| ellaal1986 a întrebat:

Buna tuturor! In urma cu doua zile am cunoscut un tip pe Facebook. Dupa putin timp mi-a spus ca ma iubeste, mi-a spus ca ar vrea sa fiu sotia lui si ca vom fi impreuna pentru totdeauna. Aseara m-am intrebat daca am bani, a spus ca imi va trimite bani. El lucreaza in Italia in constructii si vine in Romania in luna august si aseara m-am intrebat ce cadou doresc sa-mi aduca. Am vorbit si la telefon, imi vorbeste asa de frumos, are grija de mine, mi-a spus ca daca ma doare ceva sa ii spun, imi vorbeste foarte mult de cat de mult ma iubeste, ca abia asteapta sa ne intalnim, ca voi fi sotia lui si ca nu ma va lasa niciodata. Nu mi-a cerut poze nud si nici nu vorbim chestii intime. Despre el nu prea spune nimic. Am avut o discutie cu el si mi-a aratat contul de Facebook al mamei lui si o poza a surorii lui si a spus sa le intreb de el. Exact din prima seara ne-am trecut într-o relație si și-a pus poza mea la fotografia lui de coperta. Voi ce părere aveți despre ceea ce v-am povestit? Prietenii mei mi-au spus ca ar fi proxenet si ca aceasta metoda se numește loverboy. Voi ce credeti? Cum poti iubi o persoana ce tocmai ai cunoscut-o pe Facebook in doar o ora?

43 răspunsuri:
| luxlux2488 a răspuns:

Nu exista iubire, te duce in viata si o sa faci bani pentru el happy asa se intampla cu fetele mai slabe happy. Pe bune, tu i ai spune unui baiat ca il iubesti dupa cateva conversatii!

| Mosotti a răspuns:

Pai nici nu e cazul sa te intrebi! Nu e in regula cu el.
Si contul mamei lui poate fi oricine amic de al lui sau chiar alte femei puse de el la o adica daca se cere web, mare atentie.
Si "sora" la fel.

Nu fi fraiera ca altele, s-a tot vb de loverboys.
Din moment ce intrebi e clar ca te-ai baga.

Precis arata bine, ca altfel nici nu te-ar fi interesat daca e bine sau nu, ca nu-l mai bagai in seama.

| Violleta2022 a răspuns:

Este PROXENET!
Nici un barbat de pe lumea asta nu-ti spune ca te iubeste doar 1 zile dupa ce te vede pe FB, asta este clar un mare bullshit pentru fete naive si prostuteasa.
Barbatul este proxenet (peste) si racoleaza taman fete ca tine, care nu gandesc si nu sunt capabile sa gandeasca ca li sepoate intampla ceva rau. Este tactica pe care o fac toti proxenetii ca sa cucereasca fata prostuta pe care apoi o conving sa fuga cu el ca sa o vanda pe piata sclaviei de prostitutie.

Anunta Politia!

| ellaal1986 explică (pentru Violleta2022):

Am luat deja legatura cu Agentia Nationala Impotriva Traficului de Persoane!

| ellaal1986 explică (pentru GabiDumitrescu):

Are Facebook, LinkedIn, Instagram si WhatsApp nu are. Are nume intreg pe Facebook. Oricum am luat legatura cu Agentia Nationala Impotriva Traficului de Persoane!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ellaal1986):

Pai ai luat legatura ca sa ce? Nu ai nici o dovada ca incearca sa faca asa ceva. Bine, daca apare cu antecedente pe la aia, posibil. Numele ala intreg de pe FB poate fi fals. happy

| ellaal1986 explică (pentru GabiDumitrescu):

Tipul este proxenet, doamna de la Agentia Nationala Impotriva Traficului de Persoane mi-a spus ca nu este normal cum procedeaza el, si ca aceasta metoda se numeste loverboy. Deocamdata cazul este in analiza, iar daca totul se adevreste, am salvat atat viitorul cat si viata mea, cat si a altor fete!

| ellaal1986 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si din pacate multe fete pasesc asa ca mine si tac, dar eu mi-am dat seama ca ceva nu este in regula si am luat legatura cu cine trebuie. Ti se pare normal ca tipul sa imi spuna ca, a vorbit deja pentru un apartament in Italia pentru mine si pentru el, cand noi ne-am cunoscut abia in seara de 27 ianuarie 2023?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ellaal1986):

Aaah, pai despre partea asta nu povestisei. Da, deja e prea umflata cu pompa povestea. Sa speram ca vor reusi sa miste ceva astia. Foarte bine ai facut.

| ellaal1986 explică (pentru GabiDumitrescu):

Deocamdata Politia Romana cerceteaza, si mi se va comunica rezultatul cercetarilor!

| Emma30555 a răspuns:

Totul este fals, ori e proxenet ori urmează sa îți ceara bani sub diferite pretexte. Pozele și tot ce face sunt chestii false, trucate. Blochează l, și dacă ar fi ceva adevărat, omul nu ar fi întreg la cap, înțelegi? Nici un om normal la cap nu ar grăbi lucrurile astea, nu poți iubi pe cineva fără sa cunoști acea persoana. Vrăjelile astea țin doar la fete extrem de naive și vulnerabile

| ellaal1986 explică (pentru Emma30555):

Din pacate este proxenet. Pacat de tineretea si de frumusetea lui, dar va ajunge acolo unde ii vine este locul, nu in libertate. Nu voi avea liniste pana nu va fi prins!

| AdioTPU a răspuns:

Exact la asta m-am gândit și eu când am citit începutul întrebări, că e un loverboy. Sau mai exista o varianta: să fie singur de mult timp sau sa nu fi avut niciodată o partenera și să se fi atașat de tine.