| Stephh a întrebat:

Bunăă.
Întrebare adresată celor care se uită la American Horror Story,
Deabea acum am început să mă uit, sunt la sezonul 1 episodul 6. Mă rog. Însă,primele două episoade nu le-am prea înţeles.Îmi puteţi explica, vă rog? Cât de scurt vreţi, dar măcar să înţeleg puţin.Mulţumesc şi fundă. :3

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Serialul nu este pentru oricine, multa lume se uita dar putini il inteleg.
Sunt la zi cu el, nu-mi aduc aminte exact cum era primul sezon, stiu doar ca era cu o noua familie pe un teren unde daca murea cineva, fantoma lui ramanea prinsa pe acel teren ( Cum e fantoma baiatului blond, care acum in sezonul 3 il cheama altcumva, dar asta vei observa mai tarziu).

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cel mai prost serial; asa se intampla sa nu mai faci diferenta intre realitate si fictiune

| τττ a răspuns:

Ce-i asa greu de inteles? uita-te inca odata cu atentie. la inceput te acomodezi cu personajele, mai exact o familie care se muta intr-o casa bantuita si pe parcurs apar mai multe.

| biancabobocea a răspuns:

Pai,totul incepe asa.Vivien este casatorita cu Ben si au o fata de 17 ani pe nume Violet. Familia se hotaraste sa se mute din Boston pentru a incepe o viata noua cand Vivian il prinde pe Ben cu Hayden,o studenta de a lui in pat. Ei gasesc o casa foarte ieftina si acceptabila si se muta in ea. Acolo dau si de fantome :de Tate care se indragosteste de Violet, de Nora Montgomery care a fost prima proprietara, de Beauregard care a fost fratele lui Tate si fiul lui Constance, vecina de alaturi cu o fata Addy care sufera sindromul down.Sunt multe alte fantome care,odata ucise pe acea proprietate,sufletele lor sunt prinse pentru totdeauna acolo.Ah, era sa uit de Moira, menajera, ea a fost ucisa de Constance.Stii,daca la inceput o crezi nesimtita si un personaj rau, o sa ti se schimbe parerea mai incolo, pentru ca ea e una dintre singurele fantome pasnice din casa aia care vrea binele familiei lui Ben.
p.s. big grinaca ti se pare plictisitor la inceput, iti garantez continua-l, eu am si plans la final.Mie mi-a placut mult si l-am terminat alaltaieri.O sa te tina cu sufletul la gura. Sper ca te-am ajutatwinking