| 5533NoOneE4433 a întrebat:

Buna, vorbesc cu o fata de la distanta, ea fiind din Suceava, eu din Neamt, o plac, ne intelegem bine, vorbim de vreo 15 zile asa(inca nu ne-am vazut in realitate) si ieri am intrebat-o daca fumeaza, si a zis ca da, din pacate eu urasc tigarile si fumul, ce ziceti sa fac? Sa accept chestia cu fumatul pe motiv ca ne intelegem? Parca nici nu as renunta asa usor la cat am construit zilele astea.

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Daca ai anumite preferinte, limite si vrei sa le respecti, trebuie sa accepti si ca vei suferi din cauza asta. Nici mie nu imi plac tigarile, insa nu este un deal breaker pentru mine. Sa nu regreti mai tarziu. Vorbind de 15 zile, abia va cunoasteti de inceput, de construit, nu-i nimic construit, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Altii construiesc cu anii, te exprimi de parca ai depus efort un secol laughing
Solutii sunt, poate fuma departe de tine, poate fuma pe geam cat tu stai in camera, doar sa vrei sa gasesti o cale de mijloc.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că ar fi bine totuși să îi spui faptul că te deranjează că fumează și că ar fi bine sa va despărțiți.
Poate o sa doară puțin, dar mai bine sa doară acum, decât mai târziu când poate relația va creste.
Doar un sfat

| Sophieka a răspuns:

Si pe mine ma dezamageste ca aflu de persoane care fumeaza.

Ai consturit zilele acestea, dar oare a construit si ea?

Afla mai multe detalii...Vezi daca are si anturaje si mai multe.

Hai sa zicem ca accepti sa fumeze in lipsa ta, sau daca sta in locuinta sa iasa pe balcon / afara...

Eu personal prefer persoanele nefumatoare si in jurul meu am doar de genul...Ma vorbesc cu cineva care e fumator cu intentia de a se lasa...Asta e altceva.

| Dragobeta a răspuns:

Ce ai construit in 15 zile? Se vede ca inca nici nu o cunosti. Asa ca... poate un harlet la fundatie.
Daca nu se lasa ea de fumat, las-o tu. Gandeste-te cum ii miros hainele, cum ii miroase gura si ce gust are cand vrei sa o saruti.
Valabil si invers, pentru cei care vor citi si ma vor ataca.

| Filicasofia a răspuns:

Poate încerci sa o convingi cât de dăunător este fumatul pentru sănătate. Dragostea când exista face minuni!

| Andi270386 a răspuns:

Relațiile la distanță se întrețin prin minciună. Și tu, nu numai că nu ai descoperit încă minciunile dar ai aflat un lucru care spune foarte multe. A fuma = Fugi laughing Căci tu spui că nu fumezi, deci fugi... Dacă nu fugi o să faci din ce în ce mai multe compromisuri... Nu vrei sa suferi. Spune-mi câți ani ai?