitect (în sfârșit), tata era în continuare plecat. După atât timp în care eu și tata nu ne văzusem decât în vacanțe, el fiind și un om dificil, ne scoteam ochii. Am fugit de acasă, lucram ca să îmi permit chiria și să merg și la școală. De la 12-13 ani am dat oricum meditații (pian, chitară, engleză, germană) și nu sunt prea cheltuitoare. Am cunoscut oameni tare faini, copiii prietenilor de familie erau de regulă în aceeași situație. După ceva timp ne-am mutat în SUA unde eu am început o relație (first love) cu copilul unor prieteni de familie nemți cu care mă jucam de când am ajuns în SUA. La aproape 18 ani ne-am logodit, în martie s-au născut Jacob și Sophia, pe 11 septembrie 2016 m-am căsătorit cu Martin, în noiembrie ne-am mutat în Australia.
Financiar vorbind, nu mi-a lipsit nimic. Pe de altă parte, vara trecută am aflat că tata are o amantă (i-am prins în biroul lui) și a trebuit să fiu eu cea care îi spune mamei, ai mei au divorțat, m-am trezit cu o firmă în brațe pe care habar n-am avut cum s-o gestionez, m-am lăsat de facultate (una în top 10 US), singura rudă de sânge pe care o mai am în viață e tata cu care nu mai vorbesc pentru că a trădat și oricum nu aveam o viață prea strălucită. Copilăria mea a fost pe 5 continente și prin camere de hotel cu bone (mostly), am schimbat 16 școli în 12 ani, am fost educată acasă, mi s-a cerut mereu să mă ridic la standarde pe care nu aveam cum să le ating la 7 ani, mi s-a luat dreptul de a-mi cunoaște toate rudele, am fost mingea de joc între oameni, când prietenii mei se jucau eu eram obligată de tatăl meu să lucrez ca să "aibă unde rămâne totul", de curând am aflat că mama mea biologică are o soră prin Russia și tare mi-aș dori să o cunosc, fac pe consilierul familiei, sunt tot timpul pe drumuri între țări și încerc să-mi cresc copiii ceva mai sănătos (psihic și fizic) decât am crescut eu. happy
Numai bine!

| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! big grin
Sfatul meu psihologic: big grin
-invinge orice forma de emotie negativa, de teama! big grin
-refuzul de a ierta implica in mod necesar povara timpului psihologic. big grin
-prezentul este tot ce vei avea vreodata. big grin
-viata ta, este in aceste moment. big grin
-viitorul este o replica a trecutului. big grin
-cand mintea ta este impovarata de trecut, traiesti aceleasi lucruri. big grin
-calitatea constiintei din prezent da forma viitorului, care nu poate fi trait decat in clipa de acum. big grin
-identifica-te cu mintea, observa gandul, nu-l analiza! big grin
-asculta linistea din spatele oricarui sunet! big grin
-observa cromatica, nu interpreta! big grin
-modifica-ti gandul, sau accepta-l! big grin
-modifica-ti starea, sau accepta starea! big grin
-simte corpul tau interior, scufunda-te in iluminare! big grin
-traieste clipa de acum, prezentul etern, profund! big grin
-nu exista salvare in timp, nu te poti elibera in viitor de problema ta. big grin
-prezenta in clipa de acum este cheia libertatii. big grin
-nu poti fii liber decat acum. happy
-anumite lucruri din trecut n-au mers asa cum ai dorit. happy
-iti manifesti o putere sa mergi mai departe, de ce s-a intamplat in trecut. happy
-te impotrivesti lucruriilor care exista deja. happy
-speranta te concentreaza pe viitor, neaga prezentul, neaga fericirea ta. happy
-situatia ta de viata exista in timp. happy
-viata ta exista acum. happy
-situatia ta de viata este o constructie a mintii. happy
-viata ta este reala. happy
Ideologii personale.Aleg sa renunt la depresie/ingrijorare/teama/dezamagire pentru ca: sad
-apare in urma constientizarii a unui lucru gresit. sad
-este rezultatul prejudecatiilor. sad
-sunt trist pentru ca sunt intr-o stare de regret. sad
-am o mare neplacere si suferinta. sad
-am o minte impovarata cu impotrivire. sad
-sufletul meu este incatusat, in suferinta, in judecata pacatului. sad
-am de ce sa ma ingrijorez. sad
-am o stare de depresie. sad
-sunt captat in necuratie si suprare. sad
-sunt singur impotriva cerului. sad
-sunt nefericit si neimpacat. sad
-sufletul nu s-a detajat de trecut si de viitor. sad
Ideologii personale.Aleg fericirea, consta in urmatoarele idei: big grin
-fac ceea ce imi consoleaza binele. big grin
-fac ceea ce ma bucura pe o perioada lunga de timp. big grin
-fac totul profund, din inima, nu din minte. big grin
-renunt la orice modalitate de pacat. big grin
-pot cu adevarat sa ma identific cu mintea. big grin
-vreau sa il pot contempla pe Isus Hristos, regele sfintiilor si al ingeriilor, in purificare, slava si in gloria pentru eternitate. big grin
-sunt impacat cu trecutul, m-am iertat. big grin
-traiesc curat prezentul. big grin
-prezentul etern imi da bucurie. big grin
-ma pot bucura de clipa de acum. big grin
-nu mai am de ce sa imi fac griji. big grin
-simt sanatatea si viata din mine. big grin
-am o minte iluminata, purificata. big grin
-de astazi(data), mi-am schimbat viata radical. big grin
-ma detasez de pacat, de ce nu-mi aduce fericirea si pacea. big grin
-confer o viata noua. big grin
-nu ma mai intereseaza ce mi-a placut candva. big grin
-imi consolidez sanatatea si bucuria. big grin
Iti doresc toate aceste acumulari psihologice facute de mine, sa le contemplezi! big grin

