| Nev3r a întrebat:

Am o poveste de dragoste mai complicată.
Sa va spun povestea mea.
Vreau un sfat.
Am nevasta si o fetiță de 1 an si 7 luni.
Eu lucrez in Anglia, nevasta mea este in Romania cu fetita, au fost cu mine până acum 7 luni. Luna aceasta plec sa le aduc înapoi. Dar a apărut ceva in viata mea.
A apărut o fata. Mentionez, am 21 de ani.
Aceasta fata am cunoscut-o la lucru, este de pe alt schimb de tura.
O cunosc de o săptămână. Si in fiecare zi la muncă povestim mult. Are si ea prieten de 2 ani de zile.
Tot am discutat cu ea si a inceput sa imi povestească de el. Ca se cearta si ca e gelos. Si ei i-am povestit viata mea in mare parte.
Doar că până ieri. Ieri inainte sa plec acasa de la muncă. Eram doar noi doi. Si m-am apropiat de ea putin mai mult si m-a prins de mana si m-a lasat sa o sărut.
Da, da, dar nu asta e problema ca cu un sărut nu se face primavara. Ea mi-a tot povestit despre viața ei. Si am intrebat-o daca il iubeste pe prietenul ei. Si ea a dat din cap ca da. Nu mi-a dat un răspuns concret. A zis ca o data de cand e cu el i-a spus Te iubesc. Da doar o data.
Dar nu asta e problema. Problema e ca mie imi place de ea. Dar nu stiu daca e ma place. Se uita la mine si imi zâmbește tot timpul. Nu este data sa treaca pe langa mine si sa nu imi zică ceva. Bine e mai greu sa fim impreuna. Pentru ca nu mi-aș lasa fetita sa creasca fără tata. Dacă ați putea sa imi dati un sfat ce sa fac happy v-as fi recunoscător.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pai e simplu.Ai gasit o tipa de care se pare te-ai indragostit, ceva mai rapid decat ai facut-o altadata, ori cu nevasta-ta.Acum depinde si de ce vrea tipa asta si daca si ea s-a indragostit de tine.
Eu ce as face? As incerca sa o cunosc,adica sa stii mai multe despre ea,inclusiv sa faceti sex,apoi vedeti cum o sa fie. Daca va atrageti asa de mult asta e,o lasi pe nevasta ta,ai grija cumva de copil,ala creste oricum,iar mai tarziu cand va fi mare va pleca in lumea lui,iar tu vei fi tot singur.
Ce vreau sa spun este ca nu trebuie sa iei decizii pentru altii,chiar daca e copilul tau,pana la urma fiecare are viata lui,tu ai dreptul sa fii fericit,copilul sa creasca, deci nu stau eu cu maicasa doara de dragu copilului, ori mai stiu eu ce tampenii gandesc altii, ce o sa zica copilul cand va fi mare.Ce sa zica, nu va zice nimic, nici nu are ce.

Deci fiecare cu viata lui.Eu asa as face. Daca tipa asta te-a lasat sa o saruti tu ce crezi? Normal cai place de tine,altfel nu te lasa sa o saruti,sau sa vorbiti asa de toate alea.
Cand vorbesti cu ea intreab-o dorect ce intentie are,adica vrea doara sex,sau dragoste sa-i zicem,intelegi tu, sex asa romantic, sa se simta si ea iubita, dorita etc, sau daca vrea ceva serios.
Deci nu mai pierde timpul, fa ce poti face.Sa iti zic ceva.In viata asta cand poti face ceva sa faci,indiferent ce se va intampla. Daca faci,chiar daca o sa iasa rau,va trece,se va uita,DAR daca nu faci, toata viata o sa ai regerete, toata viata o sa te intrebi oare ce se intampla DACA si cam asta e ideea.
I se intampla oricui sa se indragosteasca de cineva, nu e vina ta sau a ei, pur si simplu se intampla, nu poti tu controla.

27 răspunsuri:
| DaTRoll a răspuns:

Parerea mea este ca iti complici viața! Ai o familie pana la urma, un copil, nu o sa poti sa te împarți si gandeste te cum s ar simti copilul tau. Nu cred ca e asa irezistibilă. O cunoști de o luna, nu poti sa zici ca o cunosti, cine stie ce ascunde. Ok, vedem si cealaltă parte, poate ar fi iubirea vietii tale, dar e copilul la mijloc si eu, unul, nu as face asa ceva pentru ca m as gandit la copilul meu. Nu iti îngreuna viata!

| EmilbOsul a răspuns:

Eu iti recomand sa te gandesti ca este un copil la mijloc, care daca ramane de la o varsta atat de frageda fara tata poate avea sechele toata viata asa ca eu iti recomand din proprie experienta sa te gandesti la copil si sa o lasi pe fata aia in pace deoarece pana la urma nu o sa lucrezi acolo cu ea toata viata si trebuie sa te indepartezi de ea pana nu e prea tarziu, pentru ca dupa va afla sotia ta si nu trebuie sa te certi cu ea doar pentru o aventura! spec ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| gabicoo a răspuns:

