| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, a intervenit o problema daca o pot numi asa, am avut o relație de 3 ani și 4 luni cu o fata, ea a fost mutata cu mine o perioada de 8 luni în Anglia pentru ca nu a intrat la facultate iar anul următor a rămas în România căci a intrat la facultate, am avut certuri ca în orice relație, dar de la ultima cearta eu nu I am mai răspuns și am stat 2 zile fără sa vorbim, am zis sa las sa se liniștească apele și sa nu ne mai certam, în timpul asta eu îmi pusesem în cap sa nu mai continuam asa cu certurile,și voiam sa fac eu ceva sau sa facem amândoi sa fie mai bine între noi, ea când nu I am mai răspuns a răspuns unui alt băiat și ea spune ca nu au avut conversați lungi sau sa se întâlnească, pur și simplu ia răspuns la un hei ce faci, și după nu I a mai răspuns, ea nu mi-a spus asta, am aflat singur, când am venit acasă acum pe 21 decembrie am observat ca își lua telefonul tot timpul după ea, eu știam parola la telefon, văzând asta mi-a trezit suspiciuni și am luat telefonul cu forța căci ea nu vroia sa mi dea și am aflat ca făcea și focuri pe snap, cu băiatul acela, am întrebat-o de ce face asta, a zis ca vrea sa facă focuri și nimic mai mult, eu în tot timpul relație nu am avut nici o interacțiune de niciun fel cu nici o fata, căci nu mai vedeam alta fata in afara de ea, și când am aflat ca a făcut asta ne-am certat și l a blocat pe Facebook, a șters snap ul și instagramul, dar nu l a șters de la snap și Instagram, decât aplicațiile și eu am văzut asta ea mi zis ca nu o sa mai aibă treaba cu el ca a fost o greșeală ca a făcut asta și mi-a ascuns, a doua zi I am zis sa instaleze snapul sa vad dacă l a șters, și am întrebat o de ce nu la șters, ea mi-a zis ca vrea sa aibă cât mai mulți oameni, atunci m-am enervat și I am spus ca își ia lucrurile și sa plece ca ne despărțim, după tot eu nu am lăsat o sa plece ca zicea ca nu a fost nimic mai mult, și ca ii pare rău că mi-a ascuns și chestii din astea, acum a trea zi noi ai fost la ai mei acasă după la ai ei și după la niște rude din alea mele, și după ne am intros acasă și am ieșit împreună pe afara, a fost totul bine, după seara ea și a luat telefonul în baie sa asculte muzica când își face baie, dar a durat vre o 3-5 minute pana a dat drumul la muzica și mi-a trezit suspiciuni, și am prins-o ca ii scrisese ala din nou ce face și sărbători fericite, asta zice ea, eu nu am văzut conversația toată ca stersese ce scrisese ea, eu doar am văzut ce scrisese el, după asta au urmat sa ne despărțim și acum ea vrea sa fim din nou împreună, deși eu nu pot accepta ca mi-a ascuns în halu asta, mai ales ultima faza, dacă a mai trecut cineva prin situații de genul va rog sa imi spuneți voi ce ați făcut, va doare rău ce mi-a făcut, eu voiam sa mai si cer de soție de anul nou în 2024 nu credeam ca o sa mi facă asa ceva, are o mama de nota 1000 și maicasa a fost alături de mine căci nu poate nici ea sa creadă cum de mi-a făcut asta, ea nu educat o asa, dar uite ca s-a întâmplat asta, va mulțumesc ca a-ți avut răbdare sa îmi citiți o parte din ce am trăit eu, numai bine și iubire adevărată va doresc la toată lumea????

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

S-a ascuns in baie de tine sa dea mesaje, si-a sters conversatile, a facut-o din nou dupa ce ai prins-o, si acum te vrea inapoi?
Bro iti doresc tot binele din lume dar fii realist, mergi mai departe, mergi in treaba ta ca iti calci pe inima daca o ierti si linistit tot nu vei sta, ca tradarea nu se intampla odata, tradarea e o boala, se repeta, asuma-ti daca asta vrei, dar in adancul tau nu vei avea liniste, increderea in relatie se pierde o singura data, dupa nimic nu mai e la fel, nu o spun doar asa, o simti si tu.

| Catrice a răspuns:

Cam prostuta fata ca nu te-a lăsat pana acum.
Câți 17 are?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă iubești cu Adevărat da cu Adevărat din toată inima ști ce ai de făcut nu trebuie săte interesez gura nimănui și lumi când iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu ai văzut nimic nu ai auzit nimic nu ști nimic și de ști și de ai văzut și de ai auzit taci și esti orb și mut. Pentrucă iubești cu Adevărat da cu Adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lăsați prostile de copii mici și Maturizațivă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa iubești cu Adevărat da cu Adevărat nu înseamnă să spui ce ai auzit ce ai văzut sa iubești cu Adevărat da cu Adevărat înseamnă să și înduri sa și rabzi să înțelegi sa ai răbdare într-o relație unul dintre voi o sa fie mai puțin așa adică mai puțin cu nervi ca se întâmplă te enervezi pe ceva și lași și înțelegeți ca are nervii și înțelegi situația ca trebuie sa fi calm și înțelegător.

Realitate mea Adevărul meu.

| eliancodrut a răspuns:

Eu iti recomand sa te abtii! Ceea ce faci tu este de Codul penal: hartuire, violarea vietii private, constrangere la actiuni impotriva voinei ei, sechestrarea prin violenta a unui bun, poate si altela.
Daca fata iti face plangere penala e de rau. Si ceea ce ai scris tu aici poate fi foosit in instanta.
Stii ca unul din capetele de acuzare la adresa fostului politist Cioaca a fost cel prin care el a umblat in telefonul sotiei? Ceeea ce rezulta ca nici in telefonul sotiei nu poate umbla sotul, dara mite prietenul.