| GangsterQuinn a răspuns:

Mamă, nu cred ca am citit atât... Chiar m-a emoționat povestea ta și am citit-o fără să-mi dau seama. Din păcate, eu nu prea am curajul să-ți spun povestea mea, dar ea are unele etape unde seamănă foarte mult cu a ta. Eu pot sa zic altceva, decât respect pentru ca ai reușit sa treci peste asa ceva, și ai ajuns unde ai ajuns. Numai bine.

| NoBodyOriginal a răspuns:

Am patit! Nu am primit mereu ce am vrut! Nici macar parintii sa stea cu mine sa se joace! Nici Duminica! Prieteni nu am! Pe cine credeam prieten dadea in mine cu pumnii si picioarele cand eram in preajma altor copii! Dar pe langa asta din cauza banilor parintii se tot certau! Ieseam pe drum (caci stau la tara) ca sa scap de nebunia ce era in casa dar era mai rau caci acolo imi luam bataie eu!

| Tosanuu a răspuns:

Salutare Andrei, povestea ta despre cum a descurs viata ta asta trista negajita cuma a fost m-a impresionat. as putea sa zice ca "aproape" dar pana la aproape e o diferenta asemanatoare, ce pot spune in schimb despre mine e ca am 18 ani facuti acum recent iar ca viata pe care o traiesti are sa-ti schimbe perspectiva si uneori sa te abati si la gesturi de suicid, de ce? este acel presing psihic pe care-l ai si ca nu ai nici-o motivate din partea nimanui ba chiar din contra esti facut cu sentimentele praf mai sunt undeva pe jos si te gandesti ca nu mai te poti ridica dar daca doresti sa-mi stii povestea findca te vad o persoana asculatoare in sensul ca daca eu mi te-as dedica tie cu povestea aceasta tu o vei "stiudia" (sa zic asa) find ca ai avut momente mai neplacute si apreciez ca totusi esti sincer. Viata mea a inceput prin 09.04. 1998 data cand am luate nastere. sincer sa fiu mama m-a nascut in masina laughing adica vorbesc la modul cel mai serios find acel travaliu, parintii mei s-au despartit la varsta mea de doar 2 ani, aceleasi chestii doar ca pe langa ca nu era indeajuns bataia si alcoolul pe pe tata-l meu le pusesera in aplicare. Mama mea trebuia sa si munceasca datorita faptului ca el era in puturos si statea acasa sa bei, prin 2000-2001 mama a decis ca nu mai poate sta cu un asemenea badaran si nesimtit a decis sa pleci la parinti ei avand in vedere ca noi suntem ca frati 3 la numar (Eu "sunt cel mai mic", o sora si mai un frate) viata nu avea deloc sa fie usoara pentru ca tatal meu s-a impotrivit chestiei cu plecarea pana intr-o zi cand a fugit ea de una singura cam 30 de km pe jos pana la parintii ei, au trecut cam 2-3 zile si venisera cu o masina stiind ca nu va merge de buna voie toata treaba a decis sa "ne fure" te intrebi cum adica sa ne "fure" pai toata treaba era cu japca a intalnit-o pe soara pe strada mergand la parinti tatalui meu (adica bunici) si i-a spus ca sa ne cheme afara find ca trebuie sa plecam, iti dai seama ca ea constientizand cate a facut pentru noi a zis ca e momentul sa faca cum zice ea, bun pai a mers la tata-l meu sora mea si el ma gandesc find in stare alcoolica i-a permis ca sa ma scoata la o asa zisa "plimbare" adica m-a dus cam 100 de m unde se afla mama cu masina respectiva ma suit acolo si am plecat spre parinti mamei mele (bunici). avand in vedere ca fratele meu mai mare nu a fost prezent acasa nu au reusit sa-l i-a cu noi ok. a trecut cam 2 saptamani dupa care tatal meu s-a deschis sa ma recupereze pe mine (te intrebi de ce pe mine in mod special? pai stii cand tu esti cel mai mic ai toata atentia happy ) bun a parcurs tatal meu cu un vecin de a lui cei 30 km cu masina au ajuns la resedinta bunicilor si au dat navala in casa ( am uitat sa specific in casa nu existau conditi, curent. find casa la tara stii si tu cum e treaba) eu fusesem cred ca in gradina ma jucam cu bolovani la varsta aia laughing si toate acele tipete le analizam am plecat sa vad de unde vine problema asta sa "spionez" ajuns in casa am vazut ca lipsesc toti si ca de