| Iuliana1010 a întrebat:

Buna ziua! Ma confrunt cu o problema destul de mare. La munca pun muzica destul de tare si am vorbit sa dea mai încet si ei nu-s de acord. Exista un program cu care as putea regla volumul in așa fel sa nu dea de înțeles sau de bănuit prea tare? Sau exista o alta soluție care sa ma ajute?
Mi s-a zis ca trebuie sa ma obișnuiesc pentru ca asa vor ei. Nu știu ce e de făcut!
Va rog sa ma ajutați.
Dau funda

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa reclamatie la Directoarea de Resurse Umane sau la Director!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai volumul se regleaza de la dispozituvul care o reda... nu vad cum ai putea tu sa reglezi din alta parte.
Si totusi nu exista un manager acolo caruia sa te adresezi?

| mihai69 a răspuns:

Folosește o pereche de căști cu "noise cancelling".
Așa scapi de gălăgia din jur.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Exista dopuri in-ear pentru atenuarea zgomotului ambiental, dar care iti permit sa discuti fara probleme cu cei din jur. https://www.emag.ro/......D32R2ZBBM/
sau https://www.emag.ro/......D3ZBRMYBM/

| johnnny123 a răspuns:

Și crezi că dacă dai tu în secret volumul mai mic nu își vor da seama?

Singura soluție este să explici problema asta superiorilor, nu să stai să te cerți cu ăia care pun muzica.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, o reclamație la ITM. Pur și simplu, doar o reclamație rezolvă această problemă. Pentru că există legi privind "poluarea sonoră" la locul de muncă și obligațiile angajatorului pentru diminuarea efectelor secundare ale "poluării sonore"!
Puteți căuta pe internet site-ul oficial al ITM din județul dumneavoastră și faceți o reclamație.

| Standt a răspuns:

Fa cum zice @ValentinMihai

| hipotronic a răspuns:

Într-o situație ca și aceasta vorbești cu superiori, dacă nici atunci nu se rezolvă e clar că cel mai bun lucru e să demisionezi, eu unul nu aș lucra undeva unde nu se tine cont de bunăstarea fiecărui angajat

Pe mine asta m-ar motiva să îmi găsesc ceva în altă parte cel puțin la fel de bun

| Bărbatbine a răspuns:

Numai în pomul care nu face pietre nu da nimeni cu roade(⁠☞⁠ ⁠ಠ⁠_⁠ಠ⁠)⁠☞