| Adrian7art a întrebat:

Buuunn.voi pune o întrebare pe cât de firească pe atât de controversă uneori.
Vă ține-ți partenerul in brațe noaptea la somnic?happy
Cum vă place...cine pe cine si cum o face sau cum v-ar plăcea?
Așa înainte de culcare.happy

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Uuuu, ce dragutbig grin
Da, cand aveam partener ma tinea el la pieptu lui si adormeam asa, sau ii tineam eu mana lui la piept asa ca si cum as tine un ursulet si adormeam asa. Evident ca nu ne trezeam asa laughing) de obicei spate in spate sau el cu dita bratu peste mine laughing)

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e incomod.

| Sofer a răspuns:

Da. Ea adormea pe pieptul meu... simt ca mor laughing) ce vremuri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e controversat aici? E o supriza ca persoanele dintr un cuplu se mai imbratiseaza? In fine, eu nu pot sa adorm asa, am nevoie de spatiu meu

| GouDidodino a răspuns:

La început, da, mai dormi așa, apoi fiecare pe partea lui laughing

| Adrian7art explică (pentru alina2k18):

Nice!?
E superbă senzația când cineva te ține in brațe, e clar că este afecțiune
Mie imi plăcea când isi așeza capul pe pieptul meu iar eu mă jucam cu părul ei..sau pe o parte imbratișati si imi bagam nasul in parul ei.
Iar când eram certați, o lăsam sa ațipeasca si după o luam in brațe.un orgolios!happy

| RoCkKiD a răspuns:

Niciodata. Inainte de somn poate cand ma pun la somn in nici un caz.
Faza e ca daca sta pe tine, inevitabil te vei trezi cu o mana mai amortita decat calota glaciala + ca e incomod ca mai vrei sa te intorci, iti e cald etc.

| Adrian7art explică (pentru suntserios):

E controversat pentru că felul în care dormi cu partenerul poate spune multe despre relația voastră..In anumite cazuri depinde de fiecare. Cum ai spus si tu.

| Adrian7art explică (pentru Sofer):

Le duci lipsa..nu?

| christine99 a răspuns:

Daca o persoana te ia in brate e un gest de afectiune.

| MagicOneT a răspuns:

Mi se pare destul de incomod, dar daca partenera vrea, o fac fericita happy

| alina2k18 a răspuns (pentru Adrian7art):

Oh jawinking sau pupat dupa ce adormea laughing daca ne culcam certati big grin

| Adrian7art explică (pentru alina2k18):

? Daaa..cu grijă să nu se trezească.
Si după mai scoți si limba la el.că na.tu nu ai greșit cu nimic!?

| Adrian7art explică:

Hai..la somn! si luați-vă partenerele in brațe!
cine are..cine nu. ursuleții de pluș?
Noapte bună!

| mirceakitsune a răspuns:

Ce întrebare stupidă=)

| whatevernvm a răspuns:

El ma tine în brate aproape toată noaptea, indiferent pe ce părți ma întorc, iar în somn ma mai săruta pe spate, cred ca s-a obișnuit sa ma ia în brate și sa ma sărute chiar dacă doarme

| Adrian7art explică (pentru whatevernvm):

Frumoshappy
Nu-i da drumul..sigur te iubește

| Freya1 a răspuns:

La mine situaţia este mai ciudată. M-am obişnuit cu iubitul meu să îl ţin eu în braţe când ne punem la somn de când a avut probleme cu rinichii şi aşa adormea că îi ţineam cald şi aşa adormea şi acum, dacă nu îl ţin se foieşte şi nu poate să adoarmă iar pe urmă după ce adoarme o perioadă dormim spate în spate iar după ne răsucim unul după altul. Când mă întorc mă ţine el, când se întoarce el îl ţin eu.

| whatevernvm a răspuns (pentru Adrian7art):

Nu ma îndoiesc niciodată de asta happy

| Adrian7art explică (pentru Freya1):

Frumos din partea ta ..si a lui pentru ca vă căutați unul pe altul.
Dar înainte..se întâmpla?
Eu sunt de părere că e foarte important să o faci...nu doar din afecțiune ci si pentru că oferă siguranța confort incredere.

| Freya1 a răspuns (pentru Adrian7art):

La început eram mai lipiţi unul de altul, ne respirăm vorba aia unu la altul în gură la cât de aproape stăteamlaughing. Aveam nopti în care dacă nu ne mai puteam ţine în braţe ne ţineam de mână.

| TheGentleman a răspuns:

Nope. Fiecare în patul lui. (Eventual și camera lui)

| Adrian7art explică (pentru TheGentleman):

Eventual..si fiecare pe planeta lui! happy
Da..fiecare are felul lui.

| Adrian7art explică (pentru Freya1):

Să înțeleg că aveți respirația fresh happy mereu.
Nu pot să zic că fiecare noapte am stat îmbrățișati..au fost si nopți in care patul era"prea mic" pentru cât de răutăcioși eram; chiar si vreo două in care am dormit pe canapea in living si una in terasă vara..doar eu si mâțele în călduri ce tranzitau grădina...să vezi orăcăială! happy

| Freya1 a răspuns (pentru Adrian7art):

Noi asa suntem si daca ne certam dormim unul la cap altul la picioare (se intampla rar) si atunci imi ia picioarele in brate si pana la urma ma duc langa el.

| Adrian7art explică (pentru Freya1):

Măi.tu chiar ai un lover acasă. Se pare că ești o tipă norocoasă!happy

| Freya1 a răspuns (pentru Adrian7art):

Da ne-am si chinuit până sa reusim sa fim impreuna.
Are si el lipsurile și problemele lui iti dai seama ca ne certam si noi da e ok ca si om, chiar ma bucur de relația asta.

| Adrian7art explică (pentru Freya1):

Si dacă era perfect...ii căuta-i defecte.Eu prefer una cu defecte care poate crește odată cu mine si pe placul amådurora..decat "perfecta"care se place asa cum e si nu generează nici un fel de dorință.e monoton si trist.

| Adrian7art explică (pentru Freya1):

E normal. Certurile fac parte din relație nici nu ar exista cupluri fără ele.ce ar scoate problemele la suprafață pentru a fi rezolvate...cum ai ajunge să-ți cunoști partenerul și caracterul pe care il are...cum ai sti daca e alesul sau e fatalăul de care ai tot fugit până atunci..cum ai stii dacă e sincer sau dacă e un măscărici..doar atunci se spun adevăruri ascunse.
Așa că spargi vreo trei tigăi dar îti raspunzi la o întrebare. happy

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Cand aveam relatie, ma tinea in brate, iar eu stateam cu spatele la el, pentru ca altfel nu reuseam sa adorm. big grin
Sau in alte dati adormeam pe pieptul lui. happy

| Adrian7art explică (pentru MademoiselleCosmina):

Ți-e dor puțiiinn! happy
Si pe mine mă i-a câteodatăă in așa hal ...incât si cu o relație spontană de o noapte cred că mi-aș face moftul happy
Ce ar zice tipa... uite-l și pe Mr. Lover ăsta!