| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! În ultimul timp sunt destul de debusolat in legătură cu relația (de aproape un an) pe care o am cu iubita mea, iar asta din cauză că nu sunt sigur cum va fi pe viitor în diferite situații. Să vă povestesc mai pe scurt: ea și-a dorit o relație cu colegul meu de muncă acum câțiva ani, doar ca s-a ajuns a fi o simplă aventură, iar el ne-a spus apoi tot ce s-a întâmplat cu ea, ce au făcut, etc. Timpul a trecut, ea între timp fiind în diferite relații sau a vorbit cu diferiți băieți, până să mă întâlnească pe mine. Toate bune și frumoase la început pentru că nu mi-am dorit sa se fie ceva mai mult între noi, doar ca am văzut devotamentul, implicarea și dorința ei pentru o relație și faptul ca își dorește să facă cu mine totul. Eu între timp am diferite gânduri și stări pentru care nu sunt sigur ce sa fac, sa nu stau cu cineva pe care să o știe colegii mei de la muncă, încercând de câteva ori sa iau o pauză sa îmi limpezesc gândurile, dar fără sa obțin asta din partea ei, invocând motive ca nu am de ce și asta pe bună dreptate, pentru ca nu mi-a făcut absolut nimic mie și ce s-a întâmplat, a fost înainte de a ma întâlni și fiecare are un trecut. Ma simt bine cu ea, doar ca îmi revin uneori acele fapte pe care le-a făcut și îmi schimba starea de spirit și ca nu are pentru unii o imagine atât de bună. Are importantă acest trecut și faptul ca i-l cunosc, iar cu timpul sa nu mai conteze, chiar dacă vor fi situații când va trebui sa ne vedem cu toții la diferite ocazii sau e mai bine sa se termine aceasta relație acum cat timp nu este târziu și fără sa avem responsabilități de împărțit? Va mulțumesc!

1 răspuns:
| Mopmop a răspuns:

Greseala ta este ca o tratezi ca pe "iubita ta". Ai incercat sa o tratezi ca pe un partener? Daca va considerati parteneri amandoi atunci impartiti totul, trecutul, prezentul si viitorul. La finalul zilei tu te pui cu ea in pat
asa incat cred ca nu ar trebui sa te intereseze ce zic altii!