Esti un troll plictisit.
Alta intrebare.

| syriaHotelsWithPool a răspuns:

Gagica stie ca ai copil? Daca da, da-o-n ma-sa, destrama intentionat o familie si nu-l merita nici pe tipul gelos pe care il are. Daca nu stie, divorteaza, nevasta-ta si copilul merita ceva mai bun decat tine.

| Nev3r explică (pentru syriaHotelsWithPool):

Da stie ca am copil. O-are sa o faca intenționat? Dar nu da semne ca ar vrea sa ma despartă de familie.

| Nev3r explică (pentru gabicoo):

Bro, vezi-ti de drumul tau.

| Nev3r explică (pentru EmilbOsul):

Ma gandesc crede-mă si la copil.

| syriaHotelsWithPool a răspuns (pentru Nev3r):

O face, nu o face, nu conteaza. Tu ai initiat sarutul si ea a raspuns. Cel care-ti destrama familia esti chiar tu, ea doar se plictiseste.

| Adry05 a răspuns:

Sa o lasi naiba pe aia si sa-ti vezi de familie auzi ca ce sa faci...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aia e româncă? Si fi sigur ca vrea sa ti destrame casa familia, ea ce varsta are? Gîndeste te ca acasă ai nevastă ai copil nu i ti bate joc de ele, ele nu merită sa te incurci cu o curvă care flirtează cu tine, asa cum il inșeală pe ăla cu care este acum, la fel o sa te insele pe tine, si apoi gindeste te soția ta cum se va simții daca află ca tu o înșeli cu alta?

| Nev3r explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ea are tot 21 de ani.

| Felys a răspuns:

Asta insemna sa faceti copii de foarte tineri cand inca va zboara mintea la distractii, aventuri.Copiii se fac dupa cativa ani de relatie, dupa ce vi se aseaza mintea, cand deveniti responsabili si siguri pe voi, nu cand ar trebui sa copilariti nu sa va faceti responsabilitati mai mari decat puteti duce.Acum esti cap de familie, lasa prostiile si tine-ti familia. Papusele din astea zambitoare or sa tot fie, dar pentru tine a expirat timpul cand iti puteai permite flirturi

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îl iubește de nu mai poate laughing)))))))).

| sofisis a răspuns:

Incerc sa ignor faptul ca daca ai fi barbate-miu te-as castra.
So, pentru un flirt de o saptamana te gandesti sa iti lasi familia?
Wow. Foarte instabil emotional esti. Sincer, ti-as spune sa mergi mai departe cu fata asta din simplul fapt ca e clar ca mama copilului e cantitate neglijabila. Daca nu ar fi, nu ai avea cum dupa o amorezeala de o saptamana sa te gandesti la un posibil viitor sau ceva. Ce sa faci?
Aici e complicat. Pe de-o parte ai dreptul sa iti traiesti viata fiind fericit si implinit. Pe de alta e posibil ca fericirea ta sa fie cu pretul copilei tale. Eu te-as sfatui sa lasi lucrurile sa curga de la sine. Un sarut, cu toate ca e ceva destul de intim, nu e suficient pentru a spune ca ai fi mai fericit cu fata asta. Este mult prea prematur. Vezi cum te simti dupa ce vine si familia ta acolo. Vezi daca o sa fii tot asa entuziasmat de fata asta.

| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa joci la doua capete avand in vedere situatia complicata pe care o ai. Daca tu astepti sa ti se de-a ok sa ai o aventura cu fata respectiva dar sa nu iti parasesti familia din partea mea nu o sa ai acest sfat. Daca ai cautat in alta parte, sau in sufletul tau si-a putut face loc o alta persoana e clar ca nu mai ai sentimente pentru sotia ta si atunci nici macar un copil nu te mai poate tine langa ea pentru ca e bataie de joc.
Vrei pe altcineva? Divorteaza, plateste pensie alimentara, ia custodie comuna si fa-ti viata.

| minrest a răspuns (pentru gabicoo):

Greu sa inseli un cunoscator. O sa puna si alta intrebare, tot cu o iubire imaginara. Altceva nici nu stie.

| mgtow a răspuns:

Sa dai foc la perdea ca iti strica familia

| Hammurabi a răspuns:

Dacă mai e vreo urmă de bărbat în tine, ia-o, călărește-o până te plictisești iar apoi vedeți-vă fiecare de viața lui și să nu știe nici vântul nici pământul.

