| Manole_Elena_1988 a întrebat:

Vreau raspunsuri rapide! E ziua bunicii si nu stiu ce cadou sa-i fac! Nu vreau sa cumpar ceva vreau ceva facut de mine.(compun poezii).Ma gandeam la o poezie s un fel de vas de copace din lemn! Ce >credeti? Va rog vreau raspunsuri multe!

7 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Eu zic sa ii faci ceva simplu. in locul tau as face un desen me o foaie mai cartonata, si as desena pe ea iar dupa as scrie o poezie pe mijloc. Si. ca ceva mai. inventiv sa zic, as lipii o floare adevarata ( as acopeti-o cu scoch ) si as lasa-o pe foaie, pentru ca aceea chiar daca se va usca, va ramane acolo, ca o amintire dulcehappy

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cumpara-i o floare si compune-i o poezie sau cumpara-i o cana imprimata cu mesajul : "pentru cea mai buna bunica!". Ai putea sa-i faci si un tort, singura sau cu ajutorul mamei tale sau macar o prajitura buna.La multi ani bunicii tale!

| JustMe6378962 a răspuns:

Scrie pe o foaie poezia pe care i-o dedici. Apoi, deseneaza ceva reprezentativ in restul paginii ( stanga foii, dreapta si jos, urmand ca sus sa scrii titlul) sigur ii va placea fiindca asa sunt bunicile, ele se bucura din orice este legat de nepoti.

| gabyS98 a răspuns:

Poti sa ii faci un pergament in care sa ii arati cat de mult o iubesti

| florizzz a răspuns:

Super ideea ta!

| ioana19111999 a răspuns:

Pai compunei o poezie sau mai bine depinde ce vrei tu poti sai faci o diploma pentru cea mai buna bunica:buniaca mea cea draga ai fost cu mine de la prima clipa din viata mea de asta te iubesc si t imi arati asta mereu prin vb tale dulci

| MCB2000 a răspuns:

CEl mai frumos cadou sunt si vor fii florile.Iai niste garoafe sau trandafiri. Daca nu-ti permiti, vorbeste cu mama ta, si se rezolva.Nu uita ca mama e cel mai bun prieteni.Te rezolva ea!