fapt de afara vin tipetele unde tatal meu rupt de beat o tragea pe mama-mea de par si ii dadea suturi in stomac, intamplarea face ca a iesit o vecina ( dupa 1 luna de la incident doamna murise omorata de tiganii pentru banii din poseta, si totusi a fost foarte mult de apreciat in familia noastra find ca ne mai aducea cate o gaina cate un mar si stii si tu ne vedea ca pe copii ei, o a doua mama cand de fapt mama noastra era plecata la munca ) a intervenit cu un baston de fier sau o teava nu mai stiu exact dar stiu ca ii sparsese capul tatalui meu moment in care venise ambulanta politia. Au cercetat cazul si au tras concluzica ca daca nu se va face prin sentinte de judecata luarea copiilor noi putem fii dusi la casa de copii pentru ca practic nu se face ca in texas laughing bun mama-mea stransese o suma de banii dar pentru toata treaba asta a tras de la gura ei ca sa ne puna noua pe masa si din cate imi amintesc avea o colega la lucru care deobiceai aducea 1-2 sandwisch-uri in plus si ii oferea mamei stiind situatia pe care o avem. au inceput sentinta si dupa cateva saptamani de judecat s-a aflat faptul ca tatal meu il mituise pe avocatul mamei mele si asa pierduse procesul find SENTINTA DEFINITIVA SI IREVOCABILA ceea ce inseamna ca mama il castigase cu toate ca sansele erau de 90% sa le castige chiar daca nu era aceea mita, o mama cand lupta pentru copii ei chiar o face adica depinde si de caracterul ei si iubirea pe care o are asupra copiilor. am mai petrecut o luna la bunici din partea mamei find si ei alcolisti inraiti (ceea ce ma mira e faptul ca ea e total diferita de ei parca nici nu are fii rude dar omul evolueaza in timp si crede-ma ca ea nu a pus gura nici sa guste ce inseamna alcoolul) ok avand aceste probleme cu alcoolisti ne-am mutat intr-o chirie unde deja facusem locuisem o perioada de 16 ani in accea chirie dar totul avea sa fie greu find ea trebuia sa se descurce singura eu deja mergeam la scoala (evit gradinita find ca asta nu are niciun scop interesant. doar faptul ca am spart geamul la o usa de acolo si au chemat politia laughing ) aceleas probleme ea tragea de la gura sa ne faca conditi sa ne ofere tot ce are mai bun ca sa putem sta langa ea. intamplarile acestea m-au facut sa ma maturizez deja cand instrasem in scoala, elev bliriant, premiat si numai cuvinte de lauda pana cand am intrat intr-a 5 -a deja aveam numai Tiganii in clasa toti o ardeau la manele si gesturi de cocalari (chiar batusem cativa si au venit bulibasele mai mari in scoala cu cutite si unul dintre ei a apucat sa-mi dea un scaun in cap si mi-l sparga). stai ca deja am fumat jumate de pachet numa de cand scriu si de cand ti-am citit povestea laughing stai ca mai aprind o pipa, buuun s-au ales cu dosare penale si arest cred ca pentru 30 de zile "tentativa de omor" cred nu mai stiu chiar nu m-a interesat eram fericit ca vor platii si am inceput sa devin un tip dur maturizat si aveam de gand sa ma razbun, satul avand 4 mii de locuitori a fost usor sa stiu unde locuiesc find ca petrecusem toata viata in satul ala sa zic asa, am zis ca trebuie sa iau o pauza si sa-i prind cand nu se asteapta. trecuse clasa a 6-a, a-7 -a tiganii nu mai venisera la scoala aveam parte de colegii super de treaba find ca eu ii cam puneam la respect pe toti laughing si mi-am adus aminte de cele intamplate cu scaunul. am decis ca trebuie o razbunare. a fost usor find ca aveam un coleg de tatal lui avea o sabie acasa, mi-a dat-o (eu de fapt doar voiam sa-i sperii pe tigani sa stie de frica mea. doar stii cum isi tipi mai duri laughing ) am luat-o am confectionat jumate de litru de benzina si am mers catre ei seara respectiv 11-12 ceasul' am turnat benzina pe poarta am dat foc si am intrat in curte si le-am batut in usa a iesit unu si vazand ca am sabia si ca-i arde poarta m-a implorat sa-i "crut" (dar tendinta mea era sa-i sperii