| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor,nici nu stiu cum sa incep, am 24 de ani(baiat) nu am incredere in mine si mai ales rusinos la capitolu fete,nici gand sa ma bag in seama cu ele, la prima vedere multa lume mi-a spus ca am o față de golan dar de fapt eu is foarte rusinos.Sunt mai multe de povestit si daca ar vrea cineva sa ma asculte si sa-mi dea sfaturi ar fi minunat.

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Increderea nu se dobandeste schimbandu-ti vreun cip.

Sport, voluntariat la activitati comune.

| sabin89 a răspuns:

Vezi asta, poate iti da putin curaj; incearca sa intelegi si textul. O seara buna! https://www.youtube.com/watch?v=QGJuMBdaqIw

| EnvyU a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa te simti bine in pielea ta, de acolo vine rusinea. Si eu sunt rusinos, sau am fost. De cand am reusit sa imi schimb hainele si parca ma face sa ma simt altfel, mai increzator. Iesi mai mult din casa, mergi pe strada usor zambind, doar asa nitel sa para ca esti happy, treci pe langa fete uitandu-te la ele, mergi cu capul sus. Fi relaxat.

| neutrino a răspuns:

Multe fete prefera golanasii isteti.

| SasNetRomania a răspuns:

Stai linistit iti vei gasi fata perfecta daca stii unde sa o cauti, bineinteles ca nu in cluburi sau pe "facebou" cum au zis si colegii de mai jos aia cauta numa pr0sti. probabil cei de jos(EnvyU +neutrino +vladeusebiu ) sunt obsedati de facebou. Ala nu e un mijloc de ati face o prietena ci doar o cu*vreala ieftina.

| Dintrebare a răspuns:

Faptul ca esti mai la locul tau si ca nu te bagi in seama cu fetele este o calitate. Nu trebuie sa incerci sa fii ceea ce nu simti. Exista fete care apreciaza baietii rusinosi. Pe de alta parte putin curaj nu strica nimanui. Incearca sa fii relaxat si daca iti place o fata, gandeste-te la un subiect placut de conversatie si intra in vorba cu ea. Nu trebuie sa fii nici prea insistent nici golan nici bagacios. Calm si relaxat

| vladeusebiu a răspuns:

Exact asta nu prea cauta fetele din ziua de azi (baiat moale, rusinos etc etc) Trebuie sa fii un pic mai golanas ca sa zic asa nu foarte tare sa nu treci in cealalta extrema.Intre-un fel trebuie sa-i arati ca poti fi barbat.