| Alina19 a întrebat:

Buna!
Vreau sa ma inscriu la un concurs de gatit, dar am nevoie de acordul parintilor, fiind minora. Cum fac sa ii conving sa ma lase? Spun ca e doar un moft de al meu si nimic mai mult.

2 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Asa si daca e un moft/hobby ce? Prefera sa stai cu nasul in calculator sau sa spargi seminte in fata blocului?
Costa mult? Asta e problema?

| AlienThor a răspuns:

E simplu verifica programul lor si fa-le o surpriza cu mancarea facuta de tine, daca au balotat tot ce le-ai pus (supa sau salata, felul principal si desert) e clar ca ceea ce faci e demn de luat in seama si atunci le zici bun acum ca v-a placut hai cu acordul semnat ca trebuie sa experimenteze si altii talentul meu.

Succes!