si nimic mai mult :o ) a inceput sa planga sa faca circ cu pirandele si i-am spus sa inceteze de a mai face pe "smecherul" si ca-l "crut" am scapat usor si de faza asta findca tiganii nu prea le place a apela la politie, pe la jumatea clasei (calculator cred ca intr-a 6 avusem cu tot cu net iti dai seama pentium 3 sau cat era la vremea aia dar era cel mai incredibil pentru mine) hi5, si am descoperit Facebook am ajuns sa cunosc in aproximativ 2 saptamani tot mersul find ca am "capul mai ascutit" am dat de o tipa daca nu ma insel aveam 13 ani findca stiu ca am fost dat cu un an mai devreme la scoala find ca am vrut sa vad cum e, in prima mea tipa adica. wooow vorbesc cu o fata :o eu folosesc mult papagalul. si ti-am zis ma maturizasem incepusem sa citesc despre psihologie si cum o poti folosi, buunn domnisoar aavea 20 de ani (nu nu te mint juuuuur! nici mi-e nu mi-a venit sa cred ca puteam sa discut cu ea si la un momendat sa ma cuplez) a batut inima in mine ca un pui la taiare si vorbisem despre sex cu ea find "prietena mea" pana si ea bata apropoul ( sa nu uiti niciodata chestia asta cat timp tu esti tanar iar ea e cu 5-10 ani mai mare ca tine ai un avantaj. esti tanar esti privit ca pe un trofeu daca ea pune mana pe tine + ca e aceea experienta a sexului cu unul in forta nu cu un cal batran mai mare ca ea cu 5-10 intelegi? care numa pozitia misionarului o stie, e logica. ) buuun vorbisem cu fata despre sex si spune-am ca sunt virgin si ca as vrea sa incerc, a venit apropul nu vrei sa vii o zi la mine? (ea statea cu parinti dar si lucra + plus ca statea la 20 km de mine) crede-ma ca distanta nu a fost o problema findca stiam sa ajung pana in judet si pe jos, dar norocul meu ca aveam o bicla am decis sa plec cu pretextul " mama dorm la un amic vin maine dar nu stiu cand mai exact" am ajuns in localitatea respectiva pe la ora 7 (seara) exact momentul iesiri de la lucru, am intalnit-o am sarutat-o intr-adevar nu era o tipa super extra cine stie ce arata undeva la 6/10 dar pentru sex? adica sa incerci sa experimentezi asta sa vezi cum e caldura interioara? laughing am mers cu tipa la parinti ei acasa (norocul meu find ca ei nu erau acasa ci la un chef pana a doua zi dupa-masa) doar ca in camera la ea se afla fratele ei. care ghici ce? avea tot 13 ani rolling on the floor buun dupa lungi incercari de convingere sa plece din camera ei (findca acolo ii era calculatorul unde se juca, e mai mare are mai multa priotate sa fie in camera ei no? ) stateam tipa tot imi propunea sa-mi faca de mancare eu mai rusinos find la o tipa in casa ( practic sa dorm cu ea pana maine dimineata) am refuzat-o cu pretextul ca nu mi-e foame buun se facuse 9-10 nu mai stiu si ne tot sarutam la un momendat eu nu prea faceam prea multe. adica doar ne sarutam ea a inceput sa ma sarute pe gat sa-mi bage mana la pantaloni si deodata a inviat bolandu' laughing am continuat am dezbracat-o am a fost ciudat find ca prima oara a durat doar 5 minute (noroc ca am stiut sa o scot la timp din filmele porno rolling on the floor ) am continuat vreo 3-4-5 numere poate si mai bine si la un momendat spune ca ar avea o fantezie sa o faca in 3 adica eu in gandul meu (acum o sa mai cheme unu sa ne reguleze pe amandoi pfaaaa ) spune ca are o prietena care are accea fantezie tipa aceia avea 21 i-am zis da de ce nu ar fi super (in gandul meu pfaiii nu mai puteam de emotii extaz zici ca fumasem 10 grame de iarba, apropo de asta iti zic mai in jos) eu deja puteam sa duc 30 min poate chiar si o ora cu toate ca nu mai iesea nimic din mine (practi eram o stafida cu energie totusi ) venise tipa aia in vreo 15 minute dupa care a inceput distractia. sa nu uiti ca satisfactia cand sta una deasupra iar cealalta te linge e fara cuvinte si vice versa find ca faceau cu schimbul si plus de asta mai imi puneam si degetele in functiune laughing ca un