| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma descarc, vreau sfaturi dar parca nu am cui sa le cer so please help me puppy dog eyes.
De fiecare data cand chiar am avut incredere in cineva m-a dezamagit, am zis ca nu o sa mai fac greseala asta, am facut-o. Mi-am pus toata increderea intr-o persoana care reprezenta totul pentru mine si care m-a dezamagit. din nou. Nu prea pot discuta despre chestia asta cu nimeni, parca nimeni nu are timp sa ma asculte si parca nimanui nu-i pasa in plus mi-e frica sa povestesc iar tot ce simt si tot ce mi se intampla ca sa profite si altii. Ma simt singura. stiu ca asa voi ramane mereu pentru ca fiecare e pentru el si nu cred ca iti vrea nimeni binele cu adevarat fara sa aiba vreun interes.Simt ca nu ma mai descurc, prietenii vin la mine doar cand au nevoie de ajutor dar cand am eu nevoie nu e nimeni acolo sa ma asculte. Mereu mi-am dorit o persoana in care sa am incredere, cu care pot discuta despre orice, care sa fie alaturi de mine cand am nevoie bineinteles eu oferindu-i aceleasi lucruri si credeam ca am gasit-o dar m-am inselat. Simt ca mor

Răspuns Câştigător
| Crina_6989 a răspuns:

Te inteleg perfect...e foarte greu, am momente recente cand am patit la fel. simt nevoia sa vb cu cineva si nimeni nu are timp de mine, e foarte greu sa gasesti persoane care sa te si sculte sa te si inteleaga si sati mai dea si sfaturi, dar cu toate astea nu sunt de negasit.happy trecand prin situatii de genul care le-ai amintit si tu mai sus am invat sa fiu si eu o persoana de genul asta, uite sincer poate pare absurd, dar mereu te inteleg si te ajuta necunoscuti decat cei care crezi tu ca te pot ajuta, u trebuie sa gasesti o peroana care sa te inteleaga in sensul ca a trecvut si ea prin situatiile tale si sgtie km e si cauta acelasi lucru. presupu ca te simti asa singura, si e asa d greu, si la faza cu increderea. ai dreptate si sa stii ca asa se intampla mereu. cand iti pui toata increderea in ceva te raneste, sincercred ca o solutie ar fi sa incerci sa fii un pi mai indiferenta j cand spun asta ma refer s fii mai "rece" j sa nu pui totul la suflet.ci drep e greu.dar nu imposibil. daca vrei sa vbm mai multe lasa-mi un msj si, vbm! ai grija d tine ca din astea nu se ajunge la lucruri bune :-

4 răspunsuri:
| Lavii_3618 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa.stiu ca te simti singura, dar va veni odata vremea cand iti vei gasi si tu o prietena in care sa ai incredere.de exemplu eu ma inteleg mai bine cu baietii. vorbesc altfel cu ei.niciodata nu trebuie sa ai incredere totala intr-o persoana. faci cea mai mare greseala.esti constienta de asta.le povestesti cateva secrete dar nu pe toate.

| euI a răspuns:

Da pai esti naiva iti pui increderea in mainile cui nu ii trebuie si eu am patit-o incearca sati scrii un jurnal, sau sa vobesti cu vreo verisoara sau ia-o usor cu o fata cu care nu ai mai vb pana acum si nu ii spune din prima ceva important spune-i un lucru marunt sa vezi daca e de incredere bafta

| xXsuicidekidoxX a răspuns:

Heei puppy dog eyes smile. stiu cum e si stiu cu nu e deloc placut sad exact asa patesc si eu de fiecare data cand acord mai multa atentie unei persoane... in momentul acesta nu am o prietena gen BFF cum au toate fetele. id-ul meu este gust_de_menta_colorata_14. ma gasesti acolo daca vrei sa vorbim. :*:*

| GirlCol23232 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru cu o prietena eram foarte bune prietene de 5 ani dar ea a inceput sa se inteleaga foarte bine cu o alta fata care imi erasi ea o buna prietena si am continuat toata ziua in certuri pana cand totul s-a terminat am suferit foarte mult pentru ca aveam o incredere imensa in ea.Dar tu sa stai linistita ca o sa poti trece peste incearca sa gasesti pe alticineva dar sa nu ii spui chiar tot orice fata are secretul ei doar al ei trebuie persoana respectiva sa iti demonstreze ca merita sa ai incredere in ea.Succes in continuare:*Sper ca te-am ajutat cat de putin