Dacă tu îți părăsești soția și fetița pentru așa ceva, iartă-mă că ți-o spun, dar nu ești decât o cârpă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am o idee mai specială.
Toți 19, care au răspuns până acum au fost așa.
Ori neagră ori albă, iar dta erai răul răilor.
Cu toate că nu e treaba mea să mă bag în socotelile lui Dumnezeu, mai la ales, eu, care sunt teu sau ateu, după cum mă scol dimineața., spun așa.
Iubirea e de la Dumnezeu.
Și iubirea ta pentru soția actuală și pentru copil. și iubirea ta pentru actuala prietenă pe cu care te-ai sărutat, ca un iubit iubitor de iubire iubăreață.
Astfel, până ești acolo, iubește-o pe fata aia dar până la oase, fără prezervativ.
Și dacă iese vreun copil pune-l pe numele tău, dacă ea nu vrea să îl declare pe numele actualului ei prieten.
Iar cu soția acasă, mai fă un copil, tot așa, fără prezervativ.
Când se termină cu Anglia, du pe prietena la soția acasă, și spune-i că le iubești pe amândouă, și că legal ai o soție și ilegal, dar nu criminal, ai o amantă.
Că tu fiind iubitor din fire, nu vrei să le părăsești pe nicu una.
Iar ele vor alege.
1. Situația de atunci ( situația cea mai bună este să ai copii cu amândouă). să rămână mai departe așa, și tu ai grijă de ele amândouă, și de toți copii. Nu prea văd eu să existe femei atât de deștepte, dar nu se știe niciodată.
2. Ele vor da cu banul ( sau cu toporul) și vor decide cine pleacă și cine rămâne în viața ta.
3. Te părăsesc amândouă.
Până mai secretezi, pănă la pauza mare, o săruți pe a treia, și o iubești și pe ea. Fără prezervativ.
În acest caz, să vezi înghesuială în jurul tău când vei fi pe patul de moarte, nepoți de nepoți, nici loc să îți dai duhul nu o să ai.
Nu zic să faci chiar așa, dar asta ca idee de idee.

| AliGab a răspuns:

Asculta-l tu pe cel caruia i-ai dat funda doar pentru ca ti-a spus doar ce ti-a convenit tie si ai sa vezi cum te vei da cu capul de toti peretii peste ceva vreme. Ce ai face daca nevasta te-ar lasa pe tine sa cresti copilul in loc sa te lase sa iti faci de cap?

| darrio2007 a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de familia pe care o ai. Daca prea usor pui botul la ispite, e clar ca nu tii la sotie si la copilul tau. Penibil!

| gogu220 a răspuns:

Adu-ţi nevasta si fata lângă tine. Eşti tânăr şi e greu singur, dar soţia te iubeşte şi ţi-a dăruit un copil, pe care cred că şi tu ţi-ai dorit-o. De ce am impresia că ai plecat la muncă in Anglia tocmai pentru a putea creşte acea păpuşică mică care e sufletul tău. Ştiu că nu e de ajuns să o vezi doar în poze.
Ce nu îmi amintesc? Despre sentimentele pentru soţia ta nu ne-ai spus. Cu ea cum te înţelegi?

| Gaby212 a răspuns:

Ce panarama esti...

| darrio2007 a răspuns (pentru relian):

Raspuns de rahat.

| relian a răspuns (pentru darrio2007):

Daca asa spui tu asa o fi.Dar asta e valabil doara pentru tine.Ce experienta ai sa dai tu verdicte? De rahat adica? Eu am spus adevarul.Acum ca adevarul nu place uneori asta e alta poveste.Tu sa te intreb,ai sta cu o femeie de care nu-ti place,sau sa zic nu iti mai place de o femeie,ai gasit alta, ce faci? Sa nu spui ca te sacrifici pentru ce?
Fiecare om are viata lui si isi traieste viata lui, indiferent ce spune altii, fiecare om are sentimentele lui si asa mai departe.
Oamenii cand sunt tineri habar nu au mai nimic despre viata, despre sentimente, despre cu cine ar vrea sa fie cu adevarat.Cand esti tanar sau tanara, nu ai experienta, te agata unu sau una deja esti in paradis laughing dar de fapt asa vezi tu atunci.Anii trec, capeti experienta, apoi vezi mult mai multe la alta persoana, la alta femeie, la alti oameni.Rahat asa e viata asta facuta, nu am facut-o eu, nu ai facut-o tu, e de rahat ca asa trebuie sa fie, chiar daca unora nu le place.

| YouandI a răspuns:

E un cerc vicios. Ea s-a apropiat de tine pentru ca are probleme acasă și din partea ta primește afecțiunea pe care nu o mai are acasă, iar tu completezi lipsa partenerei tale cu ea. Nu toate persoanele pe care le întâlnim în viata noastră trebuie sa ne devina iubite/iubiți. Dacă îți iubești soția și ții la căsnicia ta încearcă să nu te complici cu alte lucruri. (mai ales ca ești confuz)

| darrio2007 a răspuns (pentru relian):

Te intreb doar un singur lucru.
De cand esti casatorit?