| vortex_7727 a întrebat:

Stiu ca ceea ce voi scrie e posibil sa imi aduca si niste critici dure, dar asta e, am nevoie de ajutor.
Am facut de mai multe ori promisiuni familiei, insa nu m-am tinut de ele. Familia este dezamagita, eu sunt la fel. Dar inteleg, imi asum greseala si vreau sa repar. Cum ii pot face sa aiba din nou incredere in mine? Cum le castig increderea?
Multumesc, TPU.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am facut de mai multe ori promisiuni familiei, insa nu m-am tinut de ele"

in ce calitate?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Să te ții de promisiuni față de orice om. Așa vei obține respectul și încrederea persoanelor din jur.

| Emma30555 a răspuns:

Familia te va ierta, și tu trebuie sa te ierți și sa mergi înainte, bineînțeles nemaifacand greșelile anterioare. Încrederea se obține în timp, deci ai un pic de răbdare

| Raizing a răspuns:

Sa nu mai faci promisiuni, de care nu te poti tinehappy