adevarat f*talau la 13 ani buun, a doua zi de dimineata cu roua pe iarba flamand si cu traume (in sensul de bine) am mers catre casa, si a aflat mama-mea ca nu fusesem la acel amica practic mi-a pus o intrebare sincera si calma "unde ai fost?" pai stii mami am fost la o tipa. si cu ceea mai mare jena (dar am preferat sa nu o mai mint dupa cate a facut pentru mine) am fost la prietena mea si am dormit la ea "si v-ati distrat?" cu 1 sfert de gura raspunsem da cu o voce care nu mai stia cum sa se fereasca de rusine ( findca nu e tot una sa-i spui tatalui tau ca ai mers sa i-o tragei aleia sau mamei tale e chestia aia de legata de barbatie si feminitate e complicata rau) bun "pai cati ani are?" la care eu 20 mi-a zis sa nu ma mai intalnesc cu tipa aia niciodata si ca se roaga sa nu fii facut vreo boacana sa-i aduc un prunc pe cap (slava domnului ca am dat de filme porno si am anticipat asta) am ramas sa-i respect decizia findca eram constient ca nu aveam ce cauta cu o tipa de anii aia si ca de fapt eu doar voiam sa o regulez, deja ma abat dar revenind in context printr-a 8 m-am apucat de fumat iarba cu anturaje am continuat o perioada pana prin 9 deja dadusem de liceu, de viata la oras voiam sa castig un ban (ti-am zis ca imi mergea papagalul stiam si stiu sa vorbesc codat ca sa aflu care cum ce) am analizate niste persoane am aflat care fumeaza si care nu am inceput sa distribui droguri (sa nu te puna dracu sa faci niciodata asta trebuie sa ai mult sange in oua' gandindu-te ca poti sa faci puscarie+ ca tipi aia si le rulau la scoala le consumau in curtea scolii si plecau din scoala riscand altfel sa fie riscul si mai mare. ca daca te vedea politia pe strada te lua la intrebari ca de ce nu esti la scoala si sa-i fii vazut drogati deja erau alt lucruri la mijloc legau legaturi si asa mai departe si se ajungea la mine) din fericire m-am gandit ca nu e bine ce fac si totusi am continuat... am inceput iar sa o ard cu tipe de 18 pana in 22 de ani si sa le regulez pe toate find ca le dadeam sa fumeze iarba si totodata ele imi dadeau banii, imi luau tigari si te miri cate lucruri, am continuat asa pana printr-a 10 dupa care am zis STOP comercializarea dar in schimb deja incepusem sa cresc pentru mine o planta (care ce crezi? ca un gradinar a dat roade si am avut consum propriu doar pentru mine ) am fumat tot ce am, gandeste-te ca mama era la ea in camera eu mi le preparam la mine in camera find ca sora-mea deja se mutase in Germania la o matusa sa aiba un trai mai bun, si le fumam tot in camera sau afara cum imi pica mie bine, s-a terminat marfa. am luat o pauza am cunoscut o tipa (care datorita ei am luat pauza) pentru care as fi rupt cerul in doua si o bucata i-as fi dat-o ei, simteam iubirea la maxim pentru o perioada dar stii vorba aia (daca nu o stii o vei auzi acum) "Eu o vedeam o floare dar nu-i vedeam si spinii ce au intepat de atatea ori. atatea inimii" si aflasem pe la un profesor ca "Floarea se da si la nunta si la cei morti" adica. e logic ma gandesc ca iti dai seama unde bat, am umblat cu tipa 1 ani pana intr-a 11-a a inceput sa o arda cu altul sau mai bine zis altii si mi s-a frant inima pentru un momendat ma gandeam ca am facut destule rele si ca dupa acest cutit in inima ce mai caut pe pamant? aici a aparut relativitatea ceea care mi-am vorbit cu subconstientul meu si mi-am dat seama ca "ce rost are sa te sinucizi daca oricum mori?", trecusem peste asta si gatasem a 11 mama a reusit sa gaseasca chirie in Austria si sa lucre aici ( ahh. mama mea e nemtoaica iar tatal meu sarb big grin ) stiind limba ne-am situat aici. si de aici iti scriu in prezent tot ce ti-am spus a fost un rezumat doar ca mai lung putin laughing dar as putea sa-ti povestesc mai multe daca bineinteles iti permite timpul, iar mi-e la fel happy mi-a parut bine si mi-ar placea sa-ti aud continuarea povestii.

