Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Va iubiti parintii,cat de mult ii respectati, ati primit macar o palma de la ei vreodata?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am luat bătaie niciodată de la părinți și asta este una din lucrurile care am iubit la ei.
I-am respectat chiar dacă am și greșit față de ei.
Le voi purta iubirea în suflet toată viață chiar dacă nu-i mai am.
Pa, pa.

46 răspunsuri:
| gaby5995 a răspuns:

As face orice pentru ei. Ii iubesc foarte mult. Iar faza cu bataia, da, am luat bataie o singura data: in clasa I k nu scriam frumos si mi-a dat cateva. Aia a fost singura bataie luata.
Oricum s-ar comporta cu tine sa ii respecti!:*

| annabountii99 a răspuns:

Da, ii iubesc mult si ii respect..cat posibil.nu, nu m-au lovit niciodata, dar de pedepsit m-au pedepsit, dar FARA violenta happy

| andreiutzumetin a răspuns:

Buna ingerinfrant! Eu imi iubesc parintii 100%.De bataie, am luat de une ori la scris urat in rest nimic

| MariaBanica a răspuns:

Da. ii iubesc doar mi.au dat viata. mai de respect nu stiu ce sa spun ii respect dar nu atat cat merita si o palma ma primitwinking...e ceva normal cand esti mic sa iti mai iei cate-o palma pentru ca eu mi-am luat cateva cand eram mai mica dar acum nu :*

| JamilaGizeh a răspuns:

Deocamdata nu laughing

| Xtadelo a răspuns:

Ii urasc

| x3Lexii a răspuns:

Doar una?
=]]]]]]]]]]]]

| simonarus a răspuns:

Imi iubesc parintii extrem de mult si da am luat bataie cand eram mica pentru unele nebunii dar acum m/am maturizat si vad ca mi/a prins bine invatatura lor. uneori daca te cearta sau te bat o fac numai dar numai pentru binele tau. deci iubeste/ti parintii si pretuieste/i ca cea mai mare comoara

| nanalicious a răspuns:

Ii iubesc foarte mult dar sunt mica asa ca nu ii respect foarte mult. Cateodata ma gandesc... ce m-as face fara mama? Oare voi muri dupa ce nu vor mai fiin ei? Si intrebari de genul. Am primit bataie de la ei dar si pedepse. Niciodata nu m-au lovit tare doar cu palma sau cu nuiaua. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii iubesc foarte mult si din pacate realizez asta doar cand sunt trista, cand am nevoie de ei sau cand simt nevoia de o imbratisare.
Nu-i pretuiesc mereu, dar ii iubesc ca ochii din cap.
Sunt singurele persoane + iubitul meu pentru care intr-adevar as face orice.
Si nu, nu am primit niciodata vreo palma de la ei.

| Aniquel a răspuns:

Poate.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Da,ii iubesc foarte mult, niciodata nu am fosr ranita, batuta de ei prea tare (mama daca faceam vreo trasnaie ma lovea la fund cu paleta de muste ).De aceea ii respect si ii iubesc foarte mut

| Smilee1125 a răspuns:

Da. Ii iubesc extrem si ii respect cel mai mult pe lumea aceasta deoarece ei sunt plecati in alta tara si lucreaza pentru mine si fratele meu. Fac tot ce le sta in putinta ca noi sa nu ducem lipsa de nimic. Cat despre bataie, nu mi-au dat niciodata nici-o palma. happy

| ktlina a răspuns:

Nu niciodata nu mi-au dat vreo palma.Doar au mai tipat la mine!

| CriStiNaBiTza a răspuns:

Buna.
da, am luat de mai multe ori, dar asta m-a facut sai iubesc si mai mult! chiar daca pe moment imi spuneam ca ii urasc... apoi mi-am dat seama ca mau palmuit cu un motiv... ei au incercat sa ma invete ce este bine!
si de acest motiv ii iubesc foarte mult!

| AdeVero12 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Imi pare rau pentru ca nu-i mai ai sad E foarte dureros sa nu ai pe cineva care sa te ia in brate, si sa-ti dea iubirea parinteasca sad

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta se numește plagiat, știai?
Puțin respect.
Pa, pa.

| IonelaDY a răspuns:

Da, îi iubesc şi îi respect foarte mult pentru că mereu au muncit pentru mine şi sora mea să ne poarte în şcoală şi liceu şi să nu ducem lipsă de nimic. Şi recunosc că, când eram mai mică am mai luat bătaie şi vreo două palme pentru că eram cea mai mică şi nu prea ascultam şi făceam prostii, dar mereu mi-au vrut binele şi pentru asta îi respect.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Legiuitoarea):

A vrut și el fundița, na! A crezut că pot fi acordate și două funde pe același răspuns (al tău, bineînțeles big grin). Deci ce mai "conta" de unde glisează și dă un copy/paste, când scopul trebuia atins?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru floresdemayo):

Bună.
Te contrazic. Am pomenit de cel mai sensibil punct al meu, părinții pe care nu-i mai am. De vreo două săptămâni plâng zilnic de dorul lor, nu mai pot controla acest sentiment al despărțirii, îmi este enorm, enorm, enorm de greu fără ei.
O seară plăcută.
Pa, pa.

| AlexLalaLove a răspuns:

Eu imi iubesc parintii, o data mi-a dat cu palma peste cap ca am luat 6 la romana straight face.

| cuvant a răspuns:

Parintii sunt pana la urma cei care ne-au dat viata si merita respectul vrand nevrand. E putin probabil sa gasesti pe cineva cu adevarat sa nu isi iubeasca parintii chiar daca promoveaza acest lucru. Crede-ma ca oricat zic ca ii urasca atat de mult ii iubesc in interior dar nu au curajul sa-l recunoasca.
Da am primit o palma de la parinti dar stiu ca acele palme sau ce consecinte am suferit la deciziile mele incorecte au fost ca ma iubesc ei pe mine si ca acum rezultatele se va in bine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Legiuitoarea):

N-ai inteles...Lasă!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru floresdemayo):

Bună.
Nu intervenția ta este pricina, ci atitudinea acelui user.
Pe mama am pierdut-o acum trei ani, pe tata anul acesta, pe 17.08.
Deci...
O seară liniștită.
Pa, pa.

| anonim31x a răspuns:

Da,ii iubesc.
Mai ales pe mama..care m-a crescut.love struck..pentru ca tatal meu este plecat din tara de cand m-am nascut si il vad maxim de 3 ori pe an il consider asa mai ca pe un strain.dar na..nu am ce face..asta-i viata happy

| AnnaAnnne a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Tu cati ani ai?

| waXonwaXoff a răspuns:

Da...
de abia astept sa fac 18 ani.

| mikateloriko a răspuns:

Da o sg data dar e spre binele nostru

| Marian619 a răspuns:

Eu le-am zis ca la18 ani voi fi cu bagajele la usa

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Bună.
Întrebare fără relevanță!
Comentariul nu ține loc de întrebare.
Pa, pa.