| iuliana80 a întrebat:

Cand? Unde? Pot purta camasa alba de saten cu maneci lungi.

5 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Cu o fusta neagra...merge!
si o poti purta cand mergi la biserica...nu zic la misto... e o tinuta decenta si tinereasca!

| buburuzAndreea a răspuns:

Nu prea merge ziua. Ai vrut sa spui ca e din satin, nu?
Cred ca poti sa o combini cu o o pereche de blugi skinny, pantofi cu platforma rosii si o vesta stramta, de preferat neagra sau gri. Ai putea sa iesi seara undeva. Sau poate fi si o combinatie pentru un eveniment mai formal.

Sau merge cu o fusta trei sferturi, conica. Materialul e cam pretentios, nu-mi dau seama daca se potriveste pentru servici/scoala sau e mai mult de seara. Trebuie sa o vad ca sa-ti spun sigur.

Daca vrei totusi s-o iei neaparat ziua, mai bine ia un sacou peste. N-ai cum sa dai gres. Dar sa nu fie de blugi sau material lejer. Cred ca trebuie sa fie mai serios, asa.

Nu stiu daca am dreptate, e doar parerea mea. big grin

| buburuzAndreea a răspuns:

@Pam_pam, da, cred ca ai dreptate. Botinele merg mai bine. E greu sa gasesti pantofi inalti rosii fara a da in vulgar. big grin Dar raman la rosu. Botine rosii. love struck La fusta aia ma gandeam si eu. love struck Suna tare bine tinuta office povestita de tine. Am bagat la cutiutza si eu niste detalii de la tine. Chiar mi-au placut.

| pam_pam a răspuns:

Poate din satin. Uhm fiind lucioasa, e pretentioasa. Ti-as recomanda ca ea sa fie singura din tinuta lucioasa/sclipitoare, pentru a exista echilibru. Fiind camasa, o poti lua si la servici, cu niste pantaloni negrii sau gri mat, conici sau chiar si evazati, pentru ca au revenit si acestia. Sau, cel mai bine (cum as purta-o eu), o fusta cu talie inalta, camasa bagata in fusta si un pic bufanta in fata, cu niste lanturi lungi, din orice metal, dar nu din plastic! La Accessorize sigur gasesti ceva foarte dragut. O geanta 'mai' xxl, cat mai simpla, totusi, ar fi perfecta. Daca ai ales pantalonii si acestia sunt conici, se potrivesc cu niste botine cu toc pana la glezna. Un sacou cu un impriemu foarte simplu, deschis la culoare sau mediu, (deja imi descriu tinuta proprie) s-ar potrivi, de asemenea. Nu ti-as recomanda camasa aceasta la ocazii, daca ti se pare prea office. Nici cand iesi cu prietenii (poate doar seara, daca stii ca si ei adopta un stil mai elegant), nici cand iesi la o cina romantica cu iubitul. Cam atat m-am gandit eu ca ar trebui sa stii, momentan alte idei nu am. Sper ca nu o sa duc lipsa de idei si cand o sa-mi incep cariera de creator de moda. laughing Ma rog, ideea e ca nu-mi plac hainele lucioase, si de aceea nu imi bat capul cum sa le asortez. Dar cred ca vei arata bine cum ti-am zis eu, cel putin eu m-am imbracat asemanator de multe ori si am primit complimente. Poate si tu o sa patesti la fel! Bafta!

| pam_pam a răspuns:

Wow, eu si buburuza gandim aproape la fel. laughing Si eu ma refeream la fusta conica (adica o vizualizam pe a mea) dar am uitat sa precizez. Totusi nu sunt de acord cu platformele rosii. Platformele -dupa parerea mea- sunt vulgare daca nu au tocul din pluta sau sfoara sau lemn sau fire din acelea impletite. Iar acestea de care am zis mai sus sunt paltforme de zi si nu sunt prea elegante, adica nu in acelasi stil de elegante. Tie ti-ar trebui botine cu toc sau pantofi cat mai simplii, dar cu toc. In fine, sunt sigura, Iuliana ca te vei descurca. Cu cat primesti mai multe sfaturi, cu atat te vei orienta mai bine. Ai grja totusi sa nu combini sfaturile, ca s-ar putea sa iasa ceva ciudat! big grin Multa bafta, ai nevoie!