| Tosanuu a răspuns (pentru Tosanuu):

Imi cer scuze daca am scris undeva gresit gramatical dar e ora 2:51 (noaptea) si nu prea mai vad butoanele, dar nu am ezitat sa-ti scriu big grin

| Tosanuu a răspuns (pentru Tosanuu):

Plus ca, cred ca te-am intrecut cu scrisul laughing ahaha

| FAndrei a răspuns (pentru Tosanuu):

E ok, am inteles ce ai scris, interesant, cum esti acum?, e frumos in Austria?

| FAndrei a răspuns (pentru Tosanuu):

Am scris si a 2-a parte, o poti citi daca vreiwinking

| Tosanuu a răspuns (pentru FAndrei):

Ba e cam aiurea sa stai si sa lucri printre straini noi ca romani ne-am descurca sa facem orice cu o sarma dar ei merg pe logica ca sarma apartine doar de gard si atat, e mentalitatea diferita (e mult mai buna ca a romanului. si la orice nevoie ti-ar sari in ajutori multi dintre ei) dar cand lucru cu ei mooor findca ei lucra foarte incet si cu o atentie ca la soimul ala care-si vaneaza prada., in schimb te vad cu altii ochii daca esti roman, musulman sau orice alta natiune findca eu find roman eu s-au documentat despre noi si ce fel de oameni suntem (au vazut doar partile rele in care romanul fura in franta sau ca pacalesc alti oameni si mna. intelegi unde bat) Dar crede-ma ca nu mi-as "da tara" pe niciun cent, euro de aici. tot acolo ma intorc in vacante acolo ma simt bine printre ai mei semeni, nu pot sa zic ca si aici o viata usoara findca daca stai cu chirie trebuie platite, platite facturile, mancarea si singurul avantaj ii ca poate mai ramai cu 100-150 de euro cu care ai putea sa mergi sa vizitezi ceva prin imprejurimi sau sa-i economisesti si sa-ti faci vacanta intr-alta parte. Ideea e ca nu imi place tara asta si cel mai dezgustator pentru mine e ca lucru pentru ei dar in schimb am mai remarcat ca poti sa ai pe toata fata tatuaje si piercing-uri si tot beneficiez de un loc de munca (uneori chiar bine platit) findca nu pun accept pe fizic ci pe caracter. Eu cel putin pot spune ca mi-am impresionat seful primele saptamani findca imi mergea mana la lucru si plus de asta faceam si in plus ca sa nu ma plictisesc laughing si am ajuns sa fiu bine privit in firma aproape "mana dreapta" ca daca se intampla ceva eu trebuie sa rezolv findca el are aceea baza ca eu chiar pot, oarecum is motivat dar cum ziceam nu imi place sa lucru cu ei findca ei prefer sa lucre incet si sa caute sa faca "perfectiunea" de ce zic perfectiune? la ei poate ca un harb de pe casa pica numa daca ai aruncat o piatra intentionat in rest sta bine chitita acolo la noi ce sa zic. nu multi in tara fac calitate si cer un ban mai mult decat ar fi normalul aici in schimb accepti un proiect iti da 1 mil de euro iar tu trebuie sa-l finalizez