| teenager a întrebat:

Ca o sa par o "drama queen" dar nah.deci povestea e destul de lunga o sa incerc sa o scurteztongue inceputul: l-am "cunoscut" in vara si mi s-a parut simpatic insa l-am vazut numai odata si nu ma asteptam sa-l mai vad vreodata.totusi (eu acum fiind in clasa a 9) am nimerit in acelasi liceu la care e si el.am ramas surprinsa cand l-am vazut acolo si mi-a starnit un oarecare interes. apoi a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult de el, ca un fel de obsesie, si am facut rost de id-ul lui si bineinteles ca i-am dat add.insa pe un id care nu parea sa aiba nici o legatura cu mine deoarece vroiam sa vad cum e el.cum vorbeste, cum gandeste etc. insa nu i-am zis cine sunt( stiu ca a fost urat din partea mea) si in fine.am vorbit cu el de cateva ori bineinteles ca el tot insista sa-i spun cine sunt.si la un moment dat am decis ca deja stie oricum prea multe in legatura cu mine( stia ca suntem in aceeasi scoala, stia in ce clasa etc.) si i-am spus cine sunt. dat fiind ca eu sunt "boboaca" iar el e in clasa a 12, cand i-am spus numele nu a stiut cine sunt si mi-a cerut o poza " ca sa salute daca trece pe coridor" si fiindca vroiam sa termin odata jocul acesta pentru ca sincer ma deranja sa stiu ca vorbesc cu el si totusi nu-l pot saluta macar cand il vad, i-am trimis si poza. Si aici incepe partea nasoala.nu a mai zis nimic nici pe mess, nici face to face...nu inteleg de ce s-a "blocat" asa.adica intotdeauna cand ma vede pe coridor zambeste sau rade, si de fiecare data cand trec pe langa el vrea sa para indiferent insa apoi se intoarce sa ma priveasca. jur ca nu stiu ce sa inteleg sau ce sa fac.adica incep sa cred ca nu a fost sa fie si inca un lucru urat din partea mea ma cam folosesc de alti baieti ca sa trec peste el.lucru cam greu de facut avand in vedere ca il vad in fiecare pauza.imi cer scuze daca v-am plictisit cu inca o poveste tipica adolescentilor insa daca aveti vreo idee, sugestie sau orice este bine venita. va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| conflict a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca, daca tu vrei cu adevarat sa fie mai mult decat o simpla intalnire intamplatoare pe coridorul scolii, ai putea sa sa-i spui sincer in fata tot ce simti. Gandeste-te si invers, poate si el are aceleasi intrebari despre tine si evita sa faca el primul pas din cine stie ce considerente ( ca el e mai mare - si probabil ii este rusine sa nu fie surprins de colegi ca se da la o boboaca -, este timid, poate are pe cineva, etc. ).
Sau hai sa incercam si alta ipoteza : daca u ai 14-15 ani (nu stiu precis cati ani ai, multi inainte ) si sa zicem ca ti-ar placea de un baiat de 10 ani, te-ai duce la el sa-i spui asta? Sa zicem ca te-ai duce, dar el, in fata mai multor persoane te-ar refuza, cum te-ai simtii? Probabil ca in postura asta e pus si printzul tau de la liceu, probabil ca ar vrea sa faca el primul pas dar ii este teama de un eventual refuz. Vezi! nu e foarte greu sa pui o problema pe toate partilewinking. Concluzia : tu esti cheia unei eventuale relatii dintre voi happy... vorbind pe mess ii poti propune sa-l scoti la o cafea cand are el timwinking, daca refuza sunt 2 posibilitati, ori are pe cineva, ori pur si simplu nu vrea straight face. Pff nu stiu ce-as putea sa mai zic, sper sa-ti fi fost de folos macar o farama tongue
O zi placuta!

3 răspunsuri:
| ella010685 a răspuns:

Hai ca nu e greu. curaj. ABordeaza l tu dk el nu e destul de curajos. Poate asta si asteapta. data viitoare cand il mai vezi zambeste i si spune i si un buna...dk iti raspunde e de bine, dk te ignora...sterge l de pe lista si zi NEXT! Ai grija pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy, eu cred ca daca se uita inapoi sa se uite la tine, te place. Probabil este un actor prea bun si nu vrea sa iti arate sentimentele. Sau poate e timid...big grin Si eu as fi facut ca el daca eram in situatia luihee hee Si daca a ramas mut de cand i-ai zis cine esti (sau ma rog, i-ai aratat poza) inseamna ca te placea de dinainte si ii era prea rusine sa iti mai vorbeask...As zice mai mult ca am mai mult de zis dar mi-e sa nu te plictisesc tongue Apropo! Iti place de Emma Watson? surprise Fata din poza ta! tongue O iubesc! Sunt unul dintre cei mai mari fani Harry Potter, dar nu conteaza chesti asta pentru tinetongue SCZ Pot, SUCCES atunci si vezi ce faci cu elwinking

| adamrazvan a răspuns:

Nuti fie rusine ca daca tu ii vei spune ce simti si eel o ia in ras inseamna ca este necioplit dar roata se intoarce si te va dori el cand ii vei spune ce simti pentru el mai mult ca sigur este timid asa ca invita-l unde la o plimbare singurei sau la o cafea sau la ce vrei tu si vb si ilintrebi daca are pe cineva sau cum ii pari? si multe aflaa tu ca eu nu am cum