sa fie maxim calitate (nu zic ca si aici fac toti calitate doar ca majoritatea da) pfaii o carte as putea sa-ti scriu dar pe scurt. Nu imi place sa traiesc aici ci eu de fapt lucru aici ca sa-mi pun un ban deoparte sa deschid o afacere in Romania daca bineinteles as reusi cu toate aceste taxe si impozite si dupa care as mai lucra vreo 10-15 ani intre timp sa fac o casa si sa am un ban deoparte pentru orice preventie, oameni as putea spune ca sunt "acceptabili" au si eu toanele lor dar diferite fata de noi (ei nu prea injura dar se supara foc cam asta sta treaba) in schimb au multe locuri frumoase si bine intretinute (se pune mult accept pe ordinea publica chistocul din iarba il aduna daca ar fi pana acolo ) As putea sa povestesc mult si bine despre tara asta in acest scurt timp in care m-am stabilit si chiar sa-ti fac comparatie maxima intre noi si ei pana la "cel mai mic jeg de sub unghie" laughing. O sa-ti citesc si partea a 2-a big grin

| FAndrei a răspuns (pentru Tosanuu):

Inteleg, foarte bine, iti recomand niste carti, am inteles ca ai 18-19 ani, corect? De la idee la bani de Napoleon Hill sa citesti si cu Exceptionalii de Malcolm Gladwell. Cred ca esti in stadiul in care ai nevoie de informatiile pe care ti le ofera cartile astea 2, alte 2 carti ar mai fi Cel mai bogat om din Babilon, si cu Tata sarac, Tata bogat.
Eu unul in momentul asta nu vreau sa mai ma limitez la munca fizica, incerc sa ma dezvolt personal, sa adun informatii despre diverse subiecte ca sa imi dezvolt un business.
Mediteaza si gandeste te ce ar fi bun pentru tine sa faciwinking

| Tosanuu a răspuns (pentru FAndrei):

Mersi de recomandare voi ruga un amic din tara sa mi le achizitioneze sau sa dau de ele pe internet. eu iti recomand o singura carte care vei rade tot parcursul ei pana la final laughing am citit-o cu drag sunt 5 sezoane si se afla la fiecare capitol cate un player muzical cu melodii cunoscute zic eu dar ele fac parte din decor (te intriga mai mult) poate crezi ca aberez dar ma ocup cu construirea site-ulor pentru diferiti clienti atat ca design cat si comenzii HTML, HTTP si uneor in timpul liber ma mai joc cu alte idei de crearea programelor (face parte dintr-un proiect mai secret si nu pot dezvalui prea multe imformatii big grin )

| FAndrei a răspuns (pentru Tosanuu):

Am inteles, la ce carte te referi?!

| Tosanuu a răspuns (pentru FAndrei):

Scuze am pus un site dar editorul la scos. bun pai cauta pe google " Suge-o Ramona!" big grin

| FAndrei a răspuns (pentru Tosanuu):

Am citit-o mai de mult, adica o citeam cand nu aparuse cartea fizica, cand inca era la primele capitole pe Wattpad, dar mersi happy

Răspuns